Romans w pracy z seksowną współpracownicą to bez cienia wątpliwości jedno z wielu niespełnionych marzeń zdecydowanej części mężczyzn. Niektórzy nawet mają okazję spełnić to pragnienie. Czy jednak romans

w miejscu pracy nie będzie kosztować zbyt wiele?


SPIS TREŚCI:
1. Romans w pracy? Lepiej przemyśl to 2 razy
2. Utrata reputacji może być bolesna
3. Ryzyko utraty posady

Zobacz więcej! -23 kg -10 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg



1. Romans w pracy? Lepiej przemyśl to 2 razy

Romans w pracy fajnie wygląda w męskich wyobrażeniach oraz rzecz jasna na ekranie telewizora, gdzie jednak rzeczywistość na potrzeby oglądalności jest niekiedy bardzo naciągana. Wbrew pozorom, wdanie się w bliższe relacje ze współpracownicą może obfitować nie tylko we wspaniałe wspomnienia, ale także nieść przykre konsekwencje. Zwłaszcza wtedy, kiedy wszystko wyjdzie na jaw, a wieść o ukrywanej przygodzie rozniesie się po firmie.


Szczególnie źle to wygląda, gdy romansu dopuściło się z osobą sobie podlegającą bądź szefową. Spojrzenia spod byka i szepty mogą nie mieć końca. Nikt z pewnością nie chciałbym pracować w takiej atmosferze, bo

w końcu w pracy spędza się lwią część swojego codziennego czasu.


2. Utrata reputacji może być bolesna

Niekiedy na ugruntowaną pozycję w pracy pracuje się w pocie czoła latami. Szacunek współpracowników, zaufanie ze strony szefa bądź kontrahentów, jeśli jest to własna firma, to coś, co w dzisiejszych czasach jest po prostu nieocenione.


Niestety, świetna pozycja i szacunek wśród innych szybką mogą odejść

w niepamięć, gdy zrobi się choć jeden nieprzemyślany krok. Takim niepotrzebnym i bardzo ryzykownym krokiem może być romans w miejscu pracy. Wprawdzie stosunki czysto zawodowe można po pracy zamienić

w stosunki towarzyskie, aczkolwiek nie jest to dobre rozwiązanie.


Romans może szybko się skończyć, kobieta poczuje się wykorzystana bądź co gorsza, sama wykreuje się celowo na ofiarę, aby zyskać przychylność innych, a swojego kochanka bez cienia skrupułów obedrze ze zdobywanej latami reputacji najlepszego pracownika!


3. Ryzyko utraty posady

W skrajnych przypadkach zamiana stosunków czysto zawodowych na bardziej intymne może grozić nawet utratą pracy. Wystarczy, że sam romans okaże się wielkim niewypałem, a zaistniała sytuacja wprowadzi dezorganizację w firmie. Zwłaszcza że relacje pomiędzy dwiema najbardziej zainteresowanymi osobami mogą być, mówiąc delikatnie, napięte. Osiągi firmy w związku z tym mogą spaść łeb na szyję i pojawią się pierwsze poważne kłopoty.


Szef może nie zechcieć tolerować takich wybryków i dyscyplinarnie zdecyduje się na rozwiązanie umowy z pracownikiem, który jest wszystkiemu winien. W końcu dobre imię firmy jest najważniejsze. Ponadto nikt nie chce pracować w miejscu, w którym atmosfera z dnia na dzień robi się coraz bardziej napięta. Taka firma dość szybko może wypaść z obiegu, stracić klientów, a to będzie dla niej wiązać się z ryzykiem coraz niższych przychodów.