Rośnie liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd zewnętrzny. We współczesnym świecie chyba bardziej niż kiedykolwiek staramy się dbać

o odpowiednią prezencję – pomaga to ewidentnie w życiu społecznym, kontaktach prywatnych i zawodowych, a także po prostu zwiększa pewność siebie oraz siłę przebicia. Najlepszym sposobem, by szybko poprawić wygląd swojego ciała, jest rozpoczęcie zdrowej diety oraz podjęcie systematycznych ćwiczeń fizycznych. Wielu z nas, ćwiczących, wspomaga się też suplementacją – pewne produkty podnoszą w końcu wydajność, przyspieszają regenerację, dodają energii, pomagają spalać tkankę tłuszczową i tak dalej. Mnóstwo trenujących zwraca swoją uwagę zwłaszcza na izolaty białkowe, czyli jedne z najlepszych źródeł pełnowartościowych protein, jakie mogą się znaleźć w diecie każdego sportowca. Z racji jednak na to, że jest ich na rynku bardzo dużo, można mieć mętlik w głowie i nie wiedzieć, na który preparat najlepiej się zdecydować. Dla wszystkich tych, którzy chcą kupić dla siebie najlepszy izolat białkowy, powstał niniejszy tekst. Można w nim znaleźć aktualny ranking izolatów białkowych – co jest obecnie najlepsze na rynku?


Wszystkie produkty znajdziecie w naszym sklepie, który znajduje się tutaj.

SPIS TREŚCI:

1. Czym są izolaty białkowe?

2. Ranking izolatów białkowych – 2017 rok

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?

 

 

1. Czym są izolaty białkowe?
Izolaty białkowe to odżywki białkowe polecane wszystkim sportowcom

i osobom aktywnym fizycznie. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że to białko jest najważniejsze w suplementacji jako budulec mięśni, wzmacniający też kości. Jeśli zabraknie w naszej diecie pełnowartościowego białka, siła mięśni może osłabnąć i przede wszystkim ciężko osiągnąć przyrost ich masy. Dlatego też osobom, które pragną mieć lepszą sylwetkę, wyrzeźbić większe mięśnie, polepszyć kondycję poprzez dużą ilość ćwiczeń, poleca się stosowanie izolatu białka serwatkowego.

 

Zaletą izolatów białkowych jest niezwykle duże stężenie białka na

100 gramów produktu. W dodatku nie umieszcza się w nich innych, często szkodliwych składników takich jak na przykład laktoza (której wiele osób nie toleruje, choć często wcale o tym nie wiedzą i nie rozumieją, dlaczego źle się czują na przykład po wypiciu mleka). Izolaty białkowe posiadają wiele cennych aminokwasów, pełnowartościowych protein, a zawartość białka

w nich sięga zazwyczaj od 85% wzwyż. Izolaty białkowe są najlepszymi odżywkami do stosowania po treningu, a także ogólnie, w ciągu dnia.

By jednak rzeczywiście móc cieszyć się z ich pozytywnego działania i wpływu na organizm, trzeba wiedzieć, co wybierać. Jak we wszystkim, jeden producent drugiemu nierówny, a zatem jeden produkt może być znakomity w działaniu, podczas gdy inny będzie tylko przeciętny. Na szczęście – dzięki naszemu rankingowi – możecie się przekonać, co kupować!

 

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Ranking izolatów białkowych – 2017 rok

Miejsce 1. Kaged Muscle RE-KAGED

Miejsce 2. Nature's Best ZERO CARB ISOPURE

Miejsce 3. Muscle Pharm COMBAT 100% ISOLATE

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!


Na rynku można spotkać mnóstwo izolatów białkowych! Kto niezbyt się na nich zna, dopiero zaczyna się interesować podobnymi odżywkami albo też miał z nimi niewielką styczność – może naprawdę mieć problem z wybraniem tego, co najlepsze. Zamieszczamy zatem ranking najlepszych izolatów białkowych, jakie w tym momencie można nabyć:

 

Miejsce 1. Kaged Muscle RE-KAGED

 

 

Niekwestionowanym zwycięzcą naszego zestawienia jest preparat firmy Kaged Muscle. Odżywka białkowa RE-KAGED jest suplementem diety,

w którego składzie odnajdziemy blisko 28 g czystego izolatu serwatki bez jakichkolwiek modyfikacji laboratoryjnych. Duża porcja białka to jednak nie wszystko. Producenci zadbali, by ćwiczący dostali kompleksowe wsparcie, stosując ich suplement. Niewątpliwym plusem RE-KAGED jest niezwykle bogaty profil aminokwasowy, który bazuje przede wszystkim na ich egzogennych formach, czyli popularnej grupie EAA. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje:

– blisko 6 g czystego BCAA, jednego z podstawowych konglomeratów do nasilenia anabolizmu mięśniowego i procesów regeneracji;

 

– glutamina i kwas glutaminowy w porcji 7 g, co stanowi niewątpliwą pomoc dla wcześniej wspomnianego BCAA oraz stanowi świetny sposób do wzmożenia tempa pracy metabolizmu;


 – duża dawka, wynosząca około 6 g, dodatkowych składników wzmagających ochronę przed katabolizmem i zabezpieczających mięśnie przed degradacją. Kompozycja takich związków jak chociażby arginina, alanina, cysteina, tryptofan i tyrozna zapewnia kompleksowe wsparcie dla całego organizmu na wielu poziomach;


– opatentowana forma betainy, niezwykle cennego składnika w procesie produkcji kreatyny oraz sarkozyny mającej bezpośredni udział podczas syntezy nowych komórek mięśniowych;


– unikalna i niezwykle skuteczna kreatyna w postaci chlorowodorku, która dzięki usprawnionej zdolności do wchłaniania zapewnia jeszcze skuteczniejsze wytwarzanie ATP, co jednoznacznie przekłada się na wzmożenie przyrostów masy mięśniowej i sprawniejsze przemiany anaboliczne.

 

Miejsce 2. Nature's Best ZERO CARB ISOPURE

 


Zero Carb Isopure to suplement diety skierowany dla wszystkich ćwiczących, którym zależy na dostarczeniu swojemu organizmowi czystej porcji izolatu białka serwatki. Firma Nature's Best stworzyła produkt, którego skład opiera się na proteinach najwyższej jakości bez jakichkolwiek dodatków w postaci węglowodanów. Znikoma zawartość tłuszczu umożliwia wykorzystanie odżywki Zero Carb Isopure zarówno podczas odchudzania, jak i w trakcie budowania masy mięśniowej. Czyste białko zostało dodatkowo opatrzone potężną dawką witamin i cennych mikroelementów, które dodatkowo uatrakcyjnią naszą codzienną dietę, a także uzupełnią ewentualne niedobory.

 

Miejsce 3. Muscle Pharm COMBAT 100% ISOLATE

 


Firma Muscle Pharm z dumą prezentuje swój izolat białka serwatkowego, który z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych pasjonatów sportów.

W porcji 27 g odżywki znajdziemy aż 24 g czystych protein, które zostaną wykorzystane przez organizm do wzmocnienia naszych mięśni i rozbudowy całkowitej masy. Niewątpliwym plusem tego preparatu jest wykorzystanie nowoczesnej technologii produkcji, która bazuje na procesie niskotemperaturowej filtracji. Zabieg ten pozwala na ochronę cząsteczek białkowych i znaczne ograniczenie degradacji ich jakości podczas wytwarzania. Brak jakichkolwiek dodatków tłuszczy i węglowodanów, a także sprawna przyswajalność zapewnia bezproblemowe trawienie i brak jakichkolwiek niedogodności na naszego układu pokarmowego.

 

Miejsce 4. BSN SYNTHA-6 ISOLATE

 


Syntha-6 to jeden z podstawowych produktów w katalogu amerykańskiej firmy BSN. Wersja Isolate, jak wskazuje sama nazwa, stanowi matriks różnych form izolatu białkowego. W składzie preparatu Syntha-6 odnajdziemy proteiny pochodzące przede wszystkim z mleka i popularnej serwatki, będące najpopularniejszymi źródłami białka w suplementach diety dla osób ćwiczących. Niewielki dodatek białka kazeinowego umożliwia wykorzystanie preparatu nie tylko w porze okołotreningowej, ale i wieczorem jako dodatek do kolacji. Wydłużony i spowolniony proces trawienia preparatu Syntha-6 pozwala na stopniowe uwalnianie białek, co jednocześnie przekłada się na długotrwałe zabezpieczenie mięśni przed katabolizmem. Nie sposób też nie wspomnieć o bogatej puli egzogennych aminokwasów EAA, które w przypadku preparatu firmy BSN występują w dawce aż 11 g. Znikoma ilość cukrów i tłuszczy pozwala cieszyć się czystym białkiem o naprawdę rewelacyjnym smaku.

 

Miejsce 5. JYM Supplements Science PRO JYM

 


Nasze zestawienie zostaje zamknięte przez odżywkę firmy JYM. Preparat PRO JYM, choć nie jest czystym izolatem białkowym, to z pewnością jest suplementem zasługującym na miejsce w tym rankingu. Producenci postanowi wykorzystać kilka form proteinowych, które pozwalają na uniwersalne wykorzystanie suplementu. W dawce 24 g białka, jakie przypadają na porcję suplementu PRO JYM, odnajdziemy 9 g czystego izolatu pochodzącego z białka mleka oraz serwatki. To jednak nie wszystko. Pozostałe 15 g zostało rozdzielone na wolnowchłanialną kazeinę micelarną

i pochodzącą z białka jaj albuminę. Dzięki temu otrzymujemy suplement

o zróżnicowanym czasie wchłanialności, co pozwala na stałe oddziaływanie na proanaboliczne procesy, jakie odbywają się w naszych mięśniach.

 

3. Czy izolaty białkowe naprawdę działają?
Zapewne wielu czytelników zastanawia się teraz, czy rzeczywiście warto kupić izolat białkowy. Nie jesteście do końca przekonani, mimo że wiecie już, co ewentualnie wybrać? Część osób myśli, że uzyska doskonałe wyniki, stosując jedynie odpowiednią dietę oraz ciężko trenując – i że to wystarczy! Oczywiście nie można powiedzieć, że izolaty białkowe są do tego każdemu niezbędne, ale z pewnością wspomagają proces przyrostu mięśni, wzmacniają je i pomagają im się szybko regenerować, mając właściwości antykataboliczne – a przecież to głównie od tego zależy szybkie uzyskanie rezultatów!

 

Dlatego zakup izolatów białkowych wszystkim polecamy – a może je stosować w zasadzie każdy, kto tego potrzebuje, zwłaszcza sportowcy

i osoby regularnie odbywające treningi.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(21)
  • ~Łysy BYK
   31 marzec 2016

   Olimp-sprawdzona dobra firma

   • ~Bolo
    31 marzec 2016

    Sportdefinition probowalem polecam

    • ~3x D
     31 marzec 2016

     powoli kończę puchę FA i jestem bardzo zadowolony świetna sprawa.

     • ~Marek
      31 marzec 2016

      A co powiecie o CFM protein 90?w saszetkach? Proszę o opinie

      • Maciej Jędrejko
       4 kwiecień 2016

       Podobno bardzo dobry choć nie miałem okazji sam testować.

      • ~Cześć
       1 kwiecień 2016

       Co powiecie o izolacie iso+ z firmy 4?

       • ~mleczek
        1 kwiecień 2016

        Ja ostatnio kupiłem C-6 z Hi Tec - rewelacyjny w smaku (jak shake z Mc :) ale nie mam porównania z innymi. co o tym sądzicie? Cena niższa niż wskazane w artykule.

        • Maciej Jędrejko
         4 kwiecień 2016

         C-6 jest matriksem białkowym czyli suplementem będącym mieszaniną różnych frakcji protein co warunkuje jego uniwersalny charakter i zastosowanie.

        • ~meftem
         1 kwiecień 2016

         Izolat białka serwetki polskiej firmy Extensor to jest produkt godny polecenia

         • ~Marcin
          3 kwiecień 2016

          EKstensor bez rewelacji mimo 97% białka

          • ~Wiking
           3 kwiecień 2016

           A ja w to nie wierzę , po pierwsze każdy jest inny i to jest podstawowa zasada która jest uniwersalną odpowiedzią na wszystko na treningi , diety , suple etc. Jeden poleci na tym i będzie ok a drugiego to wcale nie ruszy czy trening czy dieta. A po drugie jakoś zawsze są polecane firmy z górnych półek cenowych a jesli skład jest identyczny co do innych tańszych to jaki sens jest przepłacac ? No chyba że ktoś się wozi na siłce że otwiera puchę z Olimpu .... Od moje zdanie , ale jak wspomniałem każdy jest inny i najlepiej na sobie przetestować i wtedy widzisz sam efekty co dla Ciebie najlepsze - Pozdro

           • Maciej Jędrejko
            4 kwiecień 2016

            Dla niektórych oprócz samego składu liczy się jakość preparatu, a niejednokrotnie te suplementy z wyższej półki cechuje lepsza rozpuszczalność czy mniejsza ilość piany po rozrobieniu. Dodatkowo, bardzo często smak mniej trąca "chemią".

           • ~Maciej
            30 grudzień 2016

            Z wyżej wymienionych wybrałbym tylko izolat białka firmy Olimp ze względu na jakość i standardy w jakich jest produkowany. Tyle producentów miało wpadki pod względem deklarowanej zawartości białka a olimp trzyma jakoś od lat. Polecam smak czekoladowy mi najbardziej smakował. Pozdrawiam

            • ~aliszia
             9 marzec 2017

             A co powiecie o 100% Whey Protein Professional?

             • ~Smile
              20 marzec 2017

              Ostatnio miałem próbkę tego i powiem że jeżeli chodzi o smak i rozpuszczalność jest super lecz nie polecam z mlekiem bo strasznie słodkie

             • ~Aga
              22 marzec 2017

              A co polecili byście dla dziewczyny ??

              • Maksym Riznyk
               23 marzec 2017

               Aga masz na myśli firmę ?

               • ~Aga
                28 marzec 2017

                Tak :)

                • ~Aga
                 28 marzec 2017

                 Generalnie który z tych powyżej najlepiej by sie nadawał dla dziewczyn :)

                 • Maksym Riznyk
                  12 kwiecień 2017

                  Izolaty nie działają n atej zasady w sensie nie ma podziału dla faceta /kobiety. Przeznaczenie jest takie same :) Prędzej smakiem bym się kierował :)

                 • ~Gold
                  14 kwiecień 2017

                  Fa malina jest tak niedobra, że niemal nie do wypicia ... to jest po prostu śmieszne że białko za 200-250 zł smakuje gorzej niż takie za 45. Śmiech na sali ...