Każdy ma kompleksy. Jedni robią wszystko, aby się ich pozbyć i są w stanie wydać na to bajońskie sumy, inni zaś starają się pogodzić z tym faktem i często swoje wady przerabiają w zalety. Istnieje również przesąd, iż kobiety mają więcej kompleksów niż mężczyźni. Czy faktycznie tak jest? Ciężko to stwierdzić, niemniej jednak są rzeczy, które również gryzą facetów. Oto one.


SPIS TREŚCI:
1. Nie spodobam się jej

2. Moje mięśnie wolno rosną

3. Za mało zarabiam

4. Mój „przyjaciel” jest zbyt mały

5. Przesadna zazdrość o partnerkę

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Nie spodobam się jej

Pierwsza randka – to właśnie przed nią największą tremę odczuwają faceci. Pomimo tego, iż dokładają oni wszelkich starań, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, to nigdy do końca nie są pewni czy przypadną do gustu swojej wybrance. W końcu przecież mają sińce pod oczami, czy nie są pewni tego, jak będzie toczyć się rozmowa.


Nie zważają jednak przy tym na bardzo ważny fakt – skoro już dziewczyna się z nimi umówiła, to znaczy, że jest nimi zainteresowana. Takie podejście z pewnością obniży stres związany ze spotkaniem.


2. Moje mięśnie wolno rosną

Większość facetów chce dobrze wyglądać. Zwłaszcza na topie jest to w dobie popularyzacji sportów sylwetkowych przez mass media. Niemniej jednak należy uświadomić sobie fakt, iż sylwetki prezentowane w serialach czy na okładkach krzykliwych czasopism to efekt ciężkiej pracy na siłowni oraz diety układanej przez specjalistów ze swoich dziedzin.


W związku z tym nie można oczekiwać szybkich rezultatów, gdy samemu nie przywiązuje się uwagi do odżywiania i nie przestrzega zaleceń treningowych osób bardziej doświadczonych.


Nie zmienia to jednak faktu, iż większość facetów uczęszcza na siłownię, gdyż nie jest zadowolona ze swojej sylwetki.


3. Za mało zarabiam

Jest to nieco mylny pogląd, gdyż ilość banknotów w portfelu tak naprawdę nie ma wpływu na osobowość człowieka. Facet czuje się źle, gdy zarabia mniej niż jego kumple bądź mniej od swojej partnerki życiowej. Często przez to sam ma do siebie pretensje, co wpływa na jego morale i samoocenę.


Pieniądze w XXI wieku stały się wyznacznikiem sukcesu oraz statusu społecznego, dlatego też najczęściej to właśnie one są utożsamiane ze szczęściem w życiu, co prowadzi do uprzedzeń i kompleksów.


4. Mój „przyjaciel” jest zbyt mały

Wyjaśnijmy to na samym początku. Jeśli długość męskiego przyrodzenia oscyluje w przedziale około 14 cm to wszystko jest w porządku. Taki delikwent mieści się w normie.


Modę na +20 cm w majtkach rozpropagowały filmy pornograficzne, z czym często identyfikować się chce przeciętny Kowalski. Ponadto prawdziwy seks zazwyczaj różni się od tego oglądanego na ekranie monitora, co już na samym początku gwarantuje przykre rozczarowanie.


Należy uświadomić sobie jeszcze jedną rzecz – tak naprawdę rozmiar nie ma znaczenia. Już penis o długości 4-5 cm byłby w stanie zadowolić każdą partnerkę, gdyż najbardziej unerwione rejony pochwy, a więc te odpowiedzialne za przyjemność ze stosunku, znajdują się na głębokości 3 cm!


5. Przesadna zazdrość o partnerkę

Czy ona nie ma kogoś na boku? Czemu nagle zaczęła chować swój telefon? Kto znów do niej dzwoni? Czy aby na pewno wychodzi na miasto ze swoimi koleżankami?


Męskie kompleksy mogą prowadzić do przesadnej zazdrości o partnerkę, co na dłuższą metę zaowocuje kolejnymi kłótniami, oddaleniem się od siebie partnerów, a w skrajnych przypadkach nawet rozpadem związku.


Nie ma co przesadnie kontrolować swojej partnerki, jeśli nie daje ona do tego powodów. Facet ma prawo do męskich wyjść, tak samo kobieta od czasu do czasu potrzebuje spotkać się jedynie w damskim gronie.