W niniejszym artykule poruszymy jeden z głównych tematów w kulturystyce – prawidłowe odżywianie po treningu. Dowiecie się, co dokładnie jeść i w jakim czasie po zakończeniu wysiłku fizycznego. Poznacie osobliwości ciała ludzkiego, które dyktują takie a nie inne zasady. Również rozważymy kwestię posiłku potreningowego dla osób znajdujących się na redukcji.


SPIS TREŚCI:

1. Prawidłowe odżywianie po treningu

2. Znaczenie węglowodanów po treningu

3. Znaczenie białka po treningu

4. Odżywianie po treningu w okresie odchudzania

Za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj!
Zobacz metamorfozy naszych użytkowników:

Zobacz więcej!1. Prawidłowe odżywianie po treningu

Odżywianie w kulturystyce to jeden z najważniejszych aspektów podczas budowania sylwetki. Nie można po prostu chodzić na siłownię, trenować

i prowadzić „normalne” życie – jeść co popadnie i kiedy popadnie. Prawidłowe odżywianie jest bardzo istotne, a posiłek potreningowy w ogóle stanowi osobny temat. Po treningu w naszym organizmie dochodzi do uruchomienia się istotnych procesów biochemicznych, które powinny zakończyć się zwiększeniem siły i objętości mięśni. Ale czy tak się stanie, zależy od tego, co i kiedy spożywamy, a zwłaszcza jak to wygląda po treningu.


Aby zbudować mięśnie, organizm potrzebuje węglowodanów jako źródła energii i białka jako materiału budulcowego dla nowych włókien mięśniowych. W związku z tym nasuwają się wnioski, że po treningu wypadałoby spożyć posiłek białkowo-węglowodanowy. Ale pozostaje pytanie: kiedy i w jakich ilościach spożywać te makroelementy.

Nie masz czasu? Nasi eksperci ułożą dla Ciebie plan. Kliknij tutaj!
Plany dietetyczne i treningowe
Plany dietetyczne i treningowe


2. Znaczenie węglowodanów po treningu

To, że węglowodany po treningu są istotne, stanowi niezaprzeczalny fakt. Pozostaje ustalić, jakich węglowodanów potrzebuje nasz organizm i po jakim czasie od zakończenia ćwiczeń należy je spożyć.


Najbardziej odpowiednie węglowodany po treningu to te, które mają wysoki indeks glikemicznym (IG). Są to tak zwane węglowodany szybkie, ponieważ mają bardzo prosty skład i organizm je łatwo przyswaja. Dlaczego potrzebujemy właśnie tych węglowodanów? Gdy ciężko i intensywnie trenujemy, organizm, a w szczególności mięśnie są narażone na silny stres. Zapasy energetyczne organizmu po treningu znajdują się na minimalnym poziomie i mózg otrzymuje sygnał o natychmiastowym ich uzupełnieniu. Oczywiście w takiej sytuacji najważniejsza jest szybkość przyswajania, ponieważ im szybciej uzupełnimy rezerwy energetyczne, tym szybciej rozpoczną się procesy regeneracyjne i oczywiście wzrost mięśni.

Produkty, które zawierają węglowodany proste – to owoce, słodycze, białe pieczywo, miód. W ciągu dnia oczywiście nie należy ich spożywać, ale po treningu są po prostu niezastąpione. Najlepiej je spożyć do 30–40 minut po zakończeniu treningu, zapewni to szybki dopływ energii do organizmu, spowolni procesy kataboliczne i zainicjuje procesy regeneracyjne.

Po pewnym czasie, zwykle ok. 1–2 godzin po treningu można spożyć pełnowartościowy posiłek, składający się z białka i węglowodanów o niskim IG. Takie węglowodany będą powoli i równomiernie wchłaniać się, dzięki czemu stopniowo rezerwy energetyczne zostaną uzupełnione.


3. Znaczenie białka po treningu

Białka to również ważny element posiłku potreningowego. Przecież aby mięśnie zaczęły rosnąć, potrzebują materiału budulcowego do tworzenia nowych komórek, a nim właściwie jest białko. Jednak spożywanie produktów białkowych od razu po treningu będzie nieuzasadnione.


System trawienny potrzebuje czasu, aby się zregenerować po treningu

i zacząć w pełni funkcjonować. W trakcie wykonywania ćwiczeń cały przepływ krwi jest ukierunkowany głównie na mięśnie i pozbawia uwagi inne narządy. W związku z tym ich praca jest naruszona i stają się one niezdolne do jej pełnego wykonywania. W tym przypadku dotyczy to żołądka i całego układu trawiennego. Dlatego spożywając białka od razu po treningu, obciążamy nadmiernie żołądek. Trawienie białka i ich rozkład do aminokwasów to proces czasochłonny i nie będzie mógł się odbyć, dopóki żołądek nie jest gotowy do pracy. Stąd spożycie białka natychmiast po treningu nie jest zalecane. Jego spożycie będzie uzasadnione i niezbędne po 1–2 godzin od zakończeniu treningu.


Bezpośrednio po treningu można, a nawet powinno się przyjąć BCAA. Aminokwasy to już gotowy produkt przetwarzania białka i absolutnie nie będą obciążać układu trawienia oraz natychmiast zaczną się wchłaniać do mięśni. Ich stosowanie chroni przed katabolizmem i inicjuje wzrost mięśni w ciągu pierwszych minut po treningu. Ale nie zapominajmy również

o węglowodanach o wysokim IG, ponieważ bez nich działanie BCAA w tym przypadku będzie nieznaczące i pójdzie na uzupełnienie zapasów energetycznych, a nie na zwiększanie masy mięśniowej.


4. Odżywianie po treningu w okresie odchudzania

Jeżeli celem jest odchudzanie, czyli spalanie tkanki tłuszczowej, to posiłek potreningowy będzie znacząco się różnił od opisanego powyżej. Osobom odchudzającym się zdecydowanie nie zaleca się spożywania węglowodanów po treningu.


W trakcie ćwiczeń dochodzi do ogromnego wydatku energetycznego. Przez pierwsze 20–25 minut organizm wykorzystuje węglowodany jako źródło energii. Gdy tego źródła zaczyna brakować, organizm „przerzuca się” na tkankę tłuszczową. Od tego momentu trening siłowy czy aerobowy zaczynają realizować cel, jakim jest utrata tkanki tłuszczowej.


Dzieje się to w następujący sposób. Gdy organizm potrzebuje energii dla wykonywania ćwiczeń, a rezerwy glikogenu są na wyczerpaniu, zaczynają się procesy rozpadu komórek tłuszczowych. Gdy zostają spalane, uwalniają energię potrzebną do kontynuowania treningu.


Po zakończeniu treningu we krwi znajduje się jeszcze dużo tych cząsteczek tłuszczu, i to właśnie one będą źródłem uzupełniania rezerw energetycznych organizmu – do momentu aż organizm otrzyma węglowodany wraz z pożywieniem. Osobie, która chce spalać tkankę tłuszczową, powinno zależeć na tym, aby maksymalnie opóźnić dostarczenie węglowodanów do organizmu, ponieważ gdy do tego dojdzie, uzupełnianiem energetycznych rezerw zajmą się one, a cząsteczki tłuszczu wrócą na swoje miejsce.


Dlatego podczas odchudzania nie należy przyjmować węglowodanów do 1–2 godzin po zakończeniu treningu. Ważne jest, by od razu po zakończeniu ćwiczeń zażyć BCAA, uchroni to przed utratą tkanki mięśniowej. Należy pamiętać, że niespożycie węglowodanów po maksymalnie 2 godzinach po treningu może spowodować utratę tkanki mięśniowej, ponieważ zostaną uruchomione procesy kataboliczne, które niszczą włókna mięśniowe w celu otrzymania energii.

REKLAMA
Rewolucja w spalaniu tłuszczu! Zobacz najskuteczniejsze spalacze
9,4
Trizer
137
Zobacz więcej Dieta GRATIS!
TRIZER To przede wszystkim zestaw! Producent zapewnia 30 dniową dietę oraz pełną opiekę dietetyków do każdego zakupionego Trizera!
Komentarze(86)
  • ~Łysy Byk
   10 marzec 2016

   E tam ja po treningu od razu spożywam mieszanke izolatu i koncentratu białka po treningu i jest OK

   • ~Nicco
    11 marzec 2016

    To jak to w końcu jest z tą redukcją? Raz piszecie, żeby nie jeść węgli do 1-2 godzin po treningu, a dalej piszecie, że niespożycie węglowodanów po maksymalnie 2 godzinach po treningu może spowodować utratę tkanki mięśniowej. Proszę o komentarz. Pierwsze też słyszę, żeby po treningu na redukcji nie jeść węgli, tylko samo biało.

    • ~czytajaczezrozumieniem
     13 marzec 2016

     A gdzie jest napisane że na redukcji nie należy jeść węgli po treningu? Ja tam widzę, że należy opóźnić spożycie węgli maksymalnie do 2 godzin po zakończeniu treningu. I bardziej chodzi o to by nie ładować węglowodany od razu po zakończeniu treningu. Aby organizm dalej miał bodziec do spalania tłuszczu.

     • ~asd
      15 kwiecień 2016

      Widzę, że masz kolego problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Od 1 do 2h po treningu NIE PRZYJMOWAĆ węgli. Natomiast nie przyjmowanie węgli powyżej tych 2h spowoduje utratę masy mięśniowej (katabolizm). Czyli jeśli jesteś na redukcji, to najlepiej bezpośrednio po treningu walnąć BCAA. Następnie 1,5-2h po treningu zjeść posiłek z węglowodanowo-białkowy.

     • ~tofian
      11 marzec 2016

      Nie ma wzmianki o glikogenie, który uczestniczy w syntezie białka. To jego niedobór uzupełniamy po treningu cukrami prostymi, aby nie doszło do katabolizmu. Ja zjadam kilka łyżek miodu. Białko - macie racje warto chwile odczekać, tak 40min. po zakończonej sesji. Węgle nadają energii syntezie białek dlatego warto poczekać, aż się strawią i wtedy śmiało lać białko.

      • ~Martin
       11 marzec 2016

       Ja po treningu łyżka miodu i zaraz po odżywka białkowa i myśle, ze w tym stanie jakim po treningu jest organizm, to poradzi sobie z miodem moment i jako uzupełnienie glikogenu i jako cześciowo składnik energetyczny. Do godziny po jajka, ryba i węgle złożone.

       • ~Rikitiki
        24 kwiecień 2016

        Ja po treningu 1/2 ananasa bcaa i glutamina posiłek dopiero po 1-1,5h

       • ~KOles
        11 marzec 2016

        Mam pytanie jak po treningu wezmę BCAA to od razu mogę białko i węglowodany zjesc ( węglowodany to jakas owsianka a białko to jakas odzywka )

        • ~Kasia
         12 marzec 2016

         Owsianka nie jest dobra na potreningowe weglowodany, lepiej zjesc weglowodany ktore szybko dostarczaja nam energii a nie uwalniaja sie kilka godzin

        • ~Kamil Derkacz
         13 marzec 2016

         Świetny artykuł! Jak ja trenowałem musiałem szperać po forum, żeby się czegoś dowiedzieć! a tu wszystko jak na tacy

         • Maksym Riznyk
          15 marzec 2016

          Cieszymy się, że trafiliśmy w gust :)

         • ~nick
          22 marzec 2016

          W kwestii redukcji. Po 1-2 godzina spożyć węgle o niskim indeksie czy wysokim

          • Maksym Riznyk
           23 marzec 2016

           o niskim indeksie.

          • ~bekble
           31 marzec 2016

           witam, nie używam odżywek, czym zastąpić BCAA przy redukcji?

           • Maksym Riznyk
            4 kwiecień 2016

            DIetą w takim razie i dobrym snem.

           • ~marco
            5 kwiecień 2016

            Dopiero zaczynam i zależy mi póki co głównie na utracie wagi. Chodzę na silownie wieczorem,20:00 do 22:00-22:30.

            Co jeść po treningu aby byly najlepsze efekty? Czy np koktajl kefir+ banan+ może ten miód :) jest ok czy wręcz przeciwnie?

            • Maksym Riznyk
             5 kwiecień 2016

             Ja mam serek wiejski, kiwi, jakieś 30 gram płatków.

             • ~Alwaro
              15 kwiecień 2016

              Te płatki (ja jem górskie) zawsze muszę ugotować czy do koktajlu mogę dodać prost z paczki

              • Maksym Riznyk
               18 kwiecień 2016

               jeżeli do koktajlu to możesz kupić błyskawiczne i zaczekać chwilę aż spęcznieją.

              • Piotr-10985
               23 kwiecień 2016

               Węglowodany proste po treningu, tzn jaka ilość tych owoców jest zalecana do spożycia po treningu?

               • Maksym Riznyk
                26 kwiecień 2016

                U mnie banan i jabłko :)

               • ~Honda2016
                23 kwiecień 2016

                Cwicze zaraz po pracy koncze 22-23 i treninga zaczynam po 23.00 gdy koncze cwiczyc od razu carbo 30g a pozniej tunczyk w domu. Trening cel masa czy moge zjesc wiecej po cwiczeniach?

                • Maksym Riznyk
                 26 kwiecień 2016

                 MOżesz zjeść więcej, sam tunczyk trochę mało.

                • ~Aneta
                 25 kwiecień 2016

                 W trakcie odchudzania po treningu BCAA następnie posiłek a co z białkiem ???

                 • Maksym Riznyk
                  26 kwiecień 2016

                  białko powinno być w tym właśnie posiłku po treningowym !

                 • Jan-16826
                  9 lipiec 2016

                  Ej czyli np. Po 30 min od treningu zjeść banana a dopiero po 1 godz od treningu np. Twaróg chudy?

                  • Maksym Riznyk
                   12 lipiec 2016

                   Dokładnie tak możesz zrobić, jeżeli masz BCAA to też.

                  • ~Juliano
                   19 wrzesień 2016

                   Przy treningu SW na masę może być miód,banan,bcaa - 30 min po. A godz. później jajka + węgle z niskim IG ???

                   • ~Darek Bln
                    21 wrzesień 2016

                    To coś tu jest nie tak....ćwiczenia od 20lat i pół życia miałem wpajane że po treningu trzeba zarzucić białko a po godzinie posiłek weglowodanowy,a tu nagle że białko nie jest wskazane bezpośrednio po treningu..czyli ze liderzy kulturystyki biją pianę co do zażywania białka po treningu...jak dla mnie to trochę dziwne

                    • ~Aga
                     29 październik 2016

                     Świetnie wszystko wytłumaczenie artykuł 1 klasa . Dzięki

                     • ~Tomek
                      4 listopad 2016

                      Fajny artykuł! A co jak dwa razy w tygodniu kończę trening o 21:30 a chodzę spać 23:30? Jestem na redukcji wiec teoretycznie wegle 2h po treningu. Ale znow przed snem chyba nie wskazane?

                      • Maciej Jędrejko
                       8 listopad 2016

                       Podstawą jest zgodność bilansu! Postaraj się by trening wykonywać szybciej, ale jeżeli nie masz takiej możliwości jedz śmiało po zakończonych ćwiczeniach. Pora nie ma tutaj większego znaczenia, czego przykładem są chociażby osoby pracujące na 3 zmiany.

                       • ~Tomek
                        8 listopad 2016

                        Dzieki za odpowiedz! Szybciej sie niestety nie da bo te dwa dni to akurat trening BJJ i cała grupa tak konczy ;)
                        Tak właśnie robie. Od razu po treningu daje BCAA plus do tego dwa banany i 130g piersi z kurczaka (moja waga 82 kg). To jest ok 21:30. Spac ide ok 23:30 dlatego zastanawialem sie czy na redukcji nie odczekac przynajmniej godzine z węglami, ale wtedy beda na godzine przed snem woec nie wiem co lepsze.

                        • Maciej Jędrejko
                         10 listopad 2016

                         Tomku, moim zdaniem lepiej zjeść od razu po treningu. Rozbujany metabolizm lepiej spożytkuje te węgle bezpośrednio po wysiłku fizycznym.

                        • ~Kamil
                         12 styczeń 2017

                         Witam ja po treningu wale BCAA 2 1 1 około 15g wymieszane z 300ml wody i następnie dokładnie po około 20-30 minutach po treningu piję szejka z banana + pół twarogu chudego i 250ml mleka a do godziny jjem ryż z mięsem . Może być ?między szejkiem a ryżem jest około 30- 40 min odstępu.

                         • Maciej Jędrejko
                          17 styczeń 2017

                          Jak dla mnie trochę tego wszystkiego za dużo. Proponowałbym wypijać BCAA na treningu. Po treningu szejk, a do 90 minut po ćwiczeniach ryż z mięsem. Pamiętaj, że wszystko powinno być zgodne z dietą i dobową kaloryką.

                         • ~Michal
                          12 styczeń 2017

                          A jak to jest jak ktos ma insulinoopornosc.

                          • ~monia
                           6 marzec 2017

                           Wegle o niskim IG. Zbyt duży wyrzut insuliny nie wskazany

                          • ~Maciej
                           12 styczeń 2017

                           Czy bcaa to bialko?
                           Ja od dietetyka mam zalecenie zeby zrobic koktajl z 3porcji owocow z tluszczem olej kokosowy 2zoltka i bcaa i poc pol 30min przed treningiem i drugie pol 30min po treningu.
                           Wlasnie mam insulinoopornosc.

                           • ~monia
                            6 marzec 2017

                            Zmień dietetyka:)

                           • ~Mati
                            12 styczeń 2017

                            Czy łączenie nóg z klatka to dobre rozwiązanie?

                            • ~Mateusz
                             12 styczeń 2017

                             Jak wygląda odżywianie po treningu w okresie odchudzania gdy trening jest z samego rana przed pracą. Na czczo to chyba nie ma co iść?

                             • Maciej Jędrejko
                              17 styczeń 2017

                              Z rana najlepiej zjeść delikatne śniadanie w formie szejka i wówczas trening. Istnieje możliwość ćwiczenia na czczo, ale to juz kwestia wielce indywidualna.

                             • ~Ddd
                              21 styczeń 2017

                              Czyli jako osoba chcąca zredukować trochę tkanki tłuszczowej, a jednocześnie zbudować mięśnie, po treningu BCAA + niewielką porcję węgli z wysokim IG, natomiast po ok. 2h dostarczyć węglowodany o niskim indeksie?

                              • ~tomek
                               8 luty 2017

                               Węglowodany + Bcaa po treningu. Tylko pytanie ile tego bcaa? Powiedzmy po treningu siłowo wytrzymałościowym.

                               • Maksym Riznyk
                                10 luty 2017

                                Najlepiej dostosować się do zaleconych dawek na opakowaniu.

                               • Kamil256
                                18 luty 2017

                                Z artykułu wynika, że jeśli się odchudzam, to nie powinienem jeść węglowodanów przez 1-2 godziny po treningu. A co z pozostałymi składnikami, takimi jak białko i tłuszcze? Czy mogę po treningu siłowym wypić odżywkę białkową i od razu zrobić cardio przez następne pół godziny, a dopiero po godzinie zjeść normalny posiłek składający się z węglowodanów, tłuszczy i białka?

                                • Kamil256
                                 18 luty 2017

                                 Po godzinie od zakończenia treningu cardio*

                                • rafi321
                                 19 luty 2017

                                 A więc kiedy się odchudzam to po treningu siłowym i cardio nie spożywać węglowodanów prostych? Dopiero po godzinie ww złożone z białkiem?

                                 • ~Ola
                                  15 marzec 2017

                                  No właśnie też nie do końca to rozumiem. Opóźnić spożycie węglowodanów (max 2h po treningu) o wysokim indeksie, a potem posiłek białko+węglowodany o niskim indeksie, czy wystarczy tylko 1 posiłek białko-węglowodanowy?

                                  • Maksym Riznyk
                                   17 marzec 2017

                                   Artykuł dotyczy osób zawodowo uprawiających kulturystykę. W przypadku osób które trenują sport nie zawodowo i nie biorą udziału w rywalizacjach sportowych, najważniejsza jest pora dostarczenia posiłku potreningowego, czyli do ok. 1 h po zakończonych ćwiczeniach. Posiłek powinien być przede wszystkim pełnowartościowy, dlatego też jeśli bezpośrednio po treningu spożywana jest odżywka, posiłek dostarczamy po ok. godzinie i powinien on zawierać wszystkie makroskładniki, ale w odpowiednich proporcjach.

                                  • ~krzysieksw
                                   6 marzec 2017

                                   jestem w trakcie odchudznia , w suplemętacji zalecane mam 50g węgli przed i 50 po treningu siłówym czy to nie za duzo?

                                   • Maksym Riznyk
                                    17 marzec 2017

                                    Jeżeli masz to rozpisane i wliczone tot ak zostaw.
                                    Dietetyk wie co z Tobą robi.

                                   • ~Pitekt
                                    6 marzec 2017

                                    Witam wszystkich ja jestem na Redukcji ćwiczenia brzuch plus plan treningowy siłowy po pije BCAA i idę biegać po bieganiu prysznic i 90g Basmati 150kurczak dobrze?

                                    • Maksym Riznyk
                                     17 marzec 2017

                                     Może być.

                                    • ~Peter
                                     8 marzec 2017

                                     Witam,
                                     ja ćwiczę o 5 rano na czczo [nie mam innej możliwości]
                                     Przed treningiem BCAA i po treningu bezpośrednio też.
                                     Po około 1,5h 1/2 kotki twarogu z jogurtem naturalnym.
                                     Później np ryż lub makaron z tuńczykiem, ciemne pieczywo z jakąś wędliną, np serek wieczorem i owoce.
                                     Teraz chciałem dołożyć odżywkę białkową tylko zastanawiam się czy bezpośrednio po treningu czy może później?
                                     Czy to dobrze czy może coś zmienić?

                                     • Maksym Riznyk
                                      17 marzec 2017

                                      Osobiście na noc nie jadł bym owoców, prędzej w środku dnia.
                                      Białko możesz dać po treningu, po winno być dobrze.
                                      Oczywiście wszystko w granicach dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

                                     • ~Koro
                                      19 marzec 2017

                                      Witam . Jestem na redukcji. Nie biore zadnych supli. Robie trening siłowy a pozniej 30 min rowerka odrazu. Co mam zjesc po silowni ,a przed rowerkiem? A co juz po rowerku? Proszę o odpowiedź. Z góry dziekuje.

                                      • Maksym Riznyk
                                       23 marzec 2017

                                       Osobiście u mnie leci posiłek mocniej białkowo tłuszczowy.
                                       ALE jest to mocno zależne od osoby/indywidualnie.

                                       • ~Koro
                                        23 marzec 2017

                                        Ja zazwyczaj po silowni zjadam banana albo nic i siadam na rowerek . Po zakonczeniu cardio biore prysznic i przewaznie zjadam omleta z 3 jajek okolo 50 gr platkow owsianych lub jajecznice z pieczywem razowym. Zalezy mi na zruceniu brzuszka i zachowaniu mase miesniowej.( mam oczywiscie swiadomosc ze ta masa moze troche spacs)

                                       • ~Mmarko
                                        21 marzec 2017

                                        Witam przed treningiem biorę beta alaninę czy po ćwiczeniach mogę brać BCAA? dodam że siłownia 40min potem 30min orbitrek cel spalenie tkanki tłuszczowej i zbudowanie mięśni

                                        • ~Kuba
                                         22 marzec 2017

                                         cześć
                                         Podpowiedzcie w takim razie co stosować po treningu kiedy ma się uczulenie na białko???
                                         BCAA stosuje w trakcie treningu i resztę po. Dodam że zależy mi mega na utracie wagi. Prośba skierowana również do autora artykułu.

                                         • Maksym Riznyk
                                          23 marzec 2017

                                          Oczywiście możesz stosować BCAA.
                                          Osobiście ja stosowałem też przed treningiem cardio.

                                          Kuba:
                                          Zapraszam do kontaktu z dietetykiem klinicznym.

                                          • ~Mmarko
                                           27 marzec 2017

                                           Z jakiej firmy BCAA najlepiej brać ?

                                          • ~Iroo23
                                           24 marzec 2017

                                           Witam Maksym

                                           • Maksym Riznyk
                                            27 marzec 2017

                                            Cześć :)

                                           • ~Daniel
                                            1 kwiecień 2017

                                            Witam, mojim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, jeżeli trening kończ 22:30 to o 23:30 przed snem mam normalnie spożywać węglowodany złożone ? To nie problem ? Pozdrwiam

                                            • ~Agnieszka
                                             3 kwiecień 2017

                                             A co jesc na redukcji przed treningiem?

                                             • ~Daniel
                                              4 kwiecień 2017

                                              Węglowodany złożone z białkiem

                                              • ~Daniel
                                               4 kwiecień 2017

                                               Oraz warzywa ok 200 gram

                                              • ~Madda
                                               6 kwiecień 2017

                                               Chodze na siłownie zazwyczaj wieczorem - wracam po treningu i w ciagu godziny ide spac, jako ze w mnie intensywne odchudzanie powinnam po treningu nie jesc juz w ogole?

                                               • Maksym Riznyk
                                                13 kwiecień 2017

                                                Po treningu posiłek to podstawa !
                                                Dla uzupełnienia makroskładników.

                                               • ~Paula
                                                7 kwiecień 2017

                                                Jestem na redukcji po ćwiczeniach robię interwały, owoc zjeść przed czy po cardio i odczekać 1,5 godzin i zjeść posiłek białko plus węgle?

                                                • Maksym Riznyk
                                                 13 kwiecień 2017

                                                 Zjedz po cardio.

                                                • ~kam
                                                 23 kwiecień 2017

                                                 mam diete od was i na redukcje mam przypisane bcaa przed treningiem i carbo do treningu to się mija w ogóle co jest napisane w tym artykule

                                                 • ~kam
                                                  23 kwiecień 2017

                                                  podajcie @ to podeślę tą rozpiskę i niech ktos jeszcze raz to przeanalizuje, bo jakos nie bardzo mi to wychodzi( brak redukcji) i prosiłbym o zaznaczenie który posiłek ma iść po treningu, rozpiskę dostałem ale żadnych wskazówek co i o której porze,dziękuje

                                                  • Maksym Riznyk
                                                   25 kwiecień 2017

                                                   Otóż problem jest w tym że większość osób nie jest w stanie zrozumieć, że każdy jest inny i każdemu pasuje co innego ! Artykuły które są publikowane dotyczą różnych osób np. mamy 3 artykuły o jakims suplemencie lub diecie i w nich informacja jedna będzie pokrywała się a jakiś podpunkt może różnić się ! Więc staramy się aby każdy miał do cyztania coś dla siebie. Skoro ma Pan plan żywieniowy od nas to nasz ekspert dopasował wszystko do Pana. Proszę swoje wątpliwości wysłać do swojego eksperta poprzez swoje konto na naszej stronie, jest tam zakładka "kontakt z ekspertem"

                                                   • ~kati
                                                    4 czerwiec 2017

                                                    widocznie twoj poziom tkanki tłuszczowej nie jest wysoki tzn nie jestes zalany tłuszczem mocno

                                                   • ~Marci
                                                    5 czerwiec 2017

                                                    Hej Teraz ja pytam:-)
                                                    Trenuje crossfit na zajęcia jeżdżę na 6 rano. Nie jadam nic przed ale staram się zjadać jakieś węgle wieczorem. Po treningu wypijam bcaa i zjadłam jajka w różnej postaci. Czy powinnam coś zmienić??

                                                    • Maksym Riznyk
                                                     7 czerwiec 2017

                                                     Pamiętaj, że podstawa to żyć w zgodności ze swoją głową !
                                                     Skoro dobrze się czujesz, widzisz porgres to po co zmieniać ?

                                                    • ~MEGGY
                                                     23 czerwiec 2017

                                                     CZYLI JAK CHCE SCHUDNĄĆ- PO TRENINGU BIAŁKO POTEM 1 MAX 2 GODZ. PO TRENINGU WĘGLE

                                                     • Maksym Riznyk
                                                      26 czerwiec 2017

                                                      Stawiał bym raczej na pełnowartościowy posiłek !

                                                     • ~Dzoan
                                                      4 sierpień 2017

                                                      Witam. Jestem początkująca w treningu redukcji... Mam pytanie czy może mi ktoś wytłumaczyć tak zwyczajnie prosto co to jest bcaa i czy mogę zastąpić to jakimś produktem spożywczym i ew. Jakim?

                                                      • Maksym Riznyk
                                                       18 sierpień 2017

                                                       Zwyczajnie mówiąc sa to aminokwasy.
                                                       Z produktów uzyskasz z białka.

                                                      • ~Rychu
                                                       17 październik 2017

                                                       Witam, jestem również na redukcji. Czyli rozumiem żeby przedłużyć efekt spalania po treningu silowym+cardio bezpośrednio po - bcaa. Co z białkiem w postaci szejka. Kiedy wypić to białko? Max po 2h pełnowartościowy posiłek? Czy najpierw węgle proste? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

                                                       • ~voules
                                                        6 dni temu

                                                        A jak to wygląda z białkiem po treningu podczas odchudzania? Tak jak normalnie w ciągu 1-2 godzin czy inaczej?