Już od 13 do 14 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna edycja znanego i lubianego wydarzenia wśród miłośników kulturystyki i sportu – FIT WEEKEND! Ta impreza co roku gromadzi tłumy. Najlepsi polscy zawodnicy w dziedzinie kulturystyki w swoim kalendarzu niezmiennie od 6 lat mają wpisane Targi Kielce jako centrum kulturystycznego świata. Tutaj już po raz kolejny odbędą się najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody. Mistrzostwa Polski w Kulturystyce każdego roku motywują do pracy ponad 130 zawodników, którzy walczą o tytuł najlepszego. Emocje będą ogromne!

 

Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness
Po raz pierwszy podczas wydarzenia FIT WEEKEND w Targach Kielce odbędą się Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness. Organizatorami IX już edycji zawodów są Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Targi Kielce. Wśród dziewczynek rywalizacja będzie rozgrywała się w dziewięciu kategoriach począwszy od grupy do lat 7, kończąc na tej do lat 15. Chłopcy natomiast powalczą tylko w dwóch kategoriach: do 12 lat oraz w przedziale 13–15 lat. Dla tych młodych ludzi są to najważniejsze zawody w roku, ich wyniki będą podstawą ustalenia składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Serbii oraz Mistrzostwa Świata w Grecji.

 

 

Pole Dance Show
Stałym już punktem programu jest Pole Dance Show. W tym roku to już IV edycja Międzynarodowych Zawodów Pole Dance organizowanych przez szkołę tańca na rurze MY WAY i Targi Kielce. Misją zawodów jest zaprezentowanie na scenie unikalnego show przy użyciu drążków pionowych. W tym roku udział w zawodach weźmie ponad 120 zawodników z całej Europy. Zobaczymy zmagania w kategoriach dzieci, duety, mężczyźni, a nawet exotic, czyli odmianę pole dance tańczoną w butach na wysokim obcasie! Odbędą się także warsztaty z sędziami – międzynarodowymi gwiazdami pole dance takimi jak Olena Minina, Hanka Venselaar oraz Tatyana Gordiyenko. Uczestnicy zmierzą się aż w 10 kategoriach, to trzeba zobaczyć na żywo!


Muaythai
Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA to najbardziej prestiżowe wydarzenie w tej sekcji sportów w Polsce. Organizatorami zawodów są Sekcja Sportów Walki Klincz oraz Targi Kielce. Mistrzostwa Polski odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai.


Karate
W Targach Kielce już po raz trzeci odbędzie się Grand Prix Polski Karate Kyokushin, którego współorganizatorem jest Ernest Miszczyk z Klubu Karate Kyokushin CHIKARA Kielce oraz Sport Club Karate Sawicki Team. Kwietniowe wydarzenie w kieleckich Targach to także niepowtarzalna okazja do spotkania wielkich postaci tego sportu, m.in. Piotra Sawickiego, polskiego karateki kyokushin, który jako jedyny nie-Japończyk zdobył mistrzostwo świata w Tokio (1997), czy Tomka „Jamakiego” Puzona, karateki stylu kyokushin, dwukrotnego Międzynarodowego Mistrza Ameryk Karate Kyokushin wagi średniej.


Strefa targowa
Sportowe emocje są nierozerwalną częścią FIT WEEKENDU. Od tego rozpoczęła się idea tego widowiskowego i przyciągającego uwagę wydarzenia – największego multisportowego wydarzenia w południowej Polsce. Oprócz zmagań sportowych FIT WEEKEND to także targi. Suplementy, odżywki, akcesoria sportowe, odzież. W Targach Kielce pojawią się czołowe marki tego sektora rynku. Zarówno zapaleni miłośnicy sportu, jak i poszukujący motywacji do aktywnego trybu życia znajdą tu coś dla siebie.