Wiadomo, że każdy pragnie, aby treningi przynosiły jak najwięcej korzyści

i każdy trening był maksymalnie skuteczny. Czasami ludzie z braku doświadczenia nie wiedzą, jakich reguł przestrzegać, żeby treningi jednocześnie były i skuteczne, i różnorodne. Poniżej opisuję własne pomysły, o których mówię na treningach.


SPIS TREŚCI:
1. Regeneracja na pierwszym miejscu
2. Ćwiczenia ogólnowzmacniające
3. Wymieniajcie się doświadczeniem
4. Trening nóg

Zobacz więcej! -23 kg -11 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg

 


1. Regeneracja na pierwszym miejscu
Pierwsze, na co chciałbym zwrócić waszą uwagę, to racjonalne myślenie 

i odpowiednie ułożenie treningu, mam na myśli ilość ćwiczeń oraz poziom ich trudności. Musicie zrozumieć, że jeżeli będziecie wymagać od ciała za wiele, może ono nie wytrzymać i w najlepszym przypadku będziecie wyłączeni z treningów na tydzień, a w najgorszym czeka was skomplikowana kontuzja, która wyeliminuje z aktywności sportowej na długo.

 

W tym miejscu warto również wspomnieć o odpowiednim odpoczynku. Jeżeli jesteście osobą początkującą, dajcie sobie czas na odpoczynek i wykonujcie treningi co drugi dzień. Oczywiście możecie doskonalić się codziennie, ale takie obciążenie na pewno da o sobie znać. Na codzienne treningi mogą sobie pozwolić osoby, które już trenują pewien czas, mają doświadczenie oraz potrafią wyczuć własne ciało. Ale uwierzcie, że nawet tacy potrzebują odpoczynku.

 

2. Ćwiczenia ogólnowzmacniające
Następna rzecz, jaką chcę poruszyć to (i tu bardziej chodzi mi o osoby początkujące) podział treningu na partie. Ten wątek dodaję raczej na marginesie. Większość osób, które zaczynają, nie są w stanie wykonać

3 podciągnięć, a po wykonaniu przykładowo 10 pompek są zmuszone do wykonania kolejnych powtórzeń z kolan. I tu właśnie nasuwa się pytanie:

w jaki sposób macie dzielić treningi i jakimi ćwiczeniami wzmacniać poszczególne partie mięśniowe?

 

Wszystkie ćwiczenia w Street Workout można zaliczyć do grupy ćwiczeń głównych. Przykładowo, przy tradycyjnych podciągnięciach pracują wam plecy, brzuch, ramiona, a jak mocno napinacie ciało to również pośladki. Dlatego na początku powinniście kierować treningi na ogólny rozwój, a jak już osiągniecie pewien poziom i będziecie w stanie wykonywać więcej ćwiczeń, możecie wejść na wyższy szczebel i zacząć dzielić na partie.

 

3. Wymieniajcie się doświadczeniem
Kolejną wskazówką z mojej strony będzie sprawdzanie technik i metod treningowych od innych osób. Połączenie ćwiczeń z dodatkowym obciążeniem oraz wykonanie ćwiczeń dynamicznych. Dla niektórych osób również połączenie z wolnymi ciężarami na siłowni dobrze działa na ogólny rozwój i postęp w treningach SW.

 

4. Trening nóg
Pamiętajcie o treningu nóg! Nie musicie od razu dźwigać ogromnych ciężarów, wystarczą wykroki, przysiady, wskoki na przeszkodę i sprinty. Trenując nogi, lepiej rozwijają się górne partie mięśni – sprawdziłem to na sobie i sam byłem zdziwiony, ponieważ myślałem, że po tym, jak urosną nogi, ciężko będzie wykonać poprawnie figury. Myliłem się! Powiem więcej, odczuwałem więcej siły w ramionach.

 

Nadszedł czas, aby zniszczyć stereotyp mówiący, że chłopaki ze Street Workout nie trenują nóg. Dobrym przykładem jest Adam Raw, olbrzym, który ma potężne nogi i jednocześnie robi dobry Workout. Adam jest idealnym przykładem do naśladowania.

Komentarze(13)
  • ~patriot
   10 listopad 2015

   Mój sposób to zintensyfikowanie treningu, zwłaszcza jeżeli chodzi o pojedyncze serie.

   • ~komando
    12 listopad 2015

    ja metoda prob i bledow rozpoznaje, gdzie popelniam blad i tym samym eliminuje dzialnia, ktore ograniczaja progres

    • ~komonauta
     13 listopad 2015

     dzieki, mysle, ze porady sie przydadza

     • ~zebra
      14 listopad 2015

      odkad zmienilem trenera efekty pojawily sie jak grzyby po deszczu. przypadek?

      • ~gerard
       15 listopad 2015

       jakie sa wasze sposby?

       • ~reaktywator
        26 listopad 2015

        Zwróćcie uwagę na proste ćwiczenia, w zasadzie najprostsze, czyli te niewymagające sprzętu, a nawet jeśli to tego najprostszego: mata (można kocem zastąpić) drazek (macie chyba boisko w poblizu, to bramka). Doskonale dopelnia Wasz czykl treningowy.

        • ~trener number 1
         7 grudzień 2015

         Jeżeli nie macie wyników, to warto wprowadzić korekty do planu treningowego, ale żeby to miało ręce i nogi to warto zwrócić się o poradę do wykwalifikowanego trenera.

         • ~Paweł Trenuje
          15 marzec 2016

          Gdy na łamach swojego bloga opublikowałem notkę o nogach, to dostałem krytykę że pisze bzdury, bo rzekomo komandosi nóg nie robią by być szybcy i sprawniejsi. To jedna z najciekawszych wymówek jakie słyszałem żeby nóg nie trenować:P

          • Maksym Riznyk
           16 marzec 2016

           hehe dobre, takiego jeszcze nie słyszałem ;)

          • ~MiSi
           15 marzec 2016

           Ja aktualnie mam przerwę w treningach nóg z powodu kontuzji stawu skokowego w kostce... Ale wszystko inne trenuję, a nogi nadrobię - lubię ćwiczyć dolne partie :)

           • Maksym Riznyk
            16 marzec 2016

            Szybkiego powrotu do zdrowia ! :)

           • ~Dzik
            15 marzec 2016

            Co myślicie o planie żeby angażować plecy, klatke, korpus i nogi na każdym treningu po 1 ćwiczeniu na każdą partie?

            • Maksym Riznyk
             16 marzec 2016

             Czyli tzn Full Body Workout? Ten plan masz na myśli ?