Niektóre osoby traktują taki trening jak coś nadzwyczajnego. Przecież jeszcze nie tak dawno wykonanie kilku podciągnięć z własnym ciężarem sprawiało trudność. Kiedy nasze ciało będzie gotowe do użycia dodatkowego obciążenia? I kiedy dołożony ciężar nam nie zaszkodzi?


SPIS TREŚCI:
1. Pamiętaj o podstawach
2. Stoję w miejscu
3. Oddychanie

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Pamiętaj o podstawach
Pamiętajcie, że dodatkowy ciężar to również większe obciążenie działające na stawy i przyczepy mięśniowe. O korzyściach z takich treningów już pisałem. Bardzo ważne jest zbudowanie dobrej bazy i odpowiednie wzmocnienie mięśni. Nie lekceważcie tego, ponieważ możecie sobie bardzo zaszkodzić, zrywając mięsień lub uszkadzając stawy.


Kiedy jesteście na etapie treningów z masą własnego ciała, poświęcajcie dużo czasu na szlifowanie techniki. W dolnej pozycji nie rozluźniajcie barków, nie bujajcie się mocno, a na pewno nie wykonujcie powszechnie spotykanego kipowania. Często brak techniki jest bardzo widoczny dopiero przy ćwiczeniach z dodatkowym obciążeniem. Efektem może być ból barków i łokci.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Stoję w miejscu
Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę ze Street Workoutem, dam wam dobrą radę – dążcie do jakości, a nie ilości. Dzięki temu szybciej osiągniecie progres i będziecie w stanie wcześniej zacząć treningi z obciążeniem. Ciężar, kamizelka lub pas z krążkami najlepiej dodawać w momencie, kiedy będziecie w stanie wykonać około 20 podciągnięć z własną masą ciała. Oczywiście mam na myśli poprawnie wykonane powtórzenia.


O treningach z obciążeniem możecie pomyśleć, gdy, np. wykonujecie 24 podciągnięcia i już od miesiąca stoicie w miejscu. Jest to sygnał, aby zmodyfikować swój trening.


3. Oddychanie
Oddychajcie w trakcie serii, a zwłaszcza podczas treningów z ciężarem. Wytłumaczenie jest bardzo proste – organizm ponosi podwójny wysiłek i musicie odpowiednio dotlenić mięśnie. Na pewno nie raz widzieliście zawodnika, który bardzo dobrze zaczynał serię i po 15 powtórzeniach nie mógł już nic więcej zrobić, schodząc z drążka cały czerwony. Wszystko przez to, że wykonywał serię na jednym wdechu. Racjonalnie oceniajcie swoje siły. Powodzenia w treningach.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(5)
  • ~Adam
   28 styczeń 2016

   szkoda że nie był trochę szybciej ten materiał, ale też wiem (z własnej głupoty) za szybko wziąłem dodatkowe obciążenie do podciągnięć i na tydzień wykluczyło mnie to z treningów. Ból w barkach że nawet rąk nie mogłem podnieść do góry. Takie przeszywające kłucie. Napier.. w chu. :P Piątka za materiał.

   • Maksym Riznyk
    29 styczeń 2016

    Materiał był na stronie ale nie został udostępniony na FB.
    No niestety, jeżeli przecenimy swoje możliwości to własnie takiej kontuzji możemy nabawić się.

   • ~Rav
    28 styczeń 2016

    Bardzo przydatny materiał dla osob które myślą o treningu z obciążeniem.Brawo za materiał !

    • Maksym Riznyk
     29 styczeń 2016

     Dziękuję za uznanie :)

    • ~Mark
     24 dni temu

     Świetnie napisane zapiski,oraz dokładnie pokazane jak powinno się wykonywać dane ćwiczenie