Szukasz kompletnego ćwiczenia na mięśnie brzucha w domu, które wzmocni twój cały korpus. Nie słyszałeś o popularnym planku? W takim razie przygotuj się na coś, co twoje mięśnie brzucha zapamiętają na długo. Trening na brzuch to nie tylko same brzuszki. Dobrze znana deska również szybko pomoże wyrobić ABS. Ćwiczyć można nawet w domu. Z pewnością plank uzupełni niejeden zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha.


Jeszcze jedno: specjalna dieta na mięśnie brzucha jest i tak niezbędna, aby odsłonić silny i pozbawiony tłuszczu ABS. Trening i dieta to kluczowe sprawy w sportach siłowych.

 

SPIS TREŚCI:
1. Plank – jak wzmocnić mięśnie brzucha?

2. Korzyści płynące z tego ćwiczenia na brzuch

3. Poprawna technika to podstawa

4. Jak zrobić mięśnie brzucha? Odpowiednia częstotliwość

Zobacz więcej! -23 kg -10 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg

 

 

1. Plank – jak wzmocnić mięśnie brzucha?

Plank, czyli w wolnym tłumaczeniu na język polski deska, to doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie oraz rozwój mięśni zaliczanych do tzw. „tłoczni brzusznej”. Ćwiczenie to często jest niedoceniane, co jest błędem. Warto poznać korzyści, jakie niesie za sobą włączenie tego ćwiczenia w swój plan treningowy!

 

Deska wzmacnia prostownik grzbietu, mięśnie skośne brzucha oraz mięśnie proste brzucha. Pracują dodatkowo mięśnie ramion oraz mięśnie pośladkowe.

 

2. Korzyści płynące z tego ćwiczenia

Po pierwsze wzmacnia ono wszystkie mięśnie brzucha (prosty brzucha, skośne brzucha, mięśnie zębate), dodatkowo pracują mięśnie pośladkowe, prostownik grzbietu, mięśnie pleców oraz barki z tricepsami. W jednym prostym ćwiczeniu uderza się więc w cały zestaw mięśni, a co za tym idzie, wzmacnia brzuch oraz mięśnie odpowiedzialne między innymi za prawidłową postawę ciała.

 

Silny brzuch to lepsze wyniki w przysiadach ze sztangą, martwym ciągu,

a nawet wyciskaniu sztangi na ławce! Dlatego nie ma co się zastanawiać, warto pomyśleć o włączeniu tego ćwiczenia w swój plan treningowy!

 

Jeśli dopiero zaczyna się swoje treningi bądź jest się osobą, która boryka się z nadwagą i w związku z tym ma problemy z wykonywaniem brzuszków czy wznosów kolan w swobodnym zwisie na drążku – świetnym rozwiązaniem będzie właśnie plank! Tak wzmocni się swój brzuch przed przejściem do bardziej wymagających technicznie i fizycznie ćwiczeń.

 

3. Poprawna technika to podstawa

Warto pamiętać o tym, aby to ćwiczenie wykonywać poprawnie technicznie. Najlepiej skorzystać z rady trenera obecnego na siłowni, bo tylko poprawna technika w tym ćwiczeniu przyniesie szybkie i oczekiwane efekty.

 

4. Jak zrobić mięśnie brzucha? Odpowiednia częstotliwość

Dla osób początkujących, u których mięśnie brzucha są stosunkowo słabe, niezłym wynikiem będzie wykonanie tego ćwiczenia w trzech seriach, z czego każda seria będzie bazować na jednym powtórzeniu zamykającym się w przedziale 45-60 sekund. Wraz ze wzmacnianiem korpusu czas napięcia mięśni można wydłużać w miarę własnych możliwości.

 

Czy popularny plank znajduje się w waszym planie treningowym? Opowiedzcie o swoich ćwiczeniach w komentarzach!