Trening sztuk walki dla dzieci jest kwestią, która pozwoli naszym pociechom nabrać koordynacji i sprawności. Wzbudzi w nich też chęć rywalizacji oraz dyscyplinę. Sztuki walki trenowane od najmłodszych lat pozwalają zbudować silny charakter. Dzieci uczą się, jak walczyć z własnymi słabościami. Trening sztuk walki pozwala rodzicom lepiej wychować swoje pociechy, ponieważ zużywają one nadmiar energii podczas ćwiczeń i w domu są spokojniejsze.


SPIS TREŚCI:

1. Sztuki walki dla dzieci
2. Bezpieczeństwo dzieci
3. Samoobrona
4. Podsumowanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc1. Sztuki walki dla dzieci
Przede wszystkim nie możemy z góry narzucić dziecku trenowania danej dyscypliny. Zarówno dorośli, jak i dzieci mają swoje preferencje dotyczące sportów. Dla jednego dziecka łatwiejsze będzie uczenie się chwytów, a dla drugiego uczenie się ciosów.


Na szczęście w wielu klubach istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka na trening pokazowy. Pozwoli to na określenie, czy dana dyscyplina jest dla naszej pociechy odpowiednia i daje jej radość.


2. Bezpieczeństwo dzieci
Najbardziej nurtującym rodziców tematem w kwestii posłania dziecka na treningi sztuk walki jest kwestia bezpieczeństwa. Warto najpierw porozmawiać z trenerem i dowiedzieć się, jakie ma podejście do dzieci oraz treningów.


Na bezpieczeństwo będzie składać się wiele czynników. Jednym z nich jest właśnie osobowość trenera i to, czy jest w stanie utrzymać dyscyplinę. Ważną rolę odgrywa także otoczenie, to znaczy sala treningowa. Powinna być dostosowana dla dzieci.


Fabryka Siły Sklep

Świetnie sprawdzą się też zajęcia przy muzyce, która pozwoli na lepszą koncentrację w trakcie zajęć. Zajęcia nie mogą być też aż tak długie jak dla dorosłych, ze względu na to, że dzieci szybciej się męczą oraz nudzą. Warto też pamiętać, że dzieci które "wyszaleją się" na zajęciach, będą spokojniejsze w domu.


3. Samoobrona
Skuteczność danej sztuki walki w samoobronie zależy przede wszystkim od umiejętności danego człowieka. W Polsce nie musimy bać się aż tak bardzo porwań dzieci czy napadów, jednak samoobrona naszemu dziecku przyda się chociażby, żeby bronić się przed szkolnymi łobuzami i starszymi dziećmi.


Nawet turnieje MMA nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, która sztuka walki jest najbardziej skuteczna. Według mnie, najlepiej sprawdzi się ta sztuka walki, w której nasze dziecko będzie czuć się najlepiej.


Ważne jest, że dobry trener oraz dyscyplina sprawi, że nasze dziecko nie stanie się szkolnym łobuzem i nie będzie wykorzystywać swoich umiejętności przeciwko innym.


4. Podsumowanie
Trening sztuk walki od najmłodszych lat pozwoli naszym dzieciom czerpać satysfakcję ze sportu, wzbudzi w nich ducha rywalizacji. Dodatkowo pozwoli na zawarcie nowych znajomości. Koledzy z klubu są jak druga rodzina. Dla nas będzie to pewność, że w razie czego nasze dziecko będzie umiało się obronić.


Raz wpojona dyscyplina i wyrobiony silny charakter zaprocentuje w dorosłym życiu i bardzo wszystko ułatwi. Rywalizacja w zawodach będzie też świetnym przeżyciem oraz pozwoli na zachowanie wspaniałych wspomnień.


Od jakiego wieku możemy wysyłać dzieci na zajęcia? Niektóre szkoły przyjmują już 3 latków. Oznacza to, że nie ma tutaj dużych ograniczeń wiekowych. Im szybciej zaczniemy, tym lepsze będą rezultaty.