Odżywki przedtreningowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W głównej mierze wynika to z ich dużej skuteczności – dobre suple świetnie wspierają organizm przed treningiem siłowym i wytrzymałościowym. Ci, którzy regularnie ćwiczą, potrzebują dobrego wzmocnienia. Producenci szybko zorientowali się, że tzw. przedtreningówki to przyszłość branży sportowej. Część z marek skupia się prawie wyłącznie na produkcji tego rodzaju specyfików.


SPIS TREŚCI:

1. Przedtreningówki – co to takiego?

2. TOP 5 najlepszych przedtreningówek na 2017 r.

3. Odżywki przedtrenignowe – co wybrać dla siebie?

4. Wartościowe składniki w przedtreningówkach

5. Czy suplementy przedtreningowe są konieczne?


1. Przedtreningówki – co to takiego?
Odżywki przedtreningowe zawierają składniki, które mają polepszać wydajność i zwiększać motywację do ćwiczeń. Dzięki nim poczujesz więcej energii, będziesz chciał się ruszać i poprawiać swoje wyniki. Co ważne, większość przedtreningówek jest dedykowanych – konkretny suplement skupia się na wzmacnianiu szczegółowego aspektu, np. wytrzymałości, siły, energii, koncentracji. Dzięki temu twój trening powinien być bardziej intensywny i szybciej dojdziesz do postawionych sobie celów.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. TOP 5 najlepszych przedtreningówek na 2017 r.

Przedstawiamy listę najlepszych przedtreningówek na rok 2017:

1. ENGN
2. Cellucor C4 Original
3. Assault
4. N.O.-Xplode
5. Animal Fury

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!


Dlaczego dokonaliśmy takiego wyboru?


1. ENGNENGN to bardzo mocny suplement diety, przeznaczony do stosowania przed treningiem. Perełka amerykańskiego producenta cechuje się dużą zawartością kreatyny. ENGN ma unikalną recepturę, bazującą na znanych w medycynie substancjach pobudzających organizm. Z całą pewnością dzięki ENGN uda ci się zwiększyć wydolność twojego organizmu. W składzie można znaleźć m.in. (oprócz kreatyny) beta-alaninę oraz kofeinę. Jeżeli jesteś kulturystą, ENGN to pozycja obowiązkowa.


Preparat wyróżnia się skoncentrowaną formułą – dlatego jest on przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy regularnie i intensywnie ćwiczą. ENGN jest w stanie skutecznie zwiększyć siłę i masę mięśniową (objętość mięśni). W recepturze znajdują się związki tlenku azotu NO. Dzięki temu środek jest w stanie spotęgować pompę mięśniową oraz wesprzeć transport tlenu i składników odżywczych do mięśni. Producent zaznacza, że ENGN to najsilniejsza dostępna obecnie przedtreningówka.


2. Cellucor C4 OriginalCellucor to doskonały środek energetyzujący. Producent środka korzysta z najnowszych odkryć medycyny i farmacji. Wersja Original zawiera azotan kreatyny, czyli najsilniejszą znaną nam postać kreatyny. Znakomicie się przyswaja, jednocześnie zwiększając poziom tlenku azotu oraz poziom ATP w organizmie. Azotan kreatyny rozszerza naczynia krwionośne i zapewnia lepsze ukrwienie mięśni.


Zadaniem C4 Original jest przede wszystkim zwiększenie twojego poziomu energii przed treningiem. Dzięki suplementowi uda ci się wykonać więcej ćwiczeń, niż zwykle jesteś w stanie. Tym samym szybciej poprawisz swoje wyniki i osiągniesz to, co zamierzałeś na samym początku swojej przygody z siłownią. Oprócz kreatyny w C4 Original znajdziesz m.in. niacynę, witaminę C (świetny przeciwutleniacz, który szybko poradzi sobie z wolnymi rodnikami), witaminę B6, witaminę B12 (dzięki niej organizm szybko jest w stanie się zregenerować).


Kompozycja zawiera także pobudzającą kofeinę, dzięki której uda ci się utrzymać koncentrację. Kofeina ma działanie termogeniczne, obniża poziom adenozyny.


3. AssaultZadaniem suplementu Assault jest podniesienie poziomu energii, wytrzymałości oraz ogólnej wydolności organizmu. Preparat polepsza skupienie – dzięki suplementacji lepiej skoncentrujesz się na swoim zadaniu. Assault to środek przeznaczony przede wszystkim dla wytrwałych sportowców, zawiera w sobie sporo energii, którą należy zużyć na treningi z wysokim obciążeniem siłowym i wytrzymałościowym. Już po pierwszej porcji poczujesz więcej siły. Twoje treningi zaczną być bardziej intensywne i owocne. Co ważne, Assault jest w stanie utrzymać wysoki poziom energii przez cały trening. Oznacza to, że pod koniec ćwiczeń nie będziesz się czuć tak, jakby ktoś wyciągnął z ciebie płuca razem z sercem. Suplement zaprojektowano w taki sposób, by wtłoczyć w mięśnie jak najwięcej NO2 i wpompować jak najwięcej krwi – pozwoli to na dostarczenie dużej dawki ATP. Ze względu na silne działanie anaboliczne organizm uzyska zdolność do szybkiego przyrostu masy mięśniowej.


Producent Assaulta podkreśla, że środek jest w stu procentach bezpieczny. Sportowcy go zażywający w żaden sposób nie narażają swojego zdrowia. Assault otrzymał amerykański Certyfikat NFS, który poświadcza normy bezpieczeństwa i higieny w krajach UE.


4. N.O.-XplodeN.O.-Xplode to prawdziwa bomba energetyczna. Preparat doskonale sprawdza się u tych, których zaczynają męczyć treningi i tracą motywację. Nowoczesna formuła BSN sprawia, że już na samym początku zaczniesz osiągać bardzo dobre wyniki. Regularne stosowanie preparatu przyczynia się m.in. do lepszego wypełnienia i ukrwienia mięśni, zwiększenia siły i wytrzymałości oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Dzięki N.O.-Xplode uda ci się zwiększyć przepływ krwi, co przyczyni się do lepszego transportu składników odżywczych do tkanki mięśniowej. Przyjmowanie suplementu przyczynia się do polepszenia syntezy ATP (adenoznynotrójfosforanu) i podbicia zawartości karnityny w mięśniach. Suplement wspiera regulację procesów katabolicznych.


N.O.-Xplode to bardzo silny suplement przedtreningowy. Z tego powodu nie powinny go zażywać osoby, które mają mniej niż 18 lat lub przekroczyły 50. rok życia. Ponadto środek powinien być przyjmowany przez ćwiczących obeznanych z działaniem suplementów z kofeiną. N.O-Xplode charakteryzuje się wyjątkową zdolnością do rozkręcania i napompowywania na każdym treningu, co wywołuje bardzo intensywne odczucie napływu tlenku azotu i kreatyny. Środek stymuluje pracę umysłu – ma wpływ na motywację i chęć do rywalizacji.


5. Animal FuryW zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Animal Fury. Suplement to dzieło najpopularniejszego producenta suplementów na świecie. Preparat zwiększa siłę, wytrzymałość i skupienie ćwiczącego, wpływa także na wzrost jego energii. Ze względu na swoje działanie Animal Fury pozwala na osiąganie maksymalnych wyników na treningach. Dzięki regularnemu stosowaniu szybko zwiększysz siłę i masę mięśniową oraz ograniczysz katabolizm wysiłkowy. Animal Fury zawiera precyzyjnie wyselekcjonowane składniki. W recepturze znajdziesz m.in. jabłczan cytruliny, beta-alaninę, L-tyrozynę, bezwodną kofeinę, kwas cytrynowy, inulinę, sukralozę, chlorek sodu, dwutlenek krzemu, acesulfam K. Produkt jest wzbogacony o 5 gramów aminokwasów rozgałęzionych BCAA. Animal Fury doskonale sprawdza się więc jako środek, który pozwala na szybki rozrost mięśni – suplement gwarantuje niesamowitą wręcz pompę mięśniową!


3. Odżywki przedtrenignowe – co wybrać dla siebie?
Większość przedtreningówek występuje w proszku. W sklepach możesz jednak natrafić także na odżywki przedtreningowe w kapsułkach. Przed zakupem konkretnego suplementu musisz przeanalizować swoje realne potrzeby – czy naprawdę potrzebujesz kompleksowego wsparcia? Może wystarczy ci nieco delikatniejsze wspomaganie? Ponadto musisz koniecznie zwrócić uwagę na podatność na stymulanty i substancje pompujące. Nie są to środki odpowiednie dla każdego. Ponadto każdy z nas nieco inaczej reaguje na konkretne substancje. Jedni lepiej będą się czuli z AAKG, inni wolą jabłczan cytruliny.


4. Wartościowe składniki w przedtreningówkach
Do najbardziej wartościowych składników zawartych w przedtreningówkach należy zaliczyć m.in. kreatynę. Może ona występować w różnych formach. Jej zadaniem jest zwiększenie ilości cząsteczek ATP w komórkach mięśniowych. Bardzo często substancja ta jest sprzedawana po prostu jako suplement. Nic dziwnego – ma niesamowite właściwości energetyzujące.


Cennymi składnikami w suplementach przedtreningowych są również:

– beta-alanina. Substancja ta jest odpowiedzialna za wzrost wytrzymałości. To naturalnie występujący aminokwas, który jest w stanie wyregulować pH w mięśniach. Tym samym dzięki niej zakwasy raczej się nie pojawiają. Beta-alanina redukuje zmęczenie i pozwala na szybszą regenerację organizmu;


– arginina – dzięki niej możliwa jest lepsza produkcja tlenku azotu. Szybszy przepływ krwi (tzw. pompa mięśniowa) warunkuje pełniejsze odżywienie mięśni;


– kofeina – delikatnie pobudza organizm, sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani (trudniej nas rozkojarzyć).

Odżywki powinny się składać z witamin i minerałów – przecież najważniejsze jest dla ciebie wsparcie twojej wydolności, a nie wycieńczanie w sztuczny sposób twojego organizmu.


Pamiętaj – ze względu na dużą wyobraźnię producentów musisz przed zakupem przeanalizować skład kupowanego środka. To konieczne, ponieważ preparaty znacznie różnią się od siebie. Błędem jest więc myślenie, że możesz bez większego ryzyka wymieniać co chwilę przedtreningówki. Na każdą zareagujesz inaczej. Musisz zatem znać dokładnie swoje oczekiwania i dopasować pod nie odpowiedni produkt. Nie ma innego wyjścia.


Przez wzgląd na fakt, że odżywki przedtreningowe występują najczęściej w formie sproszkowanej, sprawdź ich smak. Oczywiście walory aromatyczne nie mają największego znaczenia przy skuteczności, jednakże wpłyną na twoją chęć suplementacji. Jeśli z każdym łykiem będziesz czuł coraz większe obrzydzenie, nici z właściwego odżywienia. Zaczniesz unikać suplementu i kuracja na nic się zda.


5. Czy suplementy przedtreningowe są konieczne?
Przedtreningówki to tylko wspomagacze. Nie musisz ich przyjmować, jeśli tego nie potrzebujesz. Prawda jest taka, że można bez nich skutecznie ćwiczyć. Odżywki przedtreningowe zaleca się przede wszystkim tym, którzy ćwiczą stale i potrzebują większej motywacji. Nie bez przyczyny producenci zaznaczają na etykietach, że suplementy przedtreningowe są silne i powinni ich używać wprawieni sportowcy. Jeśli jesteś amatorem i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się od przyjmowania odżywek tego rodzaju. Po pewnym czasie sam odczujesz, że przydałoby ci się wzmocnienie. Wtedy możesz po nie sięgnąć.


Oczywiście należy sobie zdawać sprawę z tego, że substancje pobudzające zawarte w przedtreningówkach mogą uzależnić. Ich nadmierne spożywanie doprowadza także do swoistego uodpornienia się organizmu na ich działanie.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(8)
  • ~damian
   13 kwiecień 2016

   ja uważam że plutonium z peak wyrywa z butów brałem różne ale ta mnie wyniosła na wyżyny

   • ~Brzydall
    13 kwiecień 2016

    Stimul 8 POPIERAM :D Siła Skupienie Koncentracja !
    Nic nie piecze , brak efektu ospałości po działaniu.
    Odkurzanie o 1:00 w nocy to normalka :D

    • ~mankosa
     16 kwiecień 2016

     Stimul 8, URX Bombshell, Psycho do tego ewentualnie Gynomyx Evol, na mnie najlepiej działają, ale kazdy musi na sobie przetestować, a ten ranking dla poczatkujacych raczej, no ale każdy inaczej reaguje, na mnie nie działają.

    • ~mankosa
     16 kwiecień 2016

     Każda z tych tak zwanych przedtreningowek spełnia swoje właściwości u początkujących.

     • ~Osik
      11 marzec 2017

      Czy poleci ktoś któryś z tych preparatów dla kobiety? Zajmuję się głównie HIIT i kalisteniką, trenuję w domu.

      • Maciej Jędrejko
       12 kwiecień 2017

       Proponowałbym zdecydować się na pozycję nr 2 i 5.

      • Paweł-7983803
       20 czerwiec 2017

       do tego bcaa osobno czy juz bez? przed treningiem mam bcaa cytruline i beta alanine

       • Maksym Riznyk
        22 czerwiec 2017

        Raczej nie spotkałem się z przeciwwskazaniem stosowania BCAA i przed treningówki.