Trening siłowy, podobnie jak i każdy sport, niesie za sobą niepodważalne korzyści dla zdrowia. Niemniej warto być świadomym faktu, że stosowane obciążenie przyczynia się do stopniowego zużycia aparatu ruchu. Dlatego też warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu dla kondycji naszych stawów, a także profilaktycznej ochronie przed kontuzjami i innymi dolegliwościami. Jednym z najbardziej popularnych suplementów diety jest preparat amerykańskiej firmy Universal. Mowa rzecz jasna o Animal Flex, kompleksowym środku ukierunkowanym na poprawę wytrzymałości stawowej dla osób ćwiczących i nie tylko.


SPIS TREŚCI:
1. Animal Flex – skład
2. Animal Flex – działanie
3. Animal Flex – opinie i podsumowanie

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!

 


1. Animal Flex – skład
Producenci suplementu podają, że formuła Animal Flex w zasadzie opiera się na trzech grupach składników. Pierwszą z nich jest konglomerat popularnych substancji wzmacniających budowę i wytrzymałość stawową. Mowa rzecz jasna o chondroitynie, glukozaminie i metylosulfonylometanie (MSM), które w przypadku preparatu firmy Universal występują pod postacią siarczanów. Powodem użycia takiej formy jest fakt, iż wspomniane składniki zostają lepiej przyswojone w naszym przewodzie pokarmowym, nie wspominając już o tym, iż sama siarka wykazuje silne właściwości regenerująco-wzmacniające zarówno dla stawów, jak i chrząstek, ścięgien czy więzadeł.

 

Kolejną grupą składników jest kompleks ukierunkowany na poprawę ruchomości stawowej, którą potocznie określa się „smarowaniem”. Upośledzenie funkcjonalności połączeń stawowych o podłożu niedostatecznej ilości mazi stawowej skutkuje szybszym ścieraniem się chrząstek, co w efekcie powoduje odsłonięcie kośćca i pojawienie się dolegliwości bólowych. To natomiast z czasem prowadzi do ograniczeń zakresów ruchomości i znaczny wzrost podatności na kontuzje. W celu utrzymania lub polepszenia „właściwości ślizgowych” producenci Animal Flex postawili na olej lniany, coraz częściej wykorzystywany kwas hialuronowy, a także hydrolizowany kolagen.

 

Trzecim kompleksem preparatu Animal Flex jest połączenie naturalnych związków przeciwzapalnych, które świetnie sprawdzają w przypadku kontuzji czy urazów mechanicznych. Co więcej, składniki jak bromelaina, imbir, kadzidłowiec, kurkuma czy kwercetyna, wykazują silne działanie oczyszczające. Ich obecność pozwala na pozbycie się wolnych rodników i metabolitów wtórnych, które skutkują przedwczesnym starzeniem się organizmu i szybszym zużyciem stawów.


Oprócz tego firma Universal wykorzystała połączenie klasycznych mikroelementów, które zwiększają wartość odżywczą preparatu i stanowią uzupełnienie naszej codziennej diety.

 

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Animal Flex – działanie
Analizując skład suplementu Animal Flex, można w dość prosty sposób określić jego działanie i właściwości. Dzięki naprawdę zróżnicowanej recepturze odżywki firmy Universal aparat ruchu zyskuje ochronę i wsparcie w wielu różnych wymiarach. Podstawą jest oczywiście wzmocnienie połączeń stawowych zarówno na poziomie strukturalnym, jak i funkcjonalnym. Systematyczna suplementacja preparatem Animal Flex pozwala w znaczący sposób zwiększyć odporność naszych stawów na uszkodzenia mechaniczne, jakie dyktuje za sobą trening siłowy, zmniejszyć ryzyko pojawienia się kontuzji, a nawet i wpłynąć na poprawę mobilności. Co więcej, Animal Flex można z powodzeniem wykorzystywać jako jeden z elementów profilaktyki chorób narządu ruchu i wsparcie w procesie leczenia zmian zwyrodnieniowych.

 

3. Animal Flex – opinie i podsumowanie
Ciężko rozgraniczyć wkład diety, wsparcia suplementami i przestrzegania zasad bezpieczeństwa treningowego – wszystkie te trzy czynniki wzajemnie współdziałają ze sobą i rzutują na stan aparatu ruchu. Patrząc jednak z drugiej strony, Animal Flex stanowi póki co najbardziej kompleksowe rozwiązanie w kontekście suplementów ochraniających nasze stawy. Jeżeli już decydować się na jakieś rozwiązanie, to najlepiej wybrać takie, które pozwoli na wielowymiarowe wsparcie i nie będzie wymagać dodatkowych środków.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(7)
  • ~Pedro
   1 sierpień 2017

   Bardzo fajna odżywka na stawy

   • ~Konrad
    2 sierpień 2017

    świetny artykuł

    • ~Marek
     2 sierpień 2017

     rewelacje - wszystko dokładnie opisane

     • ~mari
      6 sierpień 2017

      bardzo dobry artykuł!

      • Maksym Riznyk
       6 wrzesień 2017

       Cieszymy się że trafiliśmy w gust.

      • Krzysiek-F
       5 wrzesień 2017

       Stosuję od trzech tygodni, zdecydowanie mogę powiedzieć że poprawiła się ruchliwość stawów, mam nadzieję że będzie coraz lepiej.

       • Maksym Riznyk
        7 wrzesień 2017

        Najważniejsze to analizować swój stan.
        Jeżeli widać, że działa to warto trzymać się tego.