Ile jest metod treningowych? Tego nikt nie zliczy. Dzisiejszy artykuł może posłużyć jako przydatna wskazówka dla osób, które od dłuższego czasu uczęszczają na siłownię. Jeśli jesteś początkujący, wiedzę dziś zdobytą zostaw na później. W przyszłości z pewnością przyda się drop-set rozpiska, która posłuży zarówno na masie, jak i na redukcji.


Drop-sety to świetna metoda treningowa, z pomocą której można równie dobrze rozwinąć triceps, biceps, barki co większe partie mięśniowe, jak plecy czy klatka piersiowa. Efekty są porażające!

 

SPIS TREŚCI:
1. Na czym polegają drop-sety? Opis
2. Drop-sety – dlaczego warto je stosować?
3. Kto może stosować tę metodę w swoim treningu?


 

1. Na czym polegają drop-sety? Opis

Jest to wyczerpująca metoda treningowa, która doskonale sprawdzi się

w przypadku osób ćwiczących już jakiś czas. Ze względu na wysoką intensywność osoby początkujące powinny jej unikać, gdyż ich mięśnie cały czas się rozwijają i dodatkowe bodźce nie są na tym etapie potrzebne.

 

Trening ten ma na celu jak najmocniej zaangażować włókna mięśniowe. Stosowany jest w ostatniej serii ćwiczenia w celu ukrwienia, odżywienia, dotlenienia, a także pobudzenia mięśni do większego rozwoju.

 

Zobrazujmy to na przykładzie treningu klatki piersiowej. Ćwiczący w ostatniej serii wypycha 10 × 80 kg. Na więcej nie ma siły, wtedy z pomocą partnera treningowego szybko redukuje ciężar o 10–20% i dalej wykonuje powtórzenia dotąd, aż znów nie będzie w stanie poradzić sobie z ciężarem. Następnie ponownie redukuje obciążenie. Wspomniana redukcja zachodzi 2–3 razy.

 

Drop-set zwiększa intensywność treningu. Jest bardzo silnym bodźcem stymulującym mięśnie do wzrostu. Plusem jest to, że można zastosować tę metodę praktycznie w każdym ćwiczeniu! Bez znaczenia, czy ćwiczy się biceps, triceps, czy barki lub plecy. Kulturystyka to wspaniały sport, między innymi dzięki takim rozwiązaniom.

 

2. Drop-sety – dlaczego warto je stosować?

Drop-set to jedna z najpopularniejszych metod rozwoju mięśni.

Z powodzeniem stosowana jest w siłowniach na całym świecie. Warto o niej wspomnieć, gdyż wiele osób nie decyduje się z niej korzystać i przez to ogranicza możliwości swojego rozwoju.

  Fabryka Siły Sklep

Poza tym, że drop-sety powodują rozrost struktur mięśniowych, są również idealnym rozwiązaniem przy zwiększaniu siły mięśni oraz pomagają uporać się ze stagnacją. Większy rozrost jest możliwy dzięki dużej objętości tego ćwiczenia, co przekłada się na dotlenienie ćwiczonego mięśnia oraz jego należyte odżywienie. Powiązane jest to oczywiście z tym, iż ogromne ilości krwi przepływają przez pracujący mięsień.

 

3. Kto może stosować tę metodę w swoim treningu?

Ze względu na duże przeciążenia drop-sety polecane są osobom zaawansowanym, które w kwestii treningu oraz jego metod posiadają doświadczenie. Będzie to idealne rozwiązanie, by przełamać stagnację mięśniową, jeśli wszelkie inne metody zawiodą.