Zrób sam swój baton proteinowy. Zawsze będzie to świetna alternatywa dla posiłku bądź wówczas, gdy nie będziesz miał możliwości zjedzenia już gotowego kupnego batonika proteinowego. Z tym przepisem dowiesz się nie tylko, jak zrobić swoją własną przekąskę – ale również zobaczysz, jak jest to proste!

 

SPIS TREŚCI:
1. Czemu służą batony proteinowe?
2. Proteinowe batony – czy można je zrobić samemu?
3. Domowe batony proteinowe przepis

Zobacz więcej! -23 kg -10 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg

 

 

1. Czemu służą batony proteinowe?

Batony proteinowe to świetne rozwiązanie dla osób ćwiczących na siłowni, które chcą rezygnować ze słodkich przyjemności bądź nie wiedzą, jak zastąpić słodycze w diecie.

 

Po pierwsze są one źródłem wszystkich niezbędnych dla zachowania oraz rozwoju struktur mięśniowych makroskładników. Zawierają bowiem w sobie duże ilości białka, ponadto ważna jest obecność węglowodanów oraz w ma-łych ilościach tłuszczów. Dodatkowo znikoma ilość bądź brak szkodliwych substancji słodzących pozwala nie zaprzepaścić dotychczasowych osiągnięć dzięki diecie.

 

Po drugie można łatwo je nabyć dzięki ogólnej dostępności i dlatego, że ich cena zachęca do zakupu. W związku z tym w prosty sposób można zaopatrzyć się w produkt niewielkich rozmiarów, który sprawdzi się w sytu-acji alarmowej. Batony proteinowe coraz częściej można spotkać w większości sklepów, nie tylko w sportowych placówkach handlowych.

 

Po trzecie świetnie sprawdzą się jako zdrowa przekąska, która w żaden sposób nie spowoduje wyrzutów sumienia. Co więcej, dzięki niewielkiemu

i kieszonkowemu rozmiarowi można je ze sobą zabrać w każde miejsce – począwszy od siłowni, kończąc na spotkaniu towarzyskim ze znajomymi!

 

Po czwarte batony proteinowe nadają się jako smaczna przekąska w diecie odchudzającej oraz zamiennik dla nie do końca zdrowych słodyczy. Proteinowe batony stanowią dobre źródło licznych składników odżywczych. Ponadto mają jeszcze jedną zaletę – w sposób perfekcyjny uśmierzają głód i zapobiegają jego szybkim nawrotom, powodując uczucie sytości. Pomagają więc one w odchudzaniu, a dieta redukcyjna staje się więc skuteczna oraz smaczniejsza. Od teraz twoja walka z nadwagą będzie miała słodki smak.

 

2. Proteinowe batony – czy można je zrobić samemu?

Oczywiście, że tak! Wystarczy mieć tylko smaczny i gotowy przepis, a także minimalne umiejętności kulinarne. Dieta to jedynie słowo, najważniejsze jest to, aby wykształcić swój własny sposób na zdrowe odżywianie. Dzięki niej uchronisz swoje zdrowie oraz pomożesz w rozwoju mięśni poddawanych systematycznym treningom.

 

3. Domowe batony proteinowe przepis

Niezbędne składniki:

– płatki owsiane błyskawiczne 60 g,

– mąka z płatków owsianych, kokosowa bądź migdałowa (można ją spożyć bez pieczenia),

– rodzynki,

– orzechy (tutaj dowolność: arachidowe, brazylijskie, migdały, nerkowce, włoskie),

– mleko krowie, kokosowe bądź sojowe,

– 4 miarki odżywki białkowej (warto wybrać smak czekoladowy).

 

Sposób przyrządzenia:

Dla zmiękczenia oraz lepszego formowania składników w kształt batonika można zalać wrzątkiem błyskawiczne płatki owsiane. Miarki odżywki białkowej należy zmieszać z wybranym mlekiem (dodając do mieszaniny odpowiednią ilość mąki), rodzynkami i orzechami, a także gotowymi zmiękczonymi oraz odcedzonymi z nadmiaru wody płatkami błyskawicznymi.

 

Całość należy dokładnie wymieszać do momentu uzyskania odpowiednio gęstej konsystencji. Następnie przechodzi się do formowania z masy batoników. Należy robić to starannie, aby posiłek był nie tylko zdrowy, ale również ładnie wyglądał.


Gotowe i uformowane batony proteinowe należy na około 30 minut włożyć do zamrażarki, aby nadać im finalną formę. Po tym czasie należy je wyjąć. Danie jest gotowe.

 

Smacznego!

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy