Na początku zawsze wynika dużo pytań związanych z treningami: Jak? Ile?Kiedy? Wiadomo, że nie każdy od razu był mistrzem, ale na pewno przed rozpoczęciem uprawiania jakiegokolwiek sportu wcześniej oglądaliście filmiki lub zdjęcia, na których dana dyscyplina jest przedstawiona.


SPIS TREŚCI:

1. Ogólna dostępność wiedzy

2. Najpierw pomyśl, a potem pytaj

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Ogólna dostępność wiedzy

Czasami jestem bardzo ciekaw, dlaczego w dobie internetu jest taki duży problem z odnalezieniem wskazówek odnośnie do treningów. Jeżeli porównać ilość dostępnego materiału obecnie do czasów, kiedy zaczynałem przygodę ze Street Workout, różnica jest kolosalna.


Aktualnie osoby początkujące są w stanie znaleźć, jakie ćwiczenia należy wykonywać, ilu oraz jakich przerw się trzymać. Pomimo tego i tak nie mogą dotrzymywać postanowień i popełniają niewybaczalne błędy. W czym tkwi problem? Lenistwie, braku motywacji? Nie mam pojęcia.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Najpierw pomyśl, a potem pytaj

Każdy z was na wstępnie powinien poznać sport, który chce uprawiać. Wielokrotnie zafascynowani filmikami na YT ukazującymi 2-, 3-minutowy freestyle na drążku zadawaliście mi pytania, czy taki trening jest skuteczny? Byłem w wielkim szoku, gdy je czytałem, bo wiem, że wymaga to ogromnego nakładu pracy.


Freestyle jest to układ, który zostaje przygotowany przed zawodami, ewentualnie w trakcie występu zawodnik zaczyna kombinować z jego wykonaniem. Już kiedyś wspominałem, że nie rozpisuję swoich treningów

i danego dnia robię określone rzeczy, co nie znaczy, że wykonuję freestyle na treningach. To są pojęcia zupełnie odmienne i różnią się od siebie.


Ciężko jest mi uwierzyć w to, że osoba, która jest na pierwszym treningu, od razu wykonuje freestyle poprawnie. Zachęcam każdego, kto zamierza zacząć trenować jakiś sport, aby wstępnie przeczytał parę wątków związanych z nim na dobrym forum. Jest to ważne, aby przez własne niedoświadczenie nie wyjść na osobę niekompetentną.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(2)
  • ~szczotka
   7 grudzień 2015

   Dobrze napisaliście. Ludzie mają dostęp do ogromu informacji i trzeba być totalnym ignorantem, by z tego nie skorzystać.

   • Maksym Riznyk
    7 grudzień 2015

    Nie wiem jak to można wytłumaczyć, może po prostu nie chce się i lubią mieć podane na talerzu.