Jak przeżyć rozstanie po latach? Z pewnością nie jest to łatwe. Tym bardziej, gdy mężczyzna jest bezgranicznie zakochany w swojej partnerce. Dla dziewczyny rozstanie z chłopakiem jest również dołujące. Smutne wiersze i piosenki są na porządku dziennym, kiedy serce zostało złamane. Czasem jednak zdarza się tak, że zwaśnione osoby postanawiają wrócić do siebie. W wielu przypadkach kończy się to klapą. Jak więc na nowo zbudować udany związek?


SPIS TREŚCI:

1. Przypomnij sobie – czym było spowodowane rozstanie?

2. Udany związek partnerski to odrzucenie przeszłości

3. Recepta na udany związek – zaufanie

4. Jak stworzyć udany związek bez złych myśli?

5. Zacznijcie poznawać się na nowo

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Przypomnij sobie – czym było spowodowane rozstanie?

Jeżeli partnerzy potrzebowali chwili oddechu, uznając, że tworzyli nieudany związek – to faktycznie do siebie nie pasowali albo nie potrafili stworzyć dojrzałej i trwałej relacji.


Związek mógł zakończyć się w rezultacie niepotrzebnej kłótni lub długotrwałych pomówień. Górę często biorą emocje. O ile powód rozstania okazał się błahy, a partnerzy wyjaśnili sobie wszystkie niedomówienia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że partnerzy wspólnie znajdą sposób na to, jak mieć udany związek.


Jeżeli jednak jedna ze stron dopuściła się i przyznała do zdrady, a teraz zabiega o powrót, to nie należy się jej żadna taryfa ulgowa. Zdradę jest ciężko wybaczyć, z kolei nawet jeśli się to zrobi, to nigdy nie ma gwarancji na to, że w przypadku trudniejszych chwil w związku partner znów nie poszuka uciechy w ramionach innej osoby.2. Udany związek partnerski to odrzucenie przeszłości

Najważniejsze w związku z byłym partnerem jest odbudowanie wspólnych wartości, które z pewnością ucierpiały po rozłące. To przepis na udany związek. Konieczna w tym przypadku będzie szczera rozmowa, wzajemne zapewnianie i udowadnianie o wierności i miłości oraz wspólne odrzucenie tego, co było wcześniej.


Udanie się w dalszą wspólną podróż będzie możliwe, jeśli partnerzy na nowo zaczną darzyć się szacunkiem, okazywać sobie zrozumienie i cier-pliwość, a także przestaną wypominać sobie to, co złe. Mogą one działać destrukcyjnie.


3. Recepta na udany związek – zaufanie

Po rozstaniu bardzo ważne jest to, aby odbudować wzajemne zaufanie. Jest to czas, który należy przeznaczyć na wspólne spędzanie czasu i rozmowy

o pozytywnych rzeczach. Czas, aby zacząć cieszyć się swoją obecnością. Partnerzy muszą poczuć na nowo, że są w stanie sobie bezgranicznie zaufać.


Wszystkie sposoby na udany związek opierają się na zaufaniu. Pominięcie tego kroku może z powrotem popsuć nową relację. Nie ma co liczyć na to, że wszystko ułoży się samo. Należy zakasać rękawy i wspólnie pracować na lepszą przyszłość.


Świetną metodą na odbudowanie relacji może być wspólnie uprawianie sportu. Wysiłek fizyczny wzmaga produkcję endorfin, te z kolei sprawiają, że człowiek czuje się o wiele szczęśliwszy. Bieganie czy trening na siłowni

z drugą połówką sprawiają radość, która przenosi się również na wzajemne relacje.


4. Jak stworzyć udany związek bez złych myśli?

Negatywne myślenie to nic innego jak jeden ze złych nawyków. Udany związek wymaga wyłącznie pozytywnych bodźców. Pesymistyczne podejście do otaczającego świata nie prowadzi do niczego dobrego.


Warto przed powrotem do drugiej osoby popracować nad własną mentalnością. Negatywne myśli muszą zostać zastąpione dobrymi, gdyż te zwykle prowadzą do pozytywnych rzeczy na co dzień. Bycie niepoprawnym optymistą ma swoje plusy. Artykuł ten udowadnia, że może się ono przyczynić do odzyskania miłości swojego życia! Warto zatem, od czasu do czasu, widzieć świat przez różowe okulary.


5. Zacznijcie poznawać się na nowo

Jeżeli od rozstania upłynęło dużo czasu, to bardzo prawdopodobne, że

w życiu dawnych partnerów wiele się pozmieniało. Uczucie może i nie wygasło – w końcu stara miłość nie rdzewieje – ale osoby, które niegdyś były razem, dziś mogą być zupełnie inne.


W takim przypadku warto podejść do związku jak do zupełnie nowej relacji, odrzucając przeszłość, zacząć poznawać dawnego partnera na nowo. W ten sposób powinno udać się stworzyć szczęśliwy związek.