Jak być szczęśliwym? Jest to jedno z najczęściej stawianych przed sobą pytań. Na pozór nie wydaje się ono tak trudne, jak jest w istocie. Mimo to, wiele osób na siłę szuka na nie odpowiedzi. Jednak mało komu udaje się w pełni osiągnąć wszystko to, o czym skrycie marzyło się od wielu lat. Pytania: "co przynosi szczęście?" i "jak odnaleźć szczęście?" nie powinny więc zostać bez odpowiedzi. Poniżej zaprezentowano sprawdzone sposoby na szczęście.


SPIS TREŚCI:
1. Dobre nawyki - recepta na szczęście
2. Jak przyciągnąć szczęście? Pozytywne myślenie
3. Akceptacja siebie, tak wygląda szczęście
4. Jak odnaleźć szczęście?
5. Wzór na szczęście - spełniaj marzenia


Wielki FINAŁ! "180 dni od Krzycha do Ronaldo" za nami!

Mistrz Świata w Freestyle-u vs Plany treningowe Fabryka Siły1. Dobre nawyki - recepta na szczęście
Lenistwo, plotkarstwo czy obciążanie winą innych osób nie są zachowaniami, które przybliżają człowieka do pełni szczęścia. Codzienne stawianie czoła monotonnej pracy, niedobremu szefowi i pracownikom, którzy przedkładają własny awans nad dobre relacje, z pewnością nie jest łatwym zadaniem.


Szczęście samo nie spotyka człowieka. Należy samemu wykonać ruch i dać sobie szansę na jego odnalezienie. Słonik na szczęście na nic się nie przyda, jeżeli będzie się tylko wierzyć w jego magiczną moc. Warto zadbać o to, aby stare, złe nawyki zastąpić dobrymi. Przykładowo, zacząć więcej i mądrzej pracować, uczyć się (np. uczęszczając na kursy) i rozwijać umiejętności. Dzięki temu osoba, która marzy o własnej firmie, będzie miała silniejszą motywację do jej założenia. Szczęście jest naprawdę blisko. Zacznij w to wierzyć!


Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Jak przyciągnąć szczęście? Pozytywne myślenie
Ci, którzy są szczęśliwi, zazwyczaj widzą świat przez różowe okulary. Dzięki temu znacznie lepiej znoszą trudy życia codziennego. Utrata pracy nie jest dla nich pretekstem do obarczania się winą, a szansą na znalezienie lepszego zatrudnienia. Rozstanie z ukochaną po wielu latach szczęśliwego związku jest kolejnym etapem w życiu, z którego należy wyciągnąć odpowiednie wnioski.


Ciężko to w jakikolwiek sposób wyjaśnić, ale pozytywne myślenie przyciąga do ludzi pozytywne rzeczy. W końcu jak ktoś, kto cały czas narzeka, może znaleźć choć jeden plus w swoim życiu? Osoba pozytywnie nastawiona do życia znajdzie ich dziesiątki. Już samo to, że jest zdrowa będzie świetnym powodem do tego, aby czuć się szczęśliwym!


3. Akceptacja siebie, tak wygląda szczęście
Co to szczęście wie również osoba, która potrafi zaakceptować siebie taką, jaką jest. Każdy z nas ma kompleksy. Nie ma człowieka, który nie uważałby, że mógłby mieć więcej centymetrów w bicepsie lub być nieco wyższy.


Kompleksy najczęściej podcinają ludziom skrzydła. Co ciekawe, aż w 90% procentach nie są one zgodne z rzeczywistością. Wygląd trzeba zaakceptować, ale również można zrobić wszystko, aby czuć się bardziej atrakcyjnym. Z kolei złe nawyki można zastąpić dobrymi, o czym wspomniano wcześniej. Zawsze można dokonać zmian, dzięki którym będzie żyło się lepiej. Warto więc nauczyć się akceptować samego siebie, a to czego nie można zaakceptować, bez większego namysłu zacząć zmieniać na lepsze.


4. Jak odnaleźć szczęście?
"Ja to mam szczęście" – tak z pewnością myśli mężczyzna, który budząc się, widzi w pościeli swoją ukochaną. To jego dziewczyna, którą szanuje, którą kocha, którą podziwia i którą wspiera każdego dnia. Nie zapomina o tym, że związek jest niczym kwiat - niepielęgnowany szybko ulega rozpadowi.


Podwójne szczęście jest wtedy, gdy wspólnie z drugą osobą przeżywa się wzloty i upadki. Miłość potrafi być prawdziwym motorem napędowym do tego, aby zmienić siebie i swoje życie. Wszystko z myślą o sobie, o niej oraz o wspólnym szczęściu. Nie ma nic przyjemniejszego niż słowa ukochanej: "dajesz mi szczęście"! Pamiętaj o tym!


5. Wzór na szczęście - spełniaj marzenia
Są pośród nas osoby, które osiągnęły sukces dzięki losowi, a nie ciężkiej pracy. Swoje marzenia spełniają również osoby, które nie podążają za tłumem, a stawiają na odrębność. 


Trzeba wykorzystać każdą okazję, jaką stwarza życie, by stać się osobą, którą zawsze pragnęło się być. A co ze słoniem na szczęście? Postaw go na komodzie, dla ozdoby. Ty zaś weź życie w swoje ręce!

Plany dietetyczne i treningowe
Komentarze(3)
  • ~wyjadacz
   1 wrzesień 2015

   Szczęście to przede wszystkim życie w zgodzie z samym sobą. Nie możecie obarczać się sprawami, na które i tak nie macie wpływu. Pewnie, że powinniście od siebie wymagać, nawet gdy nie wymagają od Was, pamiętacie czyje to słowa? Pamiętajcie tylko, że na wszystko przychodzi czas i nie ma sensu niektórych rzeczy na siłę przyspieszać.

   • ~Ola
    22 wrzesień 2016

    Uwielbiam Was!

    • Maksym Riznyk
     23 wrzesień 2016

     Cieszymy się, że trafiliśmy w gust :)