Muira puama jest to roślina południowoamerykańska zwana także Drzewem Potencji. Indianie żyjący nad Amazonką i Orinoko, stosują napary, wyciągi i nalewki z kory oraz korzenia Muira puama do walki z dowolnymi problemami natury erotycznej. Roślina występuje głównie w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru.

 

SPIS TREŚCI:

1. Muira puama – właściwości
2. Opinie i dawkowanie
3. Konkluzje

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Muira puama – właściwości
Medycyna indiańska wykorzystywała właściwości tej rośliny już przed laty

w leczeniu i zapobieganiu osłabienia organizmu, problemów z potencją, reumatyzmu, chorób nerwowych i w zapobieganiu łysienia. W Europie Muira puama znalazła się już w 1920 roku jako afrodyzjak. Może być wyko-rzystywana zarówno w pomocy leczenia problemów z erekcją u mężczyzn, jak i oziębłości u kobiet. Potwierdziły to badanie przeprowadzone w Niem-czech, które wykazały, że wpływa ono stymulująco na czynność męskich hormonów.

 

Ponadto systematyczne przyjmowanie preparatów z tą rośliną podnosi poziom libido i poprawia reakcje na stres, pobudza odczuwanie bodźców seksualnych. Kora Muira puamy również jest używana jako tonizująca działanie systemu nerwowego i wykazuje korzystny wpływ w leczeniu zaburzeń depresyjnych i stresu. Pomaga również w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego, reumatyzmie, wypadania włosów i astmy.


2. Opinie i dawkowanie
Niektórzy uważają, że Muira puama ma lepsze działanie niż kora Yohiombe, ponieważ jej działanie wykazuje mniej skutków ubocznych. Jest ona jednym z najpopularniejszych środków zastępujących viagrę na świecie. Ponieważ jest to w pełni naturalnie występujący składnik, faktycznie nie wykazuje on skutków ubocznych.

 

Wiele badań pokazuje, że stosowanie długotrwale ekstraktów z Mauira puama poprawia na stałe zdolności seksualne oraz zapobiega problemom

z erekcją i oziębłością u kobiet. Jeżeli stosujemy wywary, to należy je odpowiednio przygotować. Jedną łyżkę Muira puama należy gotować na około 250 ml wody przez 15 minut, następnie odstawić na 5 minut i od-cedzić.

 

Jeżeli mamy ochotę spróbować zrobić z niej nalewkę, też istnieje taka opcja. Najczęściej jednak korzystać będziemy z suplementów zawierających to zioło i tutaj powinniśmy trzymać się wytycznych producenta oraz korzystać

z produktów z zaufanych źródeł.

3. Konkluzje
Moja opinia jest taka, że każdy facet mający problemy z erekcją, szuka rozwiązania. Jeżeli ktoś chce brać viagrę, będzie to robił, jednak jeżeli ktoś szuka stałego rozwiązania swojego problemu, to warto zwrócić się w stronę natury, która dała nam wiele dobrego. Trzeba z tego tylko korzystać!