Impreza, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Zapaleńcy mało znanych sportów połączyli swoje siły, żeby wypromować dyscypliny, którymi się pasjonują

i dotrzeć do większego grona osób.


SPIS TREŚCI:
1. Sporty nowe, ale z przyszłością

2. Współpraca w dążeniu do celu

3. Off Sport Street Workout Cup

4. Nowe wyzwanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Sporty nowe ale z przyszłością

Pomysł zorganizowania takiego festiwalu został zaproponowany przez koleżankę, z którą studiowałem. Wiedziała, że jestem pasjonatem Street Workout i aktywnie działam w kierunku promocji i rozpowszechniania tego sportu. Z kolei ona trenowała kiedyś Rock'n'Roll akrobatyczny. Jako że te dwa sporty są nam obojgu znane, postanowiliśmy w pierwszej edycji przedstawić właśnie je.


Przedstawiciele tych dwóch dyscyplin na międzynarodowych zawodach zdobywają najwyższe miejsca, godnie reprezentując barwy Polski. Na temat ich osiągnięć nie pojawia się żadna informacja w mediach czy stacjach radiowych, nad czym ubolewamy. Postanowiliśmy to zmienić i postarać się wypromować sporty offowe.


2. Współpraca w dążeniu do celu

W tym roku przedstawiliśmy 4 sporty: Street Workout, Rock'n'Roll akrobatyczny, Slackline oraz Lacrosse. Mieszkańcy Krakowa mogli oglądać występy lokalnych grup poszczególnych sportów i przy okazji uczestniczyć

w warsztatach z zawodowcami. Gościliśmy szkoły taneczne, sztuk walki

z Krakowa. Gośćmi specjalnymi byli Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło – Mistrzowie Świata w Rock'n'Rollu akrobatycznym. Fabryka Siły Sklep


Obecna była Drużyna Mistrzów, która motywowała nas swoimi utworami. Na koniec koncert zagrał zespół Pozytyw.


Bardzo cieszę się z tego wydarzenia, ponieważ oprócz mieszkańców Krakowa odwiedzili nas znajomi z całej Polski, którzy trenują Street Workout. I w końcu moi rodzice mogli zobaczyć mnie w akcji.


3. Off Sport Street Workout Cup

W ramach Off Sport Festiwal drugiego dnia postanowiliśmy zorganizować zawody Street Workout pod nazwą "Off Sport Street Workout Cup". Głównym celem było spotkanie się ze znajomymi, spędzenie czasu, możliwość wspólnej rozmowy i treningu.


Ten miesiąc jest wyjątkowo bogaty w imprezy sportowe związane ze Street Workout. Pomimo napiętego grafiku chłopaki zaszczycili nas swoją obecnością i jak zawsze pokazali siłę oraz umiejętności. Pogoda trochę nie dopisała, ale nie przeszkodziło to dobrej zabawie. Niestety nie udało się zorganizować zawodów na nowym placu, który wygraliśmy w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale obiecuję, że następna impreza w Krakowie będzie zorganizowana na nim.


4. Nowe wyzwanie

Na tych zawodach postanowiliśmy wypróbować nowy system oceniania

w kategorii siłowej. Tym razem zawodnicy sami wybierali, jaki maksymalny ciężar chcą podnieść, dlatego każdy miał trzy próby. Jeżeli któraś była niezaliczona, to następną zawodnik musiał wykonać próbę z tym samym ciężarem lub go zwiększyć. Nie było możliwości zmniejszenia ciężaru.

Z trzech prób wybierali oni najlepszą zaliczoną, a następnie obliczali punktację w stosunku do masy ciała zawodnika.


W podciąganiach siłowych brały udział również dziewczyny i muszę powiedzieć, że wyniki były zaskakujące, ponieważ największy ciężar, jaki był zawieszony na pasie, to 20 kg! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Off Sport Festiwal i kolejne zawody.