Dla większości ludzi faktem jest, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na organizm. Dlatego we wszystkich publikacjach dotyczących zdrowego stylu życia znajdziemy informację, że jednym z jego najważniejszych aspektów są właśnie ćwiczenia fizyczne. Ich pozytywny wpływ dotyczy również potencji, która zdecydowanie się polepsza dzięki aktywności fizycznej. A jak sytuacja wygląda od strony treningu siłowego, czy on również wywiera tylko dodatni wpływ na potencję?


SPIS TREŚCI:

1. Pozytywny wpływ treningu na potencję

2. Negatywny wpływ treningu na potencję

3. Ćwiczenia siłowe zwiększające potencję

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Pozytywny wpływ treningu na potencję

Pozytywny wpływ ćwiczeń siłowych na potencję należy rozpatrywać

w dwóch głównych aspektach – fizjologicznym i psychologicznym. Jeżeli chodzi o aspekt fizjologiczny, to trening siłowy wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, wzmacnia wytrzymałość organizmu i zwiększa ogólną witalność.


Dzięki ćwiczeniom siłowym, w organizmie wydziela się większa ilość męskiego hormonu płciowego – testosteronu, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za potencję. Im jest go więcej w organizmie, tym masz większą ochotę na seks i zwiększają się oczywiście twoje możliwości.


Jakość erekcji w znacznym stopniu jest zależna od ukrwienia członka. Niektóre ćwiczenia siłowe zwiększają krążenie właśnie w okolicach miednicy, zapewniając w ten sposób intensywny przepływ krwi do pracujących mięśni i oczywiście narządów płciowych. Warunkuje to, że w przyszłości, podczas erekcji, krew łatwiej wypełni członek. Wynika z tego, że trening siłowy wpływa na zwiększenie erekcji.


Drugi aspekt, czyli psychologiczny, dotyczy bardziej efektów jakie uzyskujemy dzięki treningowi siłowemu. Nie należy zapominać, że bardziej umięśnione ciało sprawia, że stajesz się atrakcyjniejszy, a przez to zwiększa się twoja samoocena i pewność siebie. Zaczynasz zauważać, że kobiety częściej zwracają na ciebie uwagę, dzięki czemu znikają kompleksy i pro-blemy o podłożu psychologicznym, które bardzo często wpływają na erekcję, czyli na potencję.

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe


2. Negatywny wpływ treningu na potencję

Jeżeli mówimy o negatywnym wpływie treningu siłowego na potencję, to raczej winę nie ponosi tu sam rodzaj wysiłku a nieumiarkowanie, brak cierpliwości i częsta lekkomyślność osób trenujących. Na potencję mają wpływ dwa zjawiska związane z treningiem siłowym – sterydy i prze-trenowanie. Ale powtórzę, problem nie leży w rodzaju aktywności,

a w osobach, które nie są gotowe czekać na postępy.


Negatywny wpływ sterydów na potencję tak naprawdę nie podlega dyskusji. Sterydy anaboliczne to środki, które imitują działanie męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Jak już wiesz, odpowiada on za potencję, ale również za rozwój masy mięśniowej. Gdy przyjmujesz sterydy, stężenie testosteronu we krwi znacząco się zwiększa i organizm na początku delikatnie go obniża, a następnie znacząco zmniejsza produkcję własnego testosteronu. Na początku potencja wzrośnie, ale organizm po pewnym czasie adoptuje się do zwiększonej ilości testosteronu i nawet może w ogóle przestać produkować własny. Oczywiście nie zawsze się tak dzieje

i większość przyjmujących sterydy, po ich odstawieniu, ma szansę powrotu do normalności. Jednak ryzyko przykrych konsekwencji jest dość wysokie

i nie warto stwarzać zagrożenia dla własnego zdrowia, tylko dzięki pozyskaniu, na krótki okres, większej masy mięśniowej i siły.


Kolejny negatywny wpływ na potencję wywiera przetrenowanie. Czasem,

w dążeniu do szybkich wyników, osoby początkujące, ale również zaawansowane, znacząco zwiększają intensywność treningów. Intensywny plan treningowy doprowadza do przetrenowania, które destrukcyjnie wpływa na cały organizm i oczywiście zmniejsza popęd seksualny.


3. Ćwiczenia siłowe zwiększające potencję

Jak już zostało wspomniane powyżej, podczas niektórych ćwiczeń siłowych zwiększa się wydzielanie testosteronu. Chodzi tu głównie o ćwiczenia bazowe, takie jak przysiady, wyciskanie sztangi leżąc, podciągania

z obciążeniem, martwy ciąg i pompki na poręczach. Podczas ich wykonywania pracuje ogromna ilość grup mięśniowych, co zmusza przysadkę mózgową do zwiększonej produkcji testosteronu.


Oprócz tego, są również ćwiczenia zwiększające krążenie krwi w okolicach miednicy, co polepsza napełnianie się członka krwią podczas erekcji. Są to następujące ćwiczenia: przysiady, martwy ciąg, skłony ze sztangą, unoszenie nóg w zwisie, wykroki, spięcia.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(1)
    • ~ricardo
      13 dni temu

      Niestety u mnie to się zaburzyło i teraz wspomagam się maxigrą go, żeby móc być w pełni sprawny w łóżku