Nauka języków obcych w dzisiejszym świecie to podstawa. Umiejętność posługiwania się wieloma językami otwiera nowe możliwości zawodowe. Jak skutecznie i szybko nauczyć się więc języka obcego?


SPIS TREŚCI:
1. Metoda 1000 najczęściej używanych słów

2. Osłuchaj się z językiem

3. Zarejestruj się na międzynarodowym portalu

4. Zapisz się na przyspieszony kurs języka obcego

5. Ucz się, nie wychodząc z domu

6. Polacy mają łatwiej

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Metoda 1000 najczęściej używanych słów

Coraz bardziej doceniana metoda 1000 najczęściej używanych słów pozwala na zaznajomienie się z pisownią oraz wymową słów pojawiających się w danym języku najczęściej.


Jest ona nie tylko skuteczna, ale również uniwersalna i z powodzeniem można skorzystać z niej przy nauce tak trudnych języków jak arabski czy chiński.


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Osłuchaj się z językiem

Podczas nauki języka obcego należy nim żyć tak mocno, jak to tylko możliwe. Karteczki ze słówkami oraz ich tłumaczeniami poprzylepiane na szafie, monitorze komputera czy firankach to niekiedy za mało.


Świetnym sposobem na osłuchanie się języka jest włączenie radia przykładowo w języku hiszpańskim. Wprawdzie początkowo niewiele się z tego rozumie, ale wraz z postępem nauki polepszy się zdolności pasywne w języku obcym, tzn. będzie się znało znaczenie i wymowę coraz obszerniejszego zasobu słów.


3. Zarejestruj się na międzynarodowym portalu

Rejestracja na międzynarodowym portalu to milowy krok w nauce języka obcego. Można wybrać dwie formy nauki.


Pierwsza jest łatwiejsza i dotyczy samej wymiany zdań za pomocą znaków pisanych. Świetnie pozwala to opanować pisownię podstawowych słów.


Druga nieco trudniejsza metoda i bardziej wymagająca – to podjęcie rozmowy z osobą rozmawiającą z wykorzystaniem kamerki internetowej. Jest to forma, która wymaga odwagi, ale pozwala opanować zdolność pasywną (słuchanie i rozumienie) oraz aktywną (mówienie) języka obcego.


4. Zapisz się na przyspieszony kurs języka obcego

Obecnie szkół językowych jest dużo niczym grzybów po deszczu. Wystarczy poczytać opinie w sieci, aby zdecydować się na najlepszą z nich. Następnie nie pozostaje nic innego jak zapisanie się na przyspieszony kurs nauki języka obcego.


W ten sposób w relatywnie krótkim czasie z pomocą wykwalifikowanych nauczycieli możliwe jest zadowalające opanowanie wybranego języka.


5. Ucz się, nie wychodząc z domu

Jeśli czas nagli i ze względu na inne obowiązki jest go naprawdę mało, pozostaje nauka w domowym zaciszu. Wystarczy zarejestrować się na jednej z platform oferujących naukę języka obcego drogą online i wykupić wybrany kurs.


Mobilna nauka języka obcego jest nie tylko wygodna, ale również skuteczna, bowiem w wielu przypadkach bazuje ona na opatentowanych i sprawdzających się metodach z wykorzystaniem obrazków czy muzyki.


6. Polacy mają łatwiej

Już samo to, iż jest się Polakiem, stawia człowieka na dużo lepszej pozycji jeszcze przed próbą podjęcia nauki języka obcego. Być może na pierwszy rzut oka takie stwierdzenie wydaje się co najmniej absurdalne, ale przecież to właśnie język polski jest najtrudniejszym językiem na świecie.


Dzięki temu Polacy startują z lepszej pozycji i mają wrodzone predyspozycje do tego, aby władać więcej niż 2 czy 3 językami!

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(4)
  • ~polonista
   1 wrzesień 2015

   Polacy często koncentrują się wokół swoich porażek i dramatycznej historii (którą trzeba znać!!!), zapominając jak wartościowym językiem władają. Twardy Naród.

   • ~kawior
    1 wrzesień 2015

    Mam predyspozycje językowe, głównie do ojczystego. Znacie to?

    • ~literat
     1 wrzesień 2015

     Zapytaj Niemca, czy w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. Motoryzację to oni może i mają wielką, ale do Naszego języka, jeszcze lata świetlne mają. :)

     • Maksym Riznyk
      2 wrzesień 2015

      Polski jest bardziej płynniejszy niż Niemiecki...