Siłownia jeszcze do niedawna była miejscem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla panów. Na szczęście obraz ten uległ zmianie. Kluby fitness są dostosowane do potrzeb pań. Również same panie o wiele chętniej pojawiają się na salach treningowych.


SPIS TREŚCI:
1. Kobieta na siłowni - powody i mity
2. Wpływ treningu na kobiecy organizm

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Kobieta na siłowni - powody i mity

Kobiety unikały tego rodzaju miejsc jak ognia w obawie przed zwiększeniem rozmiarów swoich mięśni. Jest to mylne założenie, biorąc pod uwagę różnicę pomiędzy budową genetyczną rodzaju żeńskiego i rodzaju męskiego.


Panie ze względu na inne stężenie hormonów naturalnie nie są w stanie osiągnąć tak dużych mięśni jak panowie, a co za tym idzie – ich treningi poza nabraniem jakościowej masy mięśniowej mają budować zgrabną i szczupłą sylwetkę!


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Wpływ treningu na kobiecy organizm


Redukcja tkanki tłuszczowej

Faktem jest, iż kobiecy organizm w przeciwieństwie do męskiego naturalnie posiada większy odsetek podskórnej tkanki tłuszczowej w celu zachowania prawidłowości wszystkich wewnętrznych procesów. Niemniej jednak to właśnie z pomocą szeroko rozumianego treningu paniom udaje się pozbyć niechcianej oponki i uzyskać wymarzone kształty.


Często to właśnie trening w połączeniu z odpowiednim odżywaniem okazuje się najkorzystniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy kolejne wymyślne diety okazują się nieskuteczne i do tego wyniszczają od wewnątrz organizm.


Poprawa wydolności

Każda, nawet najmniejsza aktywność fizyczna ma wpływ na poprawę wydolności. Dzięki temu już po pierwszych paru treningach możliwe jest zauważalnie mniejsze zmęczenie podczas wykonywania codziennych czynności takich jak: noszenie zakupów, szybki bieg do autobusu czy poranny jogging.


Poprawa sprawności fizycznej

Wzrost siły oraz większy zakres ruchu stawów to jedne z pozytywnych efektów ubocznych regularnej aktywności fizycznej. Cechy te znacząco przydają się na co dzień.


Dziś aktywne panie nie potrzebują męskiej pomocy przy dźwiganiu siatek z zakupami, wrzuceniu walizki na górną półkę w pociągu czy przestawianiu mebli podczas generalnych porządków. Oczywiście nie oznacza to, że panowie powinni zapomnieć o swoich manierach i pozwolić kobietom na wykonywanie czynności wymagających użycia mięśni! Trening siłowy zmniejsza ponadto możliwości wystąpienia urazów oraz kontuzji.


Idealna sylwetka

Tu, gdzie dieta okazuje się nieskuteczna, rozwiązaniem może okazać się ćwiczenie! Nawet najlepsza dieta nie jest w stanie nadać naszym mięśniom pożądanych gabarytów. Jedynym rozwiązaniem w poprawie jakości aparycji okazuje się trening z ciężarami.


Jest to bardzo ważne w dążeniu do idealnej sylwetki. Warto zwrócić uwagę na to, iż jest diametralna różnica w wyglądzie chudej kobiety, która stosowała tylko dietę a kobiety, która dietę wzbogaciła ciężką pracą z ciężarami.


Nabranie pewności siebie

Lepsza sylwetka to również wzrost atrakcyjności w oczach innych, ale przede wszystkim we własnej ocenie. Od zawsze zmiana sylwetki, a więc sukces sportowy, to zarodek do pozostałych zmian, a także sukcesów na płaszczyźnie prywatnej, zawodowej oraz towarzyskiej!


Lepsze samopoczucie

Podczas aktywności fizycznej, w celu złagodzenia potreningowych zakwasów, nasz organizm wydziela endorfiny, czyli składnik znany bardziej jako hormon szczęścia. To wyjaśnia dlaczego osoby, które żyją za pan brat z regularnym treningiem, są w rzeczywistości bardziej otwarte, pozytywnie nastawione do życia, lepiej radzą sobie z problemami oraz dzięki emanowaniu dobrą energią przyciągają do siebie innych ludzi!

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(9)
  • ~realista
   1 wrzesień 2015

   Kobieta na siłowni = +150 do siły wszystkich obecnych panów :)

   • ~chocolate
    1 wrzesień 2015

    Dobrze powiedział!

    • ~John
     12 sierpień 2016

     Wiele kobiet jest silniejszych od facetow

     • Maksym Riznyk
      12 sierpień 2016

      hehe no bez przesady, owszem przy ćwiczeniach może wydzierają się mniej, w czym na pewno sa silniejsi to w psychice i podejściu do treningów.

     • ~pakierniczy
      1 wrzesień 2015

      Słuchajcie. Kiedy do nas na siłkę wpada kobieta, od razu wszyscy odkrywają w sobie instynkt Rambo. To chyba najlepsza motywacja, jaka istnieje!

      • Maksym Riznyk
       2 wrzesień 2015

       Pewnie tak ale pomyślcie tez o tym jak się czuje dziewczyna kiedy wszyscy tak na nią gapią się ;D

      • ~fitnessbab
       9 sierpień 2016

       U nas nikt nie zwraca większej uwagi na panie. Odwrotnie, jeżeli przez ramię spojrzą na źle wykonywane ćwiczenie-potrafią podejść i dać wskazówki. Zaczynam, więc popełniam błędy. ;-)

       • Maksym Riznyk
        9 sierpień 2016

        I to jest właśnie baaardzo dobre podejście !
        Każdy zaczynał kiedyś.

       • ~paniX
        21 wrzesień 2016

        mam pytanie, odnośnie kobiet na siłowni , jeżeli kobieta nie ma biustu to w trakcie robienia tzw. klaty nie będzie już go miała w ogóle? i jak najlepiej dobrać dietę, od czego to zależy