Odpowiednie wejście w treningi na siłowni to podstawa. Bez tego bardzo ciężko odnaleźć się w kulturystycznym środowisku. Plan treningowy na masę mięśniową tylko z pozoru wydaje się łatwy. Mało osób wie, co robić po treningu, czy trening aerobowy można wykonywać w domu, wykorzystując jedynie rower treningowy etc. Dobre wejście zapewni przebrnięcie przez początkową fazę treningów, która zdaniem wielu jest najważniejsza.


SPIS TREŚCI:
1. Plan działania to podstawa
2. Odpowiedni strój
3. Podstawowy sprzęt jest niezbędny

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Plan działania to podstawa

Motywacja do treningu największa jest przed jego wykonaniem. Jeśli nie ma się podstawowej wiedzy, spada ona z każdą kolejną sesją. Plan działania należy mieć jeszcze przed rozpoczęciem treningów. Na jego kompletność składa się jasno określony oraz obrany w ramy czasowe cel, a także przygotowany plan jego realizacji.


Cel powinien nie tylko być ograniczony w czasie, co zwiększa szansę jego realizacji, ale również powinien być on możliwy do zrealizowania. Nikt przecież w ciągu miesiąca nie zdobędzie tytułu Mr Universe, bo jest to po prostu niemożliwe, zwłaszcza jeśli dana osoba dopiero rozpoczyna swoje treningi.


Warto również podzielić plan działania na części. Na przykład przez pierwsze pół roku skupić się na budowaniu jakościowej masy mięśniowej (z jak najmniejszym dodatkiem tkanki tłuszczowej), a następnie rozpocząć podkreślanie zdobytej muskulatury z pomocą treningu na rzeźbę.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Odpowiedni strój

Być może dla wielu osób nie jest to takie oczywiste, aczkolwiek jakość treningu podnosi dobrze dobrany strój. Niedopuszczalne jest ćwiczenie w plażowych klapkach czy jeansowych spodniach. Jak więc należy się ubrać?


Warto zaopatrzyć się w cienkie przewiewne spodnie dresowe oraz koszulkę, która również zapewni dopływ powietrza do skóry. Jeśli na siłowni panuje stosunkowo niska temperatura bądź pojawiają się przeciągi, wówczas należy zaopatrzyć się w bluzę treningową. Przeziębienie stawów barkowych nie należy do przyjemnych.


3. Podstawowy sprzęt jest niezbędny

Skuteczny trening siłowy można przeprowadzić z minimum sprzętu. Wystarczy do tego sztanga, dwa stojaki pod gryf, ławeczka oraz dwie hantelki. Bardzo ważnym przyrządem jest także drążek do pociągania – bez względu na to czy będzie on rozporowy, czy montowany do ściany, ewentualnie sufitu.


Osoby początkujące swoje treningi mogą rozpocząć również w domowym zaciszu, bazując jedynie na ćwiczeniach wykorzystujących ciężar własnego ciała. Jest to świetna forma zdobycia podstaw przed przejściem na bardziej wymagające zmagania o lepszy sylwetkę przy pomocy treningu siłowego.REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(13)
  • ~motywator
   1 wrzesień 2015

   Nie dobre chęci, nie sprzęt, tylko postawiony jasno cel. I nie ma możliwości, byś zaniechał jego realizacji.

   • Maksym Riznyk
    2 wrzesień 2015

    Ja jeżeli osiągam jakiś to zaraz ustalam kolejny i tak to się napędza :)

    • ~motywator
     16 listopad 2015

     to jedna z skutecznych technika, pozdrowienia dla Ciebie!

    • ~rezolutny
     1 wrzesień 2015

     Ja sporo czytam w Internecie o treningach, diecie i paru innych kwestiach. Takiej skarbnicy wiedzy, jaką mamy teraz, nie miał sam Schwarzenegger, więc trzeba korzystać!

     • Maksym Riznyk
      2 wrzesień 2015

      Osoby które tworzyły historię różnych sportów nie mieli dostępu do tak obszernej bazy informacyjnej a osiągali szczyty. Nie raz podziwiam ludzi, pytają się o bardzo podstawowe rzeczy których wytłumaczenie znajdą dosłownie wszędzie.

      • ~rezolutny
       16 listopad 2015

       dokładnie, to podkreśla ich charakter, a także niezłomność, wszakże często bazowali w oparciu metodę prób i błędów!

      • ~sprawda
       16 wrzesień 2015

       silna wole

       • Maksym Riznyk
        17 wrzesień 2015

        Dokładnie. No i oczywiście gotowość na zakwasy po pierwszych treningach :)

        • ~baton
         16 listopad 2015

         zakwasy przemina, progres pozostanie, przynajmniej ja wychodze z tego zalozenia

        • ~Początkujący
         6 lipiec 2016

         Czy do ćwiczeń domowych można dołączyć regularne chodzenie na basen? Np. Poniedziałek-ćwiczenia w domu, Wtorek-basen i przez caly tydzień tak na zmiane? Ewentualnie jeśli jakiś dzień na odpoczynek by się przydał to kiedy mógłby wypaść? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :)

         • Maksym Riznyk
          19 lipiec 2016

          Możesz śmiało dodać basen do planu. Nawet zaleca się przy treningach siłowych.

         • ~Roslin
          18 lipiec 2016

          Do cwiczenia w domu potrzebna jest plaska podloga, jedna sciana, stabilny stol, 2 stabilne krzesla. A tak na dobra sprawe to i bez mebli da sie obejsc.

          • Maksym Riznyk
           20 lipiec 2016

           ja jednak zdecydowanie preferuje drążek na ścianie.