Świetna pupa to kwintesencja kobiecej sylwetki. Wiele w tej kwestii zależy od genów i niestety nie każdy ma genetycznie pięknie umięśnione ciało. Tam gdzie kończy się granica genetyki, pomocną dłoń wyciąga siłownia.


SPIS TREŚCI:
1. Wstęp do przysiadów
2. Efekty przyjdą z czasem
3. Prawidłowa technika
4. Samymi przysiadami formy nie zrobisz

Zobacz więcej! -23 kg -10 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg1. Wstęp do przysiadów

Ćwiczeniem zdecydowanie niezastąpionym, jeśli chodzi o rozwój mięśni pośladkowych i mięśni nóg, będą dobrze znane przysiady.


Jest to jedno z najbardziej złożonych ćwiczeń, jakie może zaoferować siłownia. Jeden poprawnie wykonany ruch zależny jest od zsynchronizowanej pracy całego ciała. Należy pamiętać jednak o tym, że jedno ćwiczenie nie jest rozwiązaniem na drodze do wymarzonej pupy oraz smukłych nóg. Jest to jedynie element planu treningowego mający zapewnić rozwój ciała od pasa w dół.


Pracujące podczas wykonywania przysiadów mięśnie ulegną zmianie – po pewnym czasie zauważalne będą pierwsze zmiany w budowie pośladków oraz umięśnieniu nóg.


Wiele zależy również od tego, czy osoba ćwicząca na 100% zaangażuje się w trening, przestrzegania ustalonych posiłków oraz dostosowania treningu do swoich możliwości fizycznych. Jedno jest pewne – mięśnie będą musiały zareagować na bodźce, które z pomocą aktywności fizycznej wyśle się mięśniom. Najczęstszą odpowiedzią organizmu jest rozwój struktur mięśniowych.


2. Efekty przyjdą z czasem

Wyzwanie „Squats 30” nie sprawi, że w ciągu miesiąca kobieta uzyska sylwetkę, na którą gwiazdy z ekranu pracowały latami. Trzeba uzbroić się

w ogrom cierpliwości oraz przygotować na to, że aby wyglądać pięknie, najpierw należy wylać hektolitry potu na siłowni. Innego wyjścia nie ma.


Rozwój mięśni jest procesem długotrwałym, dlatego warto stawiać przed sobą małe cele, aby nie stracić motywacji – a co za tym idzie, nie przegapić na horyzoncie celu, który dał bodziec do działania.


W zamiarze uwidocznienia swoich efektów warto robić sobie fotografie. Gwarantuje to, że porównując fotkę z pierwszego oraz przykładowo fotkę

z czwartego miesiąca, zauważy się ogromną różnicę w sylwetce, pomimo że w lustrze praktycznie nic się nie zmieniło!


Nie należy również przesadnie przejmować się wagą, która może być myląca. Pojawiające się mięśnie pomimo mniejszych rozmiarów od podskórnej tkanki tłuszczowej ważą od niej więcej. Wizualnie 1 kg tłuszczu jest 2,5 razy większy od 1 kg mięśni!


3. Prawidłowa technika

W poniższych punktach krok po kroku przedstawiono prawidłową technikę wykonywania przysiadów:


1. Stań w rozkroku – nogi na szerokości barków.


2. Sylwetka wyprostowana, patrz przed siebie.


3. Na plecach (mięśniach czworoboczne) spoczywa sztanga, którą kontroluje się rękoma. W razie odczuwania dyskomfortu w miejscu zetknięcia się sprzętu z ciałem wskazane jest użycie gąbki bądź ręcznika w celu zamortyzowania obciążenia.


4. Cały czas patrząc przed siebie, zrób głęboki wdech. Powoli wykonuj przysiad, panując nad równowagą oraz starając się nie przeciążać stawów kolanowych, które nie powinny przekroczyć linii palców stóp! Pamiętaj również o prostych plecach oraz kontrolowaniu cały czas ciała i ciężaru sztangi.


5. Przytrzymaj pozycję 1-2 sekundy, po czym szybszym, bardziej energicznym ruchem wróć do pozycji startowej.


Brawo! Jedno powtórzenie jest z głowy!


4. Samymi przysiadami formy nie zrobisz

Chcąc spalić tkankę tłuszczową, powinno zdecydować się również na trening aerobowy, dzięki któremu redukcja tłuszczu będzie o wiele efektywniejsza niż w przypadku wykonywania wyłącznie treningu siłowego.


Idealnym rozwiązaniem na dobicie nóg oraz pośladków po przysiadach będzie stepper – nie tylko wykona się w ten sposób trening cardio, ale dodatkowo wzmocni łydki, uda, mięśnie pośladkowe, a także brzuch!

Trening aerobowy poprawi również wydolność organizmu!


Warto przy okazji wykonać ćwiczenia na mięśnie ud.