Dziś popularne brzuszki zostaną odłożone na bok. Mięśnie skośne brzucha to partia mięśni brzucha, która budzi najwięcej kontrowersji. Z jednej strony wiele osób twierdzi, że należy je ćwiczyć, z drugiej zaś inna grupa ćwiczących bagatelizuje to stwierdzenie, powołując się na fakt, iż biorą one czynny udział przy wielu ćwiczeniach. Ich zbytnie rozwinięcie zwiększa talię, co negatywnie może odbić się w przypadku osób chcących startować w zawodach.


Trening brzucha polega na wykonywaniu ćwiczeń, które angażują mięśnie skośne i proste brzucha. Trening mięśni brzucha powinien w równym stopniu angażować mięśnie głębokie brzucha. Trening brzucha ABS to wysokointensywna forma treningowa oparta na dużej liczbie wykonywanych po sobie ćwiczeń, angażujących w kompleksowy sposób wszystkie mięśnie z gorsetu mięśniowego brzucha. Trening na mięśnie brzucha powinien być intensywny i krótki. Ćwiczenia na brzuch nie są w stanie wyrzeźbić w Twojego ABS w przypadku, gdy zalega na nim sporo tłuszczu.


SPIS TREŚCI:
1. Trening kompletny na mięśnie brzucha - rowerek
2. Skręty tułowia ze sztangą stojąc

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Trening kompletny na mięśnie brzucha - rowerek (kołowrotek)

Według badań naukowych, jest to najlepsze ćwiczenie na mięśnie brzucha, które aktywuje wszystkie mięśnie tłoczni brzusznej. Nie bez powodu zostało ono umieszczone właśnie w tym miejscu. Z jego pomocą rozbuduje się i uwydatni nie tylko mięśnie proste, ale również sprawi, że muskulatura tułowia będzie wyglądała kompletnie, dzięki temu, iż angażowane do pracy będą również mięśnie skośne i mięśnie zębate.


Rowerek polega na prostej rzeczy. Lewym łokciem stara się przybliżyć do prawego kolana, nie odrywając zbytnio pleców wraz z pośladkami od ziemi i odwrotnie. Należy wykonać 20 naprzemiennych serii.


Istny hardcore dla naszego ABS! Ćwiczenie to można wykonać również w domu!


Ćwiczenie to wymaga większej wprawy. Osoby niedoświadczone mogą mieć problem z jego prawidłowym wykonaniem, dlatego powinny poszukać alternatywy, którą będzie ćwiczenie numer 2.


2. Skręty tułowia ze sztangą stojąc

Bardzo popularne ćwiczenie rozwijające mięśnie skośne brzucha. Szczególnie polecane jest ono osobom początkującym.


Ćwiczenie można wykonać na stojąco lub siedząco. Ze względu na większe zaangażowanie ćwiczonej partii, polecany jest sposób numer 2.


Przystępując do wykonania ćwiczenia, należy usiąść na ławce w lekkim rozkroku. Stopy nieco szerzej niż barki, co zapewni większą stabilność w trakcie treningu. Prosty gryf należy położyć na mięśniach czworobocznych. Dla lepszej stabilizacji trzyma się go dłońmi.


Następnie, cały czas patrząc przed siebie, wykonuje się naprzemiennie skręt w lewą stronę oraz w prawą stronę. Porusza się tylko tułów. Reszta ciała, w tym głowa, pozostaje w niezmienionej pozycji. Pracują głównie mięśnie skośne brzucha.


Na jedną stronę wykonuje się zazwyczaj od 15 do 20 powtórzeń. Bardzo ważne jest to, aby postarać się wczuć w ćwiczenie na tyle, aby móc wyczuć pracujące mięśnie skośne brzucha, co zasugeruje, że wszystko wykonywane jest prawidłowo.


Trening z użyciem tego ćwiczenia można również wykonać w domu w garażowej siłowni.


A ty ćwiczysz mięśnie skośne brzucha? Podziel się swoimi ulubionymi ćwiczeniami w komentarzach!