Część osób zaczyna swój dzień od kawy i papierosa. Kofeina i tytoń to dwa „pobudzacze”, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba wstać wcześniej do pracy, a czas snu jest niewystarczający. Jak palić papierosy? Najlepiej w ogóle ich nie palić i każdy o tym wie. Dlaczego tak duża część społeczeństwa pali papierosy? Przecież każdy wie, że są szkodliwe.

 

SPIS TREŚCI:
1. Papieros dziennie to nie nałóg
2. Palenie papierosów pomaga w odchudzaniu
3. Papierosy łagodzą stres
4. E-papierosy nie są szkodliwe
5. I tak szkodzę tylko sobie

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!

 


1. Papieros dziennie to nie nałóg
Jeden papieros podczas zakrapianej imprezy trudno nazwać nałogiem.

Z całą pewnością nie jest to jednak zdrowe postępowanie. Zwłaszcza że

w ten sposób dostarczamy szkodliwych substancji do własnego organizmu. Lepiej więc z tego zrezygnować.

 

Z kolei regularne podpalanie, chociaż jednego papierosa, dla wielu osób jest znakomitym sposobem na odprężenie podczas przerwy w pracy lub redukcję stresu po ciężkim dniu. Niestety, w ten sposób ludzki organizm uzależnia się od nikotyny. Podobnie ma się sprawa w przypadku narkotyków oraz alkoholu. Tak naprawdę nie liczy się ilość przyjmowanych specyfików,

a ich regularność. W związku z tym regularne wypalanie nawet jednego papierosa sprawia, że palenie papierosów staje się nałogiem.

 

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe

2. Palenie papierosów pomaga w odchudzaniu
To nieprawda. Wśród palaczy można spotkać zarówno osoby bardzo chude, jak i otyłe. Wiele osób, które próbowały uporać się z nałogiem, zwraca uwagę na istotny szczegół. W momencie rzucania palenia mózg cierpi z po-wodu niedoboru nikotyny. Kiedy nie można sięgnąć po kolejnego papierosa, najczęściej wyciąga się rękę po słodycze, za pomocą których skutecznie oszukuje się swój mózg. Może to być powód przybrania na wadze.

 

Szczególnie wtedy, kiedy walczymy z nałogiem, jedzenie zaczyna smakować lepiej. Dzieje się tak, ponieważ wyostrzeniu ulegają zmysły smaku oraz węchu. W związku z tym, idealnym rozwiązaniem dla osób rzucających palenie jest spożywanie potraw niskokalorycznych z dużą ilością warzyw.

 

3. Papierosy łagodzą stres
Palacze sięgają papierosy w sytuacjach stresogennych. Ich zdaniem takie zachowanie pomaga odstresować się. Czy faktycznie tak jest? Wbrew powszechnemu przeświadczeniu, palenie nie jest czynnikiem, który łagodzi stres.

 

Pod lupę należy wziąć nikotynę. Jej spadek powoduje uczucie głodu nikotynowego. Zapalenie papierosa pomaga temu zapobiec. Osoba, która zapali papierosa, staje się momentalnie szczęśliwsza oraz bardziej pobudzona. Zachowanie to można porównać do postawy osób z potwier-dzoną nerwicą. Osoby te, w sytuacjach powodujących stres, mogą zachowywać się w różny sposób. Jedne będą przestępować z nogi na nogę, inne nerwowo mrugać powiekami, a jeszcze inne sięgną po papierosa.

 

4. E-papierosy są szkodliwe
Wiele osób uważa, że tak nie jest. Są jednak w błędzie. Przez wiele lat uważano, że e-papierosy stanowią ratunek dla osób, które chcą palić i chcą robić to zdrowo. Jak dowodzą naukowe badania, substancje znajdujące się w odpowiednikach tradycyjnego papierosa, nie są zdrowe.

 

Podczas zaciągania się popularną „e-fajką” również wprowadzane są do organizmu niebezpieczne substancje. Czy e-papierosy są szkodliwe? Tak, papierosy elektryczne są szkodliwe. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

 

5. I tak szkodzę tylko sobie
Również i te osoby, które uważają, że skutki palenia papierosów dotykają wyłącznie ich samych, są w błędzie. Narażone są także osoby z naj-bliższego środowiska palacza. Bez znaczenia jest to, czy pali się papierosy mentolowe, light, czy inne papierosy smakowe. „Tykającą bombą” są także tanie papierosy zza wschodniej granicy. Tak zwane „ruskie papierosy” są niedrogie, ale za to niezwykle szkodliwe. Można pokusić się o stwier-dzenie, że szkodzą bardzie niż te, które można kupić praktycznie w każdym kiosku.

 

Nieważny jest rodzaj papierosów. Palenie szkodzi zarówno palaczowi, jak też innym osobom. Dym papierosowy zawiera w sobie wiele niebez-piecznych, rakotwórczych substancji. Są one absorbowane z dymem nawet przez osoby, które na co dzień nie palą.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(4)
  • ~Brodik
   27 sierpień 2015

   Nikt nie mówi że e-papierosy są zdrowe, ale na pewno są znacznie mniej szkodliwe niż tradycyjne palenie, od roku wapuję foof'a i widzę sam po sobie

   • ~Marcin
    27 sierpień 2015

    Cóż, z Pańskiej wypowiedzi, niepopartej żadnymi sensownymi argumentami, wnioskuję, że czytał pan jedno, może dwa badania... prywatne, nie publiczne. Wszak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że prywatne, negujące górowanie e-papierosów nad zwykłymi, są zazwyczaj finansowane przez lobby tytoniowe bądź medyczne.
    Natomiast jeśli, przed napisaniem artykułu, zaznajomił by się pan z tematem bardziej, to zauważyłby pan z pewnością, że badania publiczne, państwowe, ukazują, że, co prawda e-papierosy nie są zdrowe, ale znikomo szkodliwe, a już na pewno znacznie mniej od "analogów" - odsyłam do blogu starego chemika.
    Już sam początek pańskiej wypowiedzi na ten temat irytuje.
    "Przez wiele lat uważano, że e papierosy stanowią ratunek dla osób, które chcą palić i chcą robić to zdrowo" - w zasadzie jest na odwrót.
    Nigdy nie mówiono, że e-papierosy są zdrowe, to po primo.
    Dalej, kiedyś właśnie, ludzie twierdzili, że ten sprzęt jest bardziej trujący niż papierosy analogowe - że liquid jest dodatkiem gumy z opon samochodowych, że woda zbiera się w płucach... teraz ludzie na szczęście bardziej świadomie podchodzą do tematu.
    Dalsza pana wypowiedź również drażni.
    Pisze pan te swoje wymysły, jednak nie popiera żadnymi KONKRETNYMI argumentami.

    Pozdrawiam.

    • ~Janko
     21 lipiec 2017

     Każda wypowiedź krytykująca nałóg drażni narkomana ;-)))

    • ~giocanda
     4 wrzesień 2015

     #1 Rzuć
     #2 w końcu...
     #3 ...to
     #4 ...g#wno
     #5 jeśli chcesz żyć!