W końcu lokalna grupa Street Workout Kraków również świętuje –

w Krakowie otwiera się Street Workout Park. Kraków jest jednym

z ważniejszych miast w Polsce dla nas, ponieważ tutaj swoje początki miał Street Workout. W 2010 roku powstała pierwsza grupa Street Workout. Jej członkowie trenowali już wcześniej, ale w tym roku postanowili stworzyć drużynę dla sprawniejszej promocji tego sportu.


SPIS TREŚCI:

1. Street Workout – wszystko zaczęło się w Krakowie

2. Niezwykle popularny sport

3. Otwarcie Street Workout Parku w Krakowie1. Street Workout – wszystko zaczęło się w Krakowie

Zacząłem trenować Street Workout, jeszcze będąc na Ukrainie. Kiedy miałem okazję przyjechać do Polski pierwszy raz, mijał gdzieś drugi rok moich treningów. Wtedy jeszcze nikogo nie znałem, oprócz mojej rodziny

i paru osób z klubu sportowego, do którego chodziłem na piłkę. O Street Workout nawet mowy nie było. Kolejna moja wizyta była podobna, tylko że już poznałem większą liczbę osób. Będąc drugi raz w Polsce, nie trenowałem, stąd wynikła moja długa przerwa od Street Workout.


Następnym razem poznałem chłopaków z lokalnej drużyny parkour, którzy powiedzieli mi, że w Wieliczce mieszka chłopak który również trenuje Street Workout – Piotr "Bundek" Bodzioch. Od nich dostałem informację, że

w parku Jordana jest jeden drążek, na którym można trenować. Właśnie tak zaczęliśmy trenować z Bundkiem w parku i nagrywać filmiki, które cieszyły się dużą popularnością.


Pewnego dnia powiedziałem, że możemy założyć drużynę, w taki sposób będzie nam łatwiej promować ten sport. "LIMITLESS" – jest to pierwotna nazwa Krakowskiego teamu - pewnie większość o tym nawet nie wie. Wtedy nasza grupa liczyła 5 osób.


2. Niezwykle popularny sport

Z każdym kolejnym dniem, filmikiem popularność tego sportu niesamowicie rosła. Do parku zaczęło przychodzić coraz więcej osób, które chciały pracować nad sobą. Nie tylko pod kątem rozwoju sylwetki, ale rozwoju mentalnego, zmiany trybu życia.  Zawsze twierdzę, że na nas wzorują się młodsi, dlatego musimy dać im odpowiedni przykład. Po dosyć krótkim czasie przy naszym jednym drążku na treningach zaczęły tworzyć się kolejki.


Postanowiliśmy zgłosić się z pomysłem rozbudowania naszego drążka

o kolejną konstrukcję lub postawieniu nowego obiektu. Niestety, nie dostaliśmy konkretnej decyzji . Właśnie tak zaczęło się chodzenie po urzędach i dzielnicach. Z naszej strony było dużo propozycji. Stanowcze działania były podjęte przez jedną dzielnicę – XIV Czyżyny. Było powiedziane, że pomysł jest bardzo fajny i pomogą nam w jego realizacji. Było to w 2014 roku. Fabryka Siły Sklep


Szczęśliwie się stało, że w tym roku była pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Oczywiście, że zgłosiliśmy projekt, dzielnica niestety nie posiadała takiej kwoty – koszt naszego projektu to około 45 tys. zł. W trakcie całych procedur od dzielnicy dostawaliśmy pomoc i wskazówki – jak wypełnić wniosek, kiedy są terminy składania projektów i wiele innych kwestii. Na nasze szczęście mieszkańcom spodobał się projekt i nasz Street Workout Park wygrał głosowanie.


Oczywiście, że ta wiadomość nas bardzo ucieszyła. Według planu, plac miał powstać w Parku Lotników Polskich na sezon wiosenny. Pierwszy punkt został spełniony, z kolei drugi - termin oddania placu, był spełniony dopiero na koniec sezonu letniego, ponieważ około dwóch tygodni temu odebraliśmy park.


3. Otwarcie Street Workout Parku w Krakowie

Moje twierdzenie kolejny raz potwierdziło się "kto się stara, ten robi" a moja narzeczona zmieniła na "kto się stara, ten ma" - myślę, że jej przeróbka w tej sytuacji jest odpowiednia. Tak, wspólnie osiągnęliśmy ogromny sukces. Liczba osób, która przychodzi na treningi, potwierdza, że była to dobra inwestycja i warto budować takie obiekty. Widzimy, ile korzyści przynosi ten sport dla społeczności.


Ja oraz nasza grupa Street Workout Kraków serdecznie zapraszamy was na oficjalne otwarcie Street Workout parku w Parku Lotników Polskich, które odbędzie się w najbliższy weekend – 5 września, jest to sobota. Impreza rozpoczyna się o godzinie 14:00. Chcemy zrobić małe pokazy oraz duży trening, a na końcu grill. Będziecie mieli okazję dowiedzieć się, na czym ten sport polega i od czego trzeba zacząć.


Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna. Park został wybudowany tuż przy Tauron Arena, dojazd jest bardzo łatwy. Zapraszamy was, będzie to dla nas zaszczyt dzielić się z wami naszą radością. Pierwszy darmowy, ogólnodostępny park do Street Workout teraz w KRAKOWIE, to nie żart. Widzimy się na miejscu.