Ostatnio poświęciłem trochę czasu i sprawdziłem, jak rozwija się Workout

w innych krajach. Obserwowałem pewien rosyjski serwis motywacyjny

i trafiłem na jeden ciekawy artykuł, z którym chcę was zaznajomić. "Rzeczy, które musisz przestać robić!" – to rzeczy, dzięki eliminacji których wasze życie nabierze koloru, będzie ciekawe i szczęśliwe.

 

SPIS TREŚCI:

1. Zmień znajomych

2. Przestań uciekać przed problemami

3. Nie okłamuj siebie

4. Nie lekceważ swoich potrzeb

5. Przestań udawać kogoś, kim nie jesteś

6. Szczęścia nie kupisz

7. Czekaj na miłość – nic na siłę

8. Nie bądź pamiętliwy – wybaczaj

9. Przestań narzekać – czerp korzyści z życia

10. Nie udawaj twardziela

11. Nie obwiniaj innych za swoje niepowodzenia

12. Powiedz stop negatywnemu myśleniu

 

 

1. Zmień znajomych

Pierwszą rzeczą (zrobiłem ją na samym początku mojej przygody ze Street Workout), której musisz dokonać, to zmienić nieodpowiednie towarzystwo. Zostawić osoby, które działają na ciebie negatywnie i demotywująco. Życie jest zbyt krótkie, żeby tracić je na ludzi, którzy wysysają z was szczęście

i pozytywną energię. Prawdziwy kolega to nie ten, kto zadaje się z wami, kiedy jesteście na szczycie – tylko ten, który jest z wami, kiedy jesteście na dnie.

 

 

2. Przestań uciekać przed problemami

Przestańcie uciekać przed problemami, zmierzcie się z nimi. Udawanie, że problem nie istnieje, niczego nie zmieni. Mało kto na świecie potrafi przyjąć wyzwanie, które stawia przed nami życie, nie krzywiąc się. Całe nasze życie to akceptacja problemów oraz ich rozwiązywanie. W końcu zdobywasz doświadczenie na skutek nieustanej walki z problemami.

 

3. Nie okłamuj siebie Fabryka Siły Sklep

Przestańcie sami siebie okłamywać. Jeżeli sumienie wam pozwala, możecie okłamywać kogoś innego, ale nie siebie! Nasze życie staje się lepsze, jeżeli my w pełni wykorzystujemy możliwości, które się przed nami pojawiają. Pierwsza i najtrudniejsza rzecz to być szczerym z samym sobą.

 

4. Nie lekceważ swoich potrzeb

Przestańcie odkładać własne potrzeby na drugi plan. Bardzo przykre jest, kiedy kochamy kogoś bardzo mocno i jednocześnie zapominamy o tym, że my też jesteśmy unikatowi. Pomagajcie innym, ale sobie też. Jeżeli poczuliście, że czas iść za własną pasją – to znaczy to: zróbcie to. Nie starajcie się upodobnić do kogoś innego, kogoś, kim nie jesteście. Każdy jest wyjątkowy.

 

5. Przestań udawać kogoś, kim nie jesteś

Najważniejsze to pozostać sobą. Nie zmieniaj się, żeby spodobać się komuś innemu. Uwierz, że znajdą się osoby, które będą cię szanować za twoją szczerość i naturalność. Nie bójcie się popełniać błędów. Zrobić cokolwiek

i popełnić błąd jest sto razy produktywniejsze niż nie zrobić niczego. Wygraną poprzedzają setki rozczarowań, a każdy upadek przybliża nas do celu. W końcu bardziej żałujemy tego, czego nie dokonaliśmy niż tego, co zrealizowaliśmy.

 

6. Szczęścia nie kupisz

Nie starajcie się kupić szczęścia. Dużo rzeczy, które chcemy posiadać, kosztuje. Prawda jest taka, że to, co nas uszczęśliwia, absolutnie nic nie kosztuje – miłość, śmiech i praca nad realizacją swojej pasji. Przestańcie żyć bezczynnie. Jeżeli będziecie bardzo długo zastanawiać się, to stworzycie problemy tam, gdzie one nie mają prawa bytu. Analizujcie sytuację i podejmujcie stanowcze decyzje. Progres to zawsze ryzyko, ale chwilowe. Nie dojedziecie do punktu B, stojąc cały czas w miejscu A.

 

7. Czekaj na miłość – nic na siłę

Nie szukajcie miłości na siłę. Trzeba umieć budować relacje z głową. Lepiej być samemu niż z nieodpowiednią osobą. Jeżeli coś powinno wydarzyć się, to tak będzie, ale w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu

i z odpowiednią osobą. Przestańcie wściekać się na ludzi. Nie pozwólcie, żeby nienawiść zasiedliła się w waszych sercach. W końcu zaszkodzicie sobie bardziej niż osobie, która wzbudza w was niesmak.

 

8. Nie bądź pamiętliwy – wybaczaj

Pamiętajcie – wybaczyć to nie znaczy powiedzieć: "OK, w porządku". Nie zapominajcie też, że wybaczenie jest nie tylko dla kogoś, ale również dla was samych. Nie pozwalajcie innym sprowadzać was do ich poziomu. To ich problem, że nie chcą być lepsi.

 

9. Przestań narzekać – czerp korzyści z życia

Korzystajcie i wyciągajcie maksymalną ilość szczęścia z każdego dnia. Czerpcie inspirację z małych rzeczy. Pewnego dnia uświadomicie sobie, że to były wielkie wydarzenia w waszym życiu. Lepsza część naszego życia składa się właśnie z takich pomniejszych wydarzeń. 

 

10. Nie udawaj twardziela

Przestańcie udawać, że wszystko jest dobrze, jeżeli tak naprawdę nie jest!

Nie udawajcie cały czas twardzieli, chcecie płakać, to płaczcie – to korzystne dla zdrowia. Im szybciej to zrobicie, tym szybciej uśmiech pojawi się na waszych twarzach. Nie przejmujcie się tym, co pomyślą inni. Nie zwalajcie winy na innych, jeżeli to wam coś się nie udaje.

 

11. Nie obwiniaj innych za swoje niepowodzenia

Realizacja celów zależy od poziomu odpowiedzialności, którą na siebie bierzecie. Kiedy zwalacie winę na innych, zaprzeczacie swojej odpowiedzialności, a tym samym pozwalacie innym kierować jakąś częścią waszego życia. 

 

12. Powiedz stop negatywnemu myśleniu

Przestańcie się zamartwiać. Przejmując się jutrzejszymi problemami, nie rozwiążecie ich, ale pozbawicie siebie możliwości cieszenia się dniem dzisiejszym. Przestańcie myśleć negatywnie. Nieważne, jak idą sprawy, wstawajcie każdego dnia z uśmiechem na twarzy, ponieważ ktoś gdzieś walczy o to, co wy już macie. Zamiast myśleć o tym, czego wam brakuje – myślcie o tym, co już macie i czego nie mają inni.