Wygranie sprzeczki z kobietą jest praktycznie niemożliwe. Nie masz nawet co się wysilać. A co w wypadku, gdy ona nie ma racji, a wyjście, które proponujesz, jest jedynym słusznym? Nie jest to z pewnością proste zadanie, ale z tym poradnikiem poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.


SPIS TREŚCI:
1. Nie nakazuj, tylko proponuj
2. Odnoś się do korzyści
3. Nie same fakty, a emocje
4. Bądź przekonany o słuszności wyboru

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Nie nakazuj, tylko proponuj

Nie bądź apodyktycznym, szarym osobnikiem, który wyraża swoje zdanie

i oczekuje bezwarunkowego utożsamienia się z nim, a wszyscy, którzy się sprzeciwią, poznają gniew swojego władcy!


Takim zachowaniem nic nie wskórasz. Możesz nie tylko zrazić partnerkę do siebie, a także narobić sobie kłopotów w relacjach międzyludzkich. Poza tym, brak umiejętności zrozumienia drugiej strony to cecha osób, które mają problemy sami z sobą i za wszelką cenę chcą podbić swoje ego stawianiem kogoś niżej od siebie w hierarchii.


Nie jesteś władcą a partnerem, dlatego zamiast stawiać na swoim, nie licząc się ze zdaniem swojej partnerki, na drodze kompromisu oraz dojrzałości emocjonalnej proponuj rozwiązania, które będą korzystniejsze dla was obojga!


2. Odnoś się do korzyści

Próbując przekonać partnerkę do swoich racji, stosuj tzw. „język korzyści”. Mów o tym, jakie korzyści oboje wyciągnięcie z takiego a nie innego wyboru.


Jest to technika stosowana przez najlepszych sprzedawców, i wierz bądź nie, ale takie osoby są w stanie wcisnąć klientowi dosłownie wszystko, umiejętnie wiążąc potencjalne korzyści z oczekiwaniami.


Podobnie postępuj i ty. Pokaż swojej partnerce, że jej wymagania zostaną spełnione, kierując się przy tym korzyściami, jakie z tego wynikną.


3. Nie same fakty, a emocje

Jak już wiesz bądź i nie – spokojnie, zaraz nadrobisz swoje zaległości –kobiety są bardzo emocjonalne. Praktycznie w swoim postępowaniu

w głównej mierze kierują się tym, co dyktuje im nie rozsądek, a emocje, które się w nich kumulują.


Chcąc mieć wpływ na opinię swojej partnerki i przekonując ją do swoich racji, pamiętaj o tym, aby to wykorzystać! Mów o tym, co czujesz, jak ona się poczuje, jeśli np. zdecydujecie się na wakacje w słonecznej Barcelonie,

a nie na bezdrożach krajów trzeciego świata, gdzie turyści często są atakowani bądź porywani przez miejscowe gangi!


4. Bądź przekonany o słuszności wyboru

Chcąc umiejętnie rozmawiać ze swoją partnerką, zwróć uwagę na to, czy jesteś przekonany o słuszności swojego wyboru. Jeśli nie, to nie dziw się, iż nie udało ci się przekonać swojej dziewczyny do własnych racji.


Kobiety o wiele lepiej odczytują od nas, mężczyzn, mowę ciała, przez co poza tym, co mówimy, zwracają baczną uwagę na nasze ruchy oraz sposób wypowiedzi, a to zdradza nasze przekonanie bądź jego brak w konkretnym temacie!


Dlatego jeśli chcesz przekonać partnerkę do swojego zdania, musisz być święcie przekonany o tym, iż jest ono słuszne i lepsze niż rozwiązanie proponowane przez twoją kobietę!