Czy można ćwiczyć codziennie? Takie pytanie zadają zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy. Większość z nas w dążeniu do osiągnięcia swojego celu gotowa jest całe dni spędzać na siłowni. Ale czy to jest prawidłowe?

 

SPIS TREŚCI:

1. Codzienny trening – plan treningowy

2. Codzienny trening – osoba początkująca

3. Codzienny trening – przetrenowanie

4. Codzienny trening – dzień wolny

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!


 

1. Codzienny trening – plan treningowy

Pomyślmy, jakie może być wyjście dla osób chcących za wszelką cenę trenować codziennie? Odpowiedź wydaje się prosta: należy stworzyć taki plan treningowy, aby każda grupa mięśniowa była ćwiczona raz w tygodniu. Tego typu programy oparte są głównie na zasadzie pracy mięśni antagonistów. Na przykład jeżeli na pierwszym treningu ćwiczysz mięśnie klatki piersiowej, to na następnym będziesz trenował mięśnie pleców lub na pierwszym treningu biceps, to na kolejnym triceps itp. Po prostu standardowy plan treningowy podzielony na 3 dni dzielisz na mniejsze części, wiążąc w pary mięśnie antagonistyczne.

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe


2. Codzienny trening – osoba początkująca

Jeżeli jesteś osobą początkującą i dopiero stawiasz pierwsze kroki na siłowni, to powyższy plan treningowy absolutnie nie będzie się nadawał. Na początku twoim celem jest dostosowanie organizmu do nowego trybu życia, musisz poczuć potrzebę wzrostu mięśni, nauczyć się techniki wykonywania ćwiczeń i absolutnie nie ma żadnej potrzeby tak obciążać swoje ciało. Natomiast celem codziennych treningów jest maksymalne przećwiczenie każdej grupy mięśniowej, która już przyzwyczaiła się do obciążeń z powodu stażu treningowego.

 


3. Codzienny trening – przetrenowanie

Jeżeli nie jesteś początkujący i trenujesz nie pierwszy rok, a masz potrzebę codziennych treningów, to proszę uprzejmie – wybór należy do ciebie. Jednak jest jedno wielkie „ale”. Rozpoczynając codzienne treningi, wielu oczywiście prawidłowo rozkłada obciążenie na każdą grupę mięśniową, ale całkowicie zapominają o rozkładzie obciążenia na organizm, traktowany jako całość. Dajmy na to, że ćwiczysz trzy dni w tygodniu, w tym ogólnie wykonujesz dwa ćwiczenia na biceps. Teraz, przy codziennych treningach, biceps ma swój osobny dzień i oczywiście wykonujesz stanowczo więcej niż dwa ćwiczenia. Tak samo sprawa wygląda z innymi mięśniami. Co z tego wychodzi? W ramach trzydniowego programu treningowego potrafiłeś całkowicie zmęczyć swoje mięśnie. Trenując codziennie z rosnącym obciążeniem i większą liczbą ćwiczeń, możesz osiągnąć tylko jedno – przetrenowanie, a w konsekwencji nie zwiększenie masy mięśniowej,

a raczej zahamowanie rozwoju mięśni. Stąd musisz pamiętać, że odpoczynek jest potrzebny nie tylko poszczególnym grupom mięśniowym, ale również organizmowi jako całości.


4. Codzienny trening – dzień wolny

Dzień wolny od treningów nie oznacza, że musisz leżeć na kanapie i nic nie robić. Oznacza to, że w tym dniu absolutnie nie powinieneś wykonywać treningu siłowego. Możesz oczywiście przyjść na siłownię, ale wtedy skup się bardziej na rozciąganiu, na pracy nad gibkością. Jeżeli chcesz zrobić swoje ulubione ćwiczenia, które robisz na normalnym treningu, to zmniejsz liczbę serii o połowę. Obciążenie w pierwszej serii powinno zmniejszyć się

o 30% standardowego, a w kolejnej o 50%. Jak widać, nie ma to nic wspólnego z treningiem siłowym. W tym przypadku głównym celem jest zwiększenie elastyczności mięśni i ułatwienie procesu regeneracji. Taki trening da pozytywne wyniki w kolejnym, siłowym.

 

I wreszcie – jeżeli masz nieodparte pragnienie katować się treningami codziennie, to wybierz inny rodzaj aktywności fizycznej. Na przykład możesz biegać, pływać, jeździć na rowerze itp. Najważniejsze jest, abyś pamiętał

o głównym celu – harmonijny i zrównoważony wzrost masy mięśniowej. Stąd wymienione powyżej rodzaje alternatywnej aktywności w twój dzień wolny od treningu siłowego powinny mieć charakter regeneracyjny, a nie stanowić pracę do wyczerpania. Wykonywanie takich treningów bardzo korzystnie wpływa na wzrost twoich mięśni. Jeżeli ćwiczysz siłowo trzy razy w tygodniu, to nie oznacza to, że resztę dni powinieneś poświęcić na spanie i wpychanie w siebie jak największej ilości białka. Ruch jest potrzebny, ale wszystko z rozsądkiem i umiarkowaniem.

 

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(63)
  • ~amator
   2 luty 2016

   W takim razie, jeżeli na siłownię chodzę 5 miesięcy i chcę osiągnąć wzrost siły i rozmiarów mięśni to mogę rozłożyć trening całego ciała na poniedziałek, wtorek, środa przerwa, czwartek, piątek przerwa, sobota i w niedzielę przerwa itd. Czy to ma sens?

   • Maksym Riznyk
    2 luty 2016

    Taki podział możesz śmiało zastosować.

   • ~tofinen
    27 kwiecień 2016

    2x dziennie na siłkę i będzie git ;)

    • Maksym Riznyk
     27 kwiecień 2016

     chyba masz 18 lat, że tak szybko regenerujesz się :D

    • ~Łukasz
     27 kwiecień 2016

     Proszę o poradę: trenuję od dłuższego czasu (z różnymi przerwami) teraz w ciągu przeszło rok czasu. Nie trenuję "wyczynowo" - bardziej rekreacyjnie dla ogólnej poprawy sylwetki (mam lekki brzuszek). Chcaiłbym popracować nad definicją. Co jest lepsze? Trening: pn. i czw. klatka (2 ćwiczenia po 4 serie), biceps (2 ćwiczenia po 4 serie), triceps (2 ćwiczenia po 4 serie), wt.i pt. barki, kaptury, plecy - (po 2 ćwiczenia po 4 serie), śr. nogi i cardio, sobota brzuch i cardio czy lepiej porozbijać każdy mięsień na jeden dzień w tygodniu a zrobić więcej ćwiczeń? Będę wdzięczny za poradę (mam 34 lata jeśli to ma znaczenie)

     • Maksym Riznyk
      28 kwiecień 2016

      Po pierwsze błąd w podziale Mięsień - ilość serii.
      Duże partię np 4 ćwiczenia po 4 serii.
      Małe 3 ćwiczenia po 3 serii. atak może zostać.

     • ~Magic
      27 kwiecień 2016

      Jesli masz mlody orgaznizm cwicz 2x dziennie jego regeneracja jest wieksza, mozna tak cwiczyc planem fbw przy nizszej czestotliwosci i pelnemu wkorzystanaiu potencjalu genetycznego i szybkosci regeneracji . Czesto i mniejsze ilosci serii.

      • ~pamelo4
       27 kwiecień 2016

       Mam pytanie ćwiczenia około cztery miesiące z początku ćwiczyłem trzy dni potem jeden przerwy i znowu trzy dni te same ćwiczenia codziennie teraz wiem że to nie dobrze, czy teraz powinienem zrobić przerwę czy odrazu przejść do planu trzy dniowe?

       • Maksym Riznyk
        28 kwiecień 2016

        Możesz przejść do 3 dniowego.

       • ~niekonieczny
        23 maj 2016

        nie koniecznie! wszystko to zalezy jaki jest nasz cel. np na redukcji nasza energia i ilosc powtórzeń drastycznie spada,na robieniu masy jeszcze inaczej to wygląda. Dla przykładu,robiąc ćwiczenia siłowe ponieką ale np martwe ciągi,przysiady ze sztangą mieśnia zaadaptują się do wzmozonego wysiłku i wręcz przeciwnie,nie zahamują wzrostu a nawet zaczną się adaptować do wiekszej aktywnosci. Wielcy siłacze trenują po dwa razy na dzień. Czy wyglądają na przetrenowanych? W ten sposób pobudzają tarczyce i hormon wzrostu. Odpowiednia dieta zapewnia im błyskawiczną regeeneracje :O :D

        • Maksym Riznyk
         24 maj 2016

         DObra uwaga.

        • ~Natural
         10 październik 2016

         Nie ma czegos takiego jak przetrenowanie

         • Maksym Riznyk
          14 październik 2016

          Ze środkami dopingującymi owszem :D

          • ~ada
           7 marzec 2017

           Wierz mi, ze jest.Sama tego doswiadczylam.Ciezkie przeciazenie ciala leczy sie dlugo, a czasami nawet bardzo.Mi trafilo sie to bardzo.Wiec cwiczmy z umiarem, nie na szybko.

           • Maksym Riznyk
            9 marzec 2017

            Też ostatnio słyszałem.
            Chłopak miał totalny brak sił, zaczął jeść co popadnie.
            Po paru seriach totalny brak zainteresowania ćwiczeniami.
            Coś na podpunkcie psychicznym.

            • ~Marecki
             11 czerwiec 2017

             wiezadła w kostce leczyłem 4 m-ce
             wiec prosze z rozwagą. nie stosujcie nic przeciwbólowego poprostu jek boli to przerwa - musi byc regenaracja.

            • ~Oski
             1 grudzień 2016

             Jak naliczać naprzemiennie uginania na bajceps?

             • Maksym Riznyk
              2 grudzień 2016

              Oski a mógł byś sprecyzować pytanie ?

              • ~Oski
               2 grudzień 2016

               No bo jak się podnosi najpierw prawą to się liczy jako jeden a potem lewą jako drugie powtórzenie czy jedną i drugą to jako jeden

               • Maksym Riznyk
                5 grudzień 2016

                Ruch wykonany prawą i lewą ręką liczymy jako jedno powtórzenie.
                np. 12/1 ręka + 12/1 druga ręka

               • ~takajakas
                25 styczeń 2017

                Cześć! Chodzę na treningi typu ABT, Body shape, brzuchomania, energy jump. 3 pierwsze to teoretycznie treningi siłowe, ale nie typowe, stosowane przez facetów. Czy można je wykonywać codziennie, czy stosować między nimi dzień przerwy?

                • Maksym Riznyk
                 30 styczeń 2017

                 Sprawdzisz to wyłącznie w praktyce !
                 Obserwuj przez tydzień swoje samopoczucie, wiadomo regeneracja jest ważna. Albo 2 dni trening rest i znowu 2 dni trening.

                • ~Bajc
                 6 marzec 2017

                 Jak ćwiczę np. Bica klate P następny dzień inne dwie partie i jeden dzień przerwy i później znów bica i klate i znów inne to takie rozplanowanie jest dobre ?

                 • Maksym Riznyk
                  9 marzec 2017

                  No nie do końca.
                  Masz 3 - 4 sesji treningowe w ciągu tygodnia.

                  • ~Luks
                   12 czerwiec 2017

                   Ja robie to tak : 1 dzień górne partie ciała ( drazek z obciążeniem, wyciskanie itp. )do tego na rozgrzewkę skakanka .
                   2 dzień wolny
                   3 dzień skakanka + ćwiczenia na nogi i brzuch ( przysiady z obciążeniem i wznosy nóg na drążku.)
                   I powtarzam trening z poniedziałku.

                   Przy tym dieta . Jestem ciekaw co o tym powiesz

                  • ~Jarecki
                   11 marzec 2017

                   Mam 47 lat i biegam od czterech lat.
                   W tej chwili około 10 km dziennie.
                   Zacząłem biegać żeby spaść na wadze po 3 latach waga się zatrzymała.
                   Ktoś powiedział dołącz trening siłowy.
                   Od dwóch miesięcy chodzę na siłownię 10 minut rozgrzewki na orbitku, potem około 40 minut ćwiczeń silowych na różne partie i na koniec 30 minut bieżni albo orbitka i tak codziennie waga generalnie raczej stoi.
                   Teraz czytam że to za często.
                   Sam już nie wiem.
                   Jest ktoś kto uporam się z podobnym problemem?
                   Jarek

                   • Maksym Riznyk
                    14 marzec 2017

                    Podstawowe pytanie jak wygląda jadłospis ?

                    • ~Luks
                     12 czerwiec 2017

                     Bieganie codziennie mając na celu spalenie nadmiaru tłuszczu nie ma sensu . To wynika z naszego punktu myślenia, otóż zakladamy sobie cel i przystępujemy do niego wykonując go aż za nadto. Powinniśmy dać organizmowi dać się zregenerować. Biegaj co drugi dzień. Odpoczywaj i pamiętaj o odpowiednim odżywianiu. Bo żeby spalić twój bilans kaloryceny na końcu dnia musi być ujemny . Osobiście polecam trening na skakance (intensywny )

                    • ~BestFound
                     13 kwiecień 2017

                     Jestem początkujący, trenuje w domu, na sztandze i hantlach codziennie powoli zwiekszam sobie obciążenie i ćwiczę codziennie biceps triceps łydki, klatkę piersiową oraz robię przysiady. Czy będą z tego jakieś konsekwencje?

                     • Maksym Riznyk
                      19 kwiecień 2017

                      hehe wszystko zależy od snu, diety.
                      konsekwencje > ? oby progres bez kontuzji :)

                     • ~Carolcia
                      25 kwiecień 2017

                      Hej trening z ciężarami rozpoczrlam 3 miesiace temucwicze 4 razy w tygodniu.. Ostatnio robie ostro brzuch i uda okolo 25 min rano prEz 5 dni w tygodniu bo brzuszrk to niestety moj kompleks po dwóch ciazach... Mirsnir pieknie sie pokazują i dodatkowo robie 4 razy w tygodniu 40 min ostre cardio tabate hiit roznie... Moj chlopak wkurza się bo twierdzi ze przetrenowuje sie... W sumie nie mam dnia totalnie bez ćwiczeń zawsze cos.... Czy ma racje? Zaznaczam ze on trenuje 5 razy w tygodniu i ma cialo Boga :-)

                      • Maksym Riznyk
                       27 kwiecień 2017

                       Tu dużo zależy od diety też !
                       Musisz sama analizować czy czujesz się przemęczona czy nie.

                      • ~Radek
                       4 czerwiec 2017

                       trenuje pon wt piatek i sobota treningiem fbw ale troche pomieszanym, czy bedą jakies zahamowania jesli bede chodził równiez w czwartek?

                       • Maksym Riznyk
                        8 czerwiec 2017

                        Raczej "zahamowań" nie będzie :)

                       • ~AbSoLuT
                        5 czerwiec 2017

                        Maksym kozaku jestes moim idolem.

                        • Maksym Riznyk
                         8 czerwiec 2017

                         Siemanko :)
                         Dzięki za miłe słowa byku ;)

                        • ~Pathfinder
                         7 czerwiec 2017

                         Chciałem się dowiedzieć co myślicie o takim planie treningowym:
                         Poniedziałek: trening FBW z obciążeniami ok 15-17 kg (tak żeby spokojnie dać rade wycisnąć 4 serie po 20-15-12-10 zależy mi bardziej na wytrzymałości mięśniowej)
                         Wtorek: Bieg 8 km
                         Środa: Znowu FBW
                         Czwartek: Bieg 8 km
                         Piątek: Znowu FBW
                         Sobota: pływanie ok. 45 min
                         Niedziela: Odpoczynek (przewaznie spacerowanie)

                         • Maksym Riznyk
                          8 czerwiec 2017

                          Bardzo fajny plan.
                          śmiało możesz testować.
                          Chociaż te ciężary zwiększył bym.

                          • ~Pathfinder
                           8 czerwiec 2017

                           Może trochę źle się wyraziłem-ćwiczę z hantelkami każdy po 15-17 kg-styknie czy zwiększyć?

                          • ~MaX
                           7 czerwiec 2017

                           Jeśli ćwiczę tak - PON : biceps, triceps; WTO: klata, nogi; ŚR: plecy, barki, CZW - wolny; PT: na nowo biceps triceps, SOB : klata, nogi, NIEDZ : wolne. To czy zle mam ułożony plan treningowy? Jeśli tak, to jaki najlepiej byłby dla mnie odpowiedni ? ( Jestem początkujący, ćwiczę od przeszło 2 miesięcy, jestem chudej sylwetki)

                           • Maksym Riznyk
                            8 czerwiec 2017

                            Tu zdecydowanie popełniono podstawowy błąd.
                            Mianowicie, n ajednym treningu trenujesz dwie duże partie.
                            W tym przypadku Klata + nogi.

                           • ~Artur driver
                            7 czerwiec 2017

                            Jestem kierowcą ciężarówki. Jeżdze w nocy spie w dzien,jak wstane jem banana i zaczynam ćwiczyć na trx-e około 40 minut potem biegne 5-6km i tak 5-6x w tygodniu. Ćwicze tak drugi miesiąc nie za ostro? Moze powinienem coś zmienić?

                            • Maksym Riznyk
                             8 czerwiec 2017

                             Pytanie podstawowe czy dobrze się z tym czujesz ?
                             Jak samopoczucie, zmęczony jesteś czy nie ?

                            • ~Początkująca
                             9 czerwiec 2017

                             Jestem dziewczyną przy wzroście 158cm o wadze 44kg i chciałabym przytyć, ćwiczę 4 razy w tygodniu z większym obciążeniem w tym 2x nogi, 1x plecy z barkami, 1x klatka z bicepsem i tricepsem, spożywam około 1800-2000kcal dziennie rozłożone na 6 posiłków, jednak mam wrażenie że jedynie spalam tłuszcz a nie nabieram wagi, zarysowują mi się mięśnie, ale nie ma wzrostu ich rozmiarów, co robię źle? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

                             • ~Doświadczony
                              11 czerwiec 2017

                              2000 kcal to standard dla kobiety pracującej w biurze. Jedz więcej chleba i przetworów mącznych np: pierogi. Natomiast, abyś ładnie wyglądała(dobrze rozkładała się masa) zacznij dużo tańczyć. Tańce latynoskie max. 250 kcal na godzinę, tango 110kcal na godzinę. Zamień jeden trening nóg na jazdę na rowerze lub pływanie.

                              • ~Marcin
                               11 czerwiec 2017

                               Wiecej produktów pszennych co najwyzej uleje brzuch i wcale nie będziesz wyglądała dobrze, jak już to mowa o ciemnym pieczywem albo innych węglowodanach złożony h

                              • ~seba
                               11 czerwiec 2017

                               A ja mam pytanie do szanownych trenerów. Co mają zrobić osoby które codziennie muszą pracować fizycznie. Przerzucać ciężkie paczki skrzynki worki itp.Tylko bez głupich komentarzy proszę w stylu że trzeba było się uczyć a nie narzekać. Nie każdy ma równy start w życiu i nie kązdy musi być dyrektorem czy kierownikiem. Chodzi mi o to że osoby pracujące codziennie ciężko fizycznie nie mają czasu na regenerację. Nie mogą sobie zrobić dnia przerwy.Jak pomóc tym osobom żeby chociaż trochę mogły się regenerować podczas czasu wolnego w domu. Czy może są jakieś środki, odżywki które pomogą w odbudowaniu stawów i mięśni.

                               • ~Hejcia123
                                11 czerwiec 2017

                                Moim zdaniem powinnaś jeść więcej zdrowych tłuszczów ograniczyc cukry dodac białeczka i ogolnie zwiekszyc ilosc kalorii o ok 200-300 moim zdaniem :)

                               • ~Apokaliptus
                                12 czerwiec 2017

                                Witam, minął mi właśnie rok jak zacząłem trenować, co prawda nie na siłowni ale w domu (sztanga + hantle). Mój trening wygląda tak: pon. biceps i klata, środa triceps, piątek plecy. Poza tym codziennie robię pompki i brzuszki i do tego biorę kreatynę. Myślę nad zwiększeniem powtórzeń bądź też obciążeniem, dodam że bardziej zależy mi na rzeźbie niż na sile, macie jakieś rady w którą stronę pójść z treningiem czy coś zmienić?

                                • ~Luks
                                 12 czerwiec 2017

                                 Na brzuch dobre są skręty z obciążeniem ( na siedząco ) kombinuj xd aby pobudzić jak najwięcej mięśni. Może jakiś workout . Jak zależy ci na rzeźbie kup skakanke dosyć ciężką na łożyskach z PCV lub z innego materialu

                                • Wujaszek2610
                                 12 czerwiec 2017

                                 Witam.Ogólnie pobrałem od Was plan treningowy 4-dniowy.poniedziałek,wtorek,czwartek i piątek plan treningowy,jednak w środę też chodzę i w sobotę taki lęki trening robię i mam takie pytanie ile razy mam chodzić do sauny i na ile minut żeby wszystko było dobrze?Pozdrawiam!

                                 • Maksym Riznyk
                                  14 czerwiec 2017

                                  JA chodzę 3 x 10-15 minut.
                                  chodziłem tak 2 razy w tygodniu.

                                 • ~Robert
                                  15 czerwiec 2017

                                  Witam! Mam 17 lat i przygodę z siłownią dopiero zaczynam. Zależy mi wzroście masy mięśniowej i spaleniu tkanki tłuszczowej i tutaj pytanie. Co najpierw robić, jak często trenować i z jaką objętości.

                                  • Maksym Riznyk
                                   19 czerwiec 2017

                                   Robert wszystko zalezy na jakim etapie jesteś.
                                   Ja porponuję zarejestrować się na naszym forum gdzie będziesz miał możliwość dodania swoich zdjęć sylwetki co nam ułatwi w wybraniu celu dla Ciebie no i uzyskasz szybką odpowiedź :)

                                  • ~Maxior
                                   19 czerwiec 2017

                                   Witam. Mam 175cm wzrostu i ważę 58kg. Jestem po ciężkiej chorobie, w sumie to nadal się leczę. Chęci do ćwiczeń się znajdą, siły też. Pytanie czy to ma jakikolwiek sens i jak rozłożyć plan treningowy skoro jestem na bardzo określonej diecie. Zero cukru - reszta z umiarem. Jem co trzy godziny małe posiłki. Połowa posiłku to są zawsze warzywa. 200g warzyw + 100g mięsa + 100g makaronu. Uzyskam jakieś rezultaty będąc na takiej ścisłej diecie?
                                   Muszę unikać wszystkiego co za bardzo podnosi cukier. Gotowane warzywa, biały ryż, zero pszenicy itd. Mięso w małych ilościach, żeby nie zakwasić organizmu. Bardzo chciałbym wzmocnić organizm do wali z chorobą.

                                   • Maksym Riznyk
                                    21 czerwiec 2017

                                    Najlepiej skonsultować tą kwestię ze swoim lekarzem P

                                   • ~Maxior
                                    21 czerwiec 2017

                                    Choroba w ćwiczeniach nie przeszkadza, pytanie czy da się coś uzyskać będąc na takiej diecie.

                                    • Maksym Riznyk
                                     23 czerwiec 2017

                                     Samopoczucie na pewno będzie lepsze.
                                     Sprawność, wytrzymałość.

                                    • ~Vegeta1995
                                     7 lipiec 2017

                                     Prosze o porade . Mam 22 lata ,5 miesiecy temu postanowilem zmienic cos w swoim zyciu .Tak Wiec zrobilem , zaczalem racjonajnie sie odzywiac biegac (prawie codziennie) 4 razy w tygodniu cwiczyc na silowni . Mojawaga wynosila 120 kg .przez 5 miesiecy as do Teraz spadlem na 100 kg . Z czego jestem bardzo zadowolony .Zauwazylem rowniez znaczny przyrost silly I masy miesnowej (oraz wytrzymalosci ) Jednak Od jakichs 2 tygodni moja waga stoji w miejscu . Chociaz wciaz trzymam diete I cwicze bardziej intensywnie . Moj cel to 80 kg . Co mam z tym zrobic . Z gory dziekuje

                                     • Maksym Riznyk
                                      12 lipiec 2017

                                      Wydaje mi się, że ten wątek potrzebuje rzetelnej analizy.
                                      Automatycznie potrzebujemy więcej informacji o Tobie oraz metodach treningowych żywieniowych jakie stosujesz.
                                      BArdzo proszę o zarejestrowanie się na naszym forum i tam dokładnie wszystko opisać :)

                                     • ~Son Gohan
                                      30 sierpień 2017

                                      Ja trenuje 6x w tygodniu
                                      Dół Siła Góra Siła (wychodzi po 1 ćwiczeniu na partie typowo siłowo zakres 2-5 pow. 3-5 serii Ćwiczenia takie jak: WL, wiosłowanie, podciąganie, OHP, wznosy, martwy ciąg, przysiady), Środa wolna+ cardio, Czwartek Dół Hipertrofia piątek Push hiper sobota pull hiper (tutaj wychodzi gdzieś po 1-2 ćwiczenia na partię)Dodatkowo niedziela dynamika klatka + trening łap ( 3 ćw bic+ 3 ćw triceps ).

                                      • Maksym Riznyk
                                       1 wrzesień 2017

                                       Wygląda na ciężki trening.

                                      • ~Damian
                                       9 dni temu

                                       Zacząłem właśnie chodzić codziennie na siłownię. zaczynam od lekkiej rozgrewki i biegam ok 1 kilometr. Potem ok 3/4 ćwiczenia na jedną partię mięśni (np klata 4 a biceps 3). Powtórzenia 12-10-8. I na koniec znowu biegam albo na jeżdżę na rowerku rowerku.
                                       Czy to dobre posunięcie? :D