W dzisiejszych czasach efektywne zarządzanie własnym czasem jest umiejętnością niezwykle cenną. W pogoni za karierą niekiedy brakuje czasu na odpoczynek. Prawda jest jednak taka, że jeśli przyjrzymy się swojemu codziennemu grafikowi, zauważymy, że i tak dużo czasu marnujemy, a na to przecież nie możemy sobie pozwolić! Każda godzina jest na wagę złota!

 

SPIS TREŚCI:
1. Planuj w przód
2. Na początku realizuj zadania trudniejsze
3. Trzymaj się założonego wcześniej planu

 

 

1. Planuj w przód

Czym jest efektywne zarządzanie własnym czasem? Dla speców z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego to przede wszystkim umiejętność kreatywnego planowania. W ten sposób osoby, które nie mogą narzekać na  małą liczbę obowiązków zawodowych, bez problemów dokładnie zaplanują nawet cały tydzień pracy.

 

Dodatkowo efektywne planowanie pomoże nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale także, jak udowodniono naukowo, podniesie jakość i szybkość pracy. Dzięki temu obowiązki, które do tej pory spędzały nam sen z powiek, nie będą już tak straszne.

 

Jeśli samemu ma się problemy z efektywnym planowaniem, można udać się na specjalne szkolenie. Tam podczas zajęć zdobędzie się wiedzę dotyczącą tego, jak konsekwentnie realizować własne założenia.

 

2. Na początku realizuj zadania trudniejsze

Kolejny poranek i kolejny szary dzień w pracy. Nie ma się chęci, w związku

z tym zadania zawodowe zaczyna się od rzeczy najprostszych, w ramach wstępu do tych bardziej wymagających. Zawsze na początku wybiera się rzeczy mniej naglące oraz mniej skomplikowane, nieprawdaż?

  Fabryka Siły Sklep

Jak dowodzi Bryan Tracy – jedna z najważniejszych osobistości świata biznesu, nauczyciel sprzedaży, a także rozwoju osobistego – jest to błędne postępowanie.

 

Podchodzenie do trudniejszego zadania na początku powoduje, że pracownicy pomijają ważną kwestię. Wówczas każdy mimowolnie wykazuje się większym zaangażowaniem i skupieniem, które z czasem spadają. W związku z tym, aby efektywnie zarządzać swoim zegarkiem, najpierw powinno się za wszelką cenę doprowadzić do końca zadania, które wymagają więcej wysiłku, a później zasiąść do tych łatwiejszych.

 

Wiedza to podstawowy element samorozwoju. Podnoszenie własnych kwalifikacji w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne, podobnie jak efektywna organizacja własnego czasu.

 

3. Trzymaj się założonego wcześniej planu

Efektywne planowanie to nie tylko umiejętności organizacyjne, które może nabyć każdy, ale także konsekwencja w działaniu. Każdy z nas musi stworzyć własny scenariusz rozwoju, którego po prostu będzie przestrzegał. Może to być scenariusz kariery zawodowej, tygodnia czy nawet dnia pracy. W dniu roboczym znaczenie ma każda zaoszczędzona minuta. Godzina wytchnienia w dzisiejszych czasach jest nagrodą za trud włożony w podnoszenie efektywności w pracy.

 

Osoby, które osiągają sukcesy w swoim życiu zawodowym, wiedzą jedną bardzo ważną rzecz – nigdy nie wolno rezygnować z wcześniej podjętych kroków. Jeśli zrezygnujesz, nigdy nic nie osiągniesz. Podobnie w drodze po zawodowe laury nie należy oczekiwać samych sukcesów. Należy wówczas jak najszybciej zmienić swoje podejście, bowiem droga do sukcesu usłana jest pasmem porażek i prób, przez które należy przebrnąć z wysoko podniesionym czołem!

 

Należy zapanować nad głosem, którym mówi, że nie da się rady. Organizacja zajęć to podstawa efektywnego pracownika, który poza zarządzaniem czasem nauczył się czegoś równie ważnego – asertywności wobec własnych wymówek.