Powszechnie wiadomo, iż to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To jedno z najbardziej oddanych zwierząt, jakie człowiek może mieć pod własnym dachem. Ponadto posiadanie psa niesie za sobą wiele korzyści.


SPIS TREŚCI:
1. Masz psa? Zmniejszasz ryzyko depresji
2. Naturalny ochroniarz domu
3. Wspólne cardio
4. Mężczyźni mający psa są dla kobiet atrakcyjniejsi

Zobacz więcej! -23 kg -10 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg1. Masz psa? Zmniejszasz ryzyko depresji

Pies najlepszym przyjacielem człowieka – zdanie to nabiera zupełnie innego brzmienia w kontekście dzisiejszego artykułu, a zwłaszcza tego punktu. Nie jest już to tylko pusto brzmiący, utarty w kulturze slogan.


Badania naukowe dowodzą, iż posiadacze psa mniej narażeni są na ryzyko zachorowania na depresję, a więc chorobę, która z roku na rok dotyka coraz więcej ludzi. Ponadto nic nie działa tak kojąco na zmysły jak widok zadowolonego czworonożnego członka rodziny po powrocie z pracy. Pies to wspaniały zwierzak, zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro swojego opiekuna.


2. Naturalny ochroniarz domu

Naturalną zaporą nie do przejścia dla nieproszonych gości może być właśnie pies. Już sam odgłos szczekania może wpływać zniechęcająco na złodziei zacierających dłonie na ciężko wypracowany dobytek.


Dodatkowo zwierzak to świetny alarm. Nie tylko odstraszy niechcianych gości, ale zawsze zawiadomi o obecności osoby trzeciej pod drzwiami.


3. Wspólne cardio

Osoby chcące zrzucić dodatkowe kilogramy i zadbać tym samym o własne zdrowie, nie muszą już prosić partnera bądź znajomych o wspólny jogging. Takie prośby i tak zazwyczaj nie spotykają się z zadowalającą odpowiedzią.


Warto wspólną przebieżkę zaproponować swojemu czworonogowi. Większość ras psów, a zwłaszcza czworonogi rasy husky, wręcz kochają ruch i będą świetnymi kompanami nie tylko w czasie biegania, ale również podczas rowerowych wypadów do parku.


4. Mężczyźni mający psa są dla kobiet atrakcyjniejsi

W końcu ostatni punkt, specjalnie pozostawiony na koniec i skierowany bezpośrednio do panów. Sens został wyjaśniony wraz z tytułem, gdyż faktem jest, iż to właśnie faceci posiadający w swoim domu pupila są bardziej łakomymi kąskami dla kobiet.


Opieka nad psem wymaga niemałych umiejętności, cierpliwości, poświęcenia i przede wszystkim niezłych umiejętności organizowania własnego czasu, zwłaszcza kiedy ze względu na pracę niewiele pozostaje go nawet dla samego siebie. Tacy mężczyźni w oczach kobiet wydają się atrakcyjniejsi, bowiem poprzez opiekę nad czworonogiem dają oni jasny sygnał, iż równie dobrze poradzą sobie z opieką nad partnerką

i potencjalnym potomstwem.