Jak wszyscy dobrze wiedzą, ostatnio problem dopalaczy nasilił się. My, jako lokalna grupa Street Workout Kraków, postanowiliśmy pomóc Drużynie Mistrzów i nagraliśmy filmik, w którym pokazujemy, jak może skończyć się przygoda z dopalaczami. A Street Workout proponujemy jako alternatywę – darmowy, ogólnodostępny sport dla każdego!


SPIS TREŚCI:

1. Street Workout – motywacja dla młodzieży

2. Idea tego sportu

3. Drużyna Mistrzów – sport, muzyka, pasja

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Street Workout – motywacja dla młodzieży

Naszym głównym celem była, jest i będzie motywacja młodzieży do rozwoju fizycznego, duchowego i intelektualnego. Staramy się aktywnie promować zdrowy tryb życia wśród młodzieży, zachęcać ich do spędzania wolnego czasu z korzyścią dla zdrowia. Młodsi wzorują się na starszych. Tak było

i jest. Dlatego tak ważne jest, aby podać im odpowiedni przykład i pokazać alternatywę dla siedzenia na ławce, albo jeszcze gorzej, sięgania po dopalacze.


Pokazujemy, że wszystko jest w naszych rękach i od nas samych zależy nasza przyszłość. Oglądać świat w kolorowych barwach czy na czarno-biało – wybór należy do was. Dużo chłopaków twierdzi, że chcieliby trenować, ale nie mają funduszy na karnety na siłownię. Dzięki tej wymówce spędzają czas bezmyślnie. Street Workout jest idealnym sportem dla nich, ponieważ jest absolutnie darmowy, ogólnodostępny, a dodatkowo wzmacnia ciało oraz rozwija duchowo.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe


2. Idea tego sportu

Ten sport przynosi dużo korzyści dla społeczeństwa. Pierwsze, o czym warto powiedzieć, jest on absolutnie darmowy (niepotrzebne są drogie karnety na siłownię, stylowe ubrania, żeby komuś coś udowodnić - liczy się wyłącznie chęć do zmian oraz do ciężkiej pracy). Street Workout niesie za sobą pewną ideę – zdrowego trybu życia, rozwoju nie tylko fizycznego, ale również duchowego, intelektualnego, a także zwalczanie patologii społecznej.


Pokazujemy młodzieży, że jest inna alternatywa niż siedzenie na ławce i picie alkoholu. Warto zwrócić uwagę, że z tą inicjatywą wychodzą nastolatkowie (na których tak często wzorują się młodsi). Dla mnie SW to styl życia, a nie tylko pasja. Wszystkie swoje osiągnięcia sportowe i zawodowe zawdzięczam temu sportowi. Odkąd zacząłem trenować, wyrobiłem sobie własny reżim dnia, a także nauczyłem się pokory i zacząłem cenić wartości rodzinne.


3. Drużyna Mistrzów – sport, muzyka, pasja

Często powtarzam, że ciężko jest dotrzeć do ludzi z pewną ideą, nie pokazując tego na własnym przykładzie, tego, co osiągnęliśmy i do jakich rezultatów doszliśmy. Właśnie dlatego staramy się nagrywać jak najwięcej filmików i zamieszczać je w sieci, żeby młodzież widziała, że istnieje alternatywa, a rezultat zależy tylko od nich samych - ile pracy włożą, tyle osiągną.


Chłopaki z Drużyny Mistrzów motywują młodzież piosenkami, a ich działania są skierowane w tym samym kierunku. Dostaliśmy propozycję wystąpienia

w teledysku. Nasza odpowiedź była pozytywna, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że taki materiał może uratować czyjeś życie. W teledysku idealnie została przedstawiona rzeczywistość, to samo miejsce, bohaterowie

w podobnym wieku, jedno wejście, ale dwie drogi życiowe.


Niestety, jedna jest bardzo smutna i kończy się śmiercią. Spodziewamy się, że przedstawiliśmy godną alternatywę i młodzież przemyśli swoje czyny. Nieprzemyślane działania w młodym wieku negatywnie odbijają się na zdrowiu w przyszłości. Decyzja należy do was!

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(16)
  • ~no comment
   18 wrzesień 2015

   dajcie spokoj juz z tymi dopalaczami, co za kretyni biora to scierwo? to jakby popijac domestos

   • ~mlodziak
    18 wrzesień 2015

    mlodziez musi sie wyszumiec...

    • ~no comment
     18 wrzesień 2015

     no ale chyba nie tak..

     • Maksym Riznyk
      21 wrzesień 2015

      Jeżeli będziemy traktowali tak poważne sprawy w taki sposób to młodzież całkowicie zwariuje :P My tylko pokazujemy alternatywę, że można spędzać wolny czas z korzyścią dla zdrowia :)

     • ~Miriam
      6 październik 2015

      Dajcie artykuł jak zrobić planche oraz ćwiczenia na planche :D

      • Maksym Riznyk
       6 październik 2015

       Proszę zobaczyć inne artykuły, w nich opisuję co musimy wzmocnić, przede wszystkim barki. FIlmik mam nagrany na YT zapraszam do sprawdzenia

      • ~mistrz
       11 listopad 2015

       Wiecie jak jest, smiecie siegaja po smieci, mistrzowie po sukces :)

       • ~maksymilian
        12 listopad 2015

        No kolego, ostre slowa. Ale tresc zasadna.

        • Jacek-11896
         18 kwiecień 2017

         A może tak: Śmiecie sięgają dna a mistrzowie nieba

        • ~krystian
         14 listopad 2015

         w szkole chlopaki trenuja sw, wiec mysle, ze przekaz dziala!

         • Maksym Riznyk
          16 listopad 2015

          Ciesze się, że działają ! ;)

          • ~krystian
           17 listopad 2015

           no i jest progres na dziewczyniny :)

          • ~drugs
           18 listopad 2015

           temat z dopalaczami coś ostatnio przycichł, ale wiadomo, raz na jakiś czas powróci, bo jakiś idiota przyćpie i zejdzie..

           • ~sportowy styl zycia
            7 grudzień 2015

            tylko sport!

            • ~Robert
             27 maj 2016

             Dobry Artykuł jak zawsze. Niestety nie w mojej szkole raczej jego przekaz by do nich nie trafił. Moi "koledzy" są zbyt zajęci piciem, całonocnymi melanżami i kupowaniem nowych ciuchów i gadżetów. Ja zająłem się sportem i tego w zupełności nie żałuję. Street Workout mieszany z Klasyczną Kalisteniką dodał mi pewności siebie, siły oraz poczucia potężnej wartości. I mimo swoich 16 lat mam pewność, że będę uprawiał tę dyscyplinę do końca życia, bo ona uświadomiła mi jak ważne jest dbanie o zdrowie, dobre samopoczucie oraz zdrowe odżywianie. Z mojej grupy wiekowej jest jedyną osobą, która trenuje Kalistenikę, jest jeszcze inny koleś, ale tylko o rok starszy ode mnie i trenuje tylko ze sztangą, bo uważa że masa jest najważniejsza, a wątpię czy potrafi się chociaż 12 razy podciągnąć na drążku, więc jeśli chodzi o trening to jestem zawsze sam, ale to i lepsze skupienie. Sądzę, że za paręnaście lat większość dzisiejszych gimbusów będzie miało problemy z wątrobą, nerkami z powodu ich picia. Ja się od tego towarzystwa odcinam, bo wolę być uważany za dziwaka i żyć dłużej, niż wiecznie pijanego młodziaka z niedługim wyrokiem śmierci na karku. Na koniec dodam, że może kiedyś wpadnę do Was Na Trening, bo skoro Maksym jesteś w Krakowie, to niedaleko od mojego domu, zaledwie 80 km. Pozdro dla całej waszej drużyny, trenujcie ciężko i pnijcie się wyżej, bo na to zasługujecie. Mam nadzieję, że kiedyś też do was dołączę :)

             • Maksym Riznyk
              30 maj 2016

              Robert bardzo się cieszę, że dokonałeś odpowiedniego wyboru !!
              Trzymamy mocno kciuki i zapraszamy do nas na trening ;)
              Najważniejsze nie poddawać się i nie zwracać uwagi na głupków.