Trening siłowy, podobnie jak i każdy sport, niesie za sobą niepodważalne korzyści dla zdrowia. Niemniej warto być świadomym faktu, że stosowane obciążenie przyczynia się do stopniowego zużycia aparatu ruchu. Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu dla kondycji naszych stawów, a także profilaktycznej ochronie przed kontuzjami i innymi dolegliwościami. Jednym z najbardziej popularnych suplementów diety jest preparat amerykańskiej firmy Universal. Mowa rzecz jasna o Animal Flex, kompleksowym środku ukierunkowanym na poprawę wytrzymałości stawowej dla osób ćwiczących i nie tylko.


SPIS TREŚCI:
1. Animal Flex – skład
2. Animal Flex – działanie
3. Animal Flex – opinie i podsumowanie

 


1. Animal Flex – skład
Producenci suplementu podają, że formuła Animal Flex w zasadzie opiera się na trzech grupach składników. Pierwszą z nich jest konglomerat popularnych substancji wzmacniających budowę i wytrzymałość stawową. Mowa rzecz jasna o chondroitynie, glukozaminie i metylosulfonylometanie (MSM), które w przypadku preparatu firmy Universal występują pod postacią siarczanów. Powodem użycia takiej formy jest fakt, iż wspomniane składniki zostają lepiej przyswojone w naszym przewodzie pokarmowym, nie wspominając już o tym, iż sama siarka wykazuje silne właściwości regenerująco-wzmacniające zarówno dla stawów, jak i chrząstek, ścięgien czy więzadeł.

 

Kolejną grupą składników jest kompleks ukierunkowany na poprawę ruchomości stawowej, którą potocznie określa się „smarowaniem”. Upośledzenie funkcjonalności połączeń stawowych o podłożu niedostatecznej ilości mazi stawowej skutkuje szybszym ścieraniem się chrząstek, co w efekcie powoduje odsłonięcie kośćca i pojawienie się dolegliwości bólowych. To natomiast z czasem prowadzi do ograniczeń zakresów ruchomości i znaczny wzrost podatności na kontuzje. W celu utrzymania lub polepszenia „właściwości ślizgowych” producenci Animal Flex postawili na olej lniany, coraz częściej wykorzystywany kwas hialuronowy, a także hydrolizowany kolagen.

  Tu kupisz ten produkt Universal Nutrition Animal Flex - 44sasz. -6% (4.77) Universal Nutrition Animal Flex - 44sasz. 132,99 zł 141 zł Sprawdź Teraz!

Trzecim kompleksem preparatu Animal Flex jest połączenie naturalnych związków przeciwzapalnych, które świetnie sprawdzają w przypadku kontuzji czy urazów mechanicznych. Co więcej, składniki jak bromelaina, imbir, kadzidłowiec, kurkuma czy kwercetyna, wykazują silne działanie oczyszczające. Ich obecność pozwala na pozbycie się wolnych rodników i metabolitów wtórnych, które skutkują przedwczesnym starzeniem się organizmu i szybszym zużyciem stawów.


Oprócz tego firma Universal wykorzystała połączenie klasycznych mikroelementów, które zwiększają wartość odżywczą preparatu i stanowią uzupełnienie naszej codziennej diety.

 

2. Animal Flex – działanie
Analizując skład suplementu Animal Flex, można w dość prosty sposób określić jego działanie i właściwości. Dzięki naprawdę zróżnicowanej recepturze odżywki firmy Universal aparat ruchu zyskuje ochronę i wsparcie w wielu różnych wymiarach. Podstawą jest oczywiście wzmocnienie połączeń stawowych zarówno na poziomie strukturalnym, jak i funkcjonalnym. Systematyczna suplementacja preparatem Animal Flex pozwala w znaczący sposób zwiększyć odporność naszych stawów na uszkodzenia mechaniczne, jakie dyktuje za sobą trening siłowy, zmniejszyć ryzyko pojawienia się kontuzji, a nawet i wpłynąć na poprawę mobilności. Co więcej, Animal Flex można z powodzeniem wykorzystywać jako jeden z elementów profilaktyki chorób narządu ruchu i wsparcie w procesie leczenia zmian zwyrodnieniowych.

 

3. Animal Flex – opinie i podsumowanie
Ciężko rozgraniczyć wkład diety, wsparcia suplementami i przestrzegania zasad bezpieczeństwa treningowego – wszystkie te trzy czynniki wzajemnie współdziałają ze sobą i rzutują na stan aparatu ruchu. Patrząc jednak z drugiej strony, Animal Flex stanowi póki co najbardziej kompleksowe rozwiązanie w kontekście suplementów ochraniających nasze stawy. Jeżeli już decydować się na jakieś rozwiązanie, to najlepiej wybrać takie, które pozwoli na wielowymiarowe wsparcie i nie będzie wymagać dodatkowych środków.